1946-05-03 Wisła K. - Cracovia 0:5

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

mistrzostwa okręgowe
walkower
prawdopodobny terminWisła Kraków - piłka ręczna mężczyzn herb.png


Piłka ręczna.png
Mistrzostwa Okręgu piłka ręczna mężczyzn
Kraków, Stary stadion Wisły, środa, 3 kwietnia 1946

Wisła Kraków - Cracovia

0
:
5
Cracovia - piłka ręczna mężczyzn herb.pngRelacje z zawodów

"Cracovia - Wisła 5:0 (W. 0.) w szczypiorniaku" -
Echo Krakowa

Cracovia - Wisła 5:0 (W. 0.) w szczypiorniaku

Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa
Drużyna Wisły sprawiła zawód swym zwolennikom, nie stawiając się na własnym boisku do zawodów szczypiórniaka z Cracovią. Pomijając stratę 2-ch punktów w mistrzostwach, stwierdzić trzeba, iż fakt niemożności zebrania 11 zawodników w sekcji piłki ręcznej klubu, który tak piękne posiada osiągnięcia w ciągu ostatniego czasu na tym polu, świadczy iż w łonie sekcji nie dzieje się dobrze.

Zawiedziona publiczność musiała zadowolić się oglądnięciem 11-stki Cracovii i sędziego, który wszedł na boisko, by odgwizdać walkower Czyż nie lepiej było w ogóle nie zgłaszać drużyny do mistrzostw, nie posiadając dostatecznej ilości zawodników, niż doprowadzać do tego, by obce drużyny i publiczność traciła daremnie czas idąc na zawody, które z racji winy Wisły nie dochodzą do skutku?

Dużo winy przypisuje się W. G. i D., zarzucając mu późne rozpoczęcie mistrzostw, teraz staje się rzeczą jasną, że współwinnymi za niedociągnięcia organizacyjne są i poszczególne kluby, które nie stając do walki mimo zgłoszenia się do mistrzostw powodują zwiększenie się istniejącego już chaosu.
Źródło: Echo Krakowa nr 54 z 4 maja 1946