1928-04-22 zawody Garbarnii

Relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
OTWARCIE SEZONU KOLARSKIEGO W KRAKOWIE, nastąpiło w niedzielę 22 bm. wyścigiem kolarskim. urządzonym przez K. S. Garbarnię. Startowała ogółem 43 zawodników, jak na początek sezonu, cyfra wcale pokaźna. Organizacja sprężysta spoczywała w rękach p. Chromego. Biegów było trzy.

Pierwszy bieg niestowarzyszonych wygrał Włodarczyk. dystans 15 km. w czasie 32.09, drugi i trzeci Bartyzel i Keller.
Bieg wewnętrzny Garbarni wygrał Zieliński czas 44.57, na dystansie 25 tan. jest bardzo dobry, następnie w małych odstępach Karaman, Gierasimenko i Sternal.
Gwoździem wyścigu był bieg okrężny na dystansie 75 km. w terenie górzystym. Prowadził na Mogilany, Izdebnik, Głogoczów i z powrotem. Na starcie stanęło 23 najlepszych szosowców z całego woje w. krak. Bieg niespodziewanie lecz zasłużenie wygrał Duda, nowy talent Legji w czasie 2:10.33, czas, który jest — jak na początek sezonu — wprost znakomity. Drugi przybył Jakubiec, wspaniale zapowiadający się zawodnik. Jest to nasz najlepszy narybek długodystansowy, 3-cim z kolei był Żak z „Legji". na którym znęć braki treningu. Bialik (Cracovia). Pirkel („Hejnał" Kęty) oraz Ulrich (BKC) przybyli na następnych mlejscaoh z małą różnicą w czasie. Bieg sam bardzo interesujący dał małą próbkę sił zawodników s początkiem sezonu.

Drużynowo najlepiej przedstawiają się Garbarnia 1 Legja, zaś dotychczas dominująca na szosie Cracovia, zaczyna chwilowo oddawać prymat w ręcę, wzgl. nogi Innych młodszych klubów. Po wyścigach odbyła się wspolna wycieczka kolarzy, licząca około 200 kół do Wieliczki, gdzie nastąpiło rozdanie nagród Jury sędziowskie w składzie p. Rudnicki, Bogacki, Eicborn. starter Weiss, sumiennie się z zadania wywiązała. Lotna kontrola w osobach p. Choczner, Chachulskiego towarzyszyła całemu biegowi, '
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 120 z 1 maja 1928