1947-03-08 puhar Podhala

puhar Podhala

"Pingpongiści Cracovii zwyciężają w turnieju o puchar Podhala w N. Sączu" -

Pingpongiści Cracovii zwyciężają w turnieju o puchar Podhala w N. Sączu

W dniach 8 i 9 marca odbył się w N. Sączu doroczny turniej o puchar Podhala z udziałem czołowych drużyn krakowskich, zakopiańskich i miejscowych.

Drużynowo pierwsze miejsce zajęła „Cracovia” w składzie: Dobosz, Kowal. Zięba, zwyciężając kolejno Świt (Nowy Sącz) 5:0, Sandecję 5.0, Wisłę (Zakopane) 5:0, oraz po zaciętej walce Krakus 5:2.
Drugie miejsce zajęła drużyna Krakusa (Słowikowski, Giergiel, Paszkowski), trzecie Wisła (Zakopane), czwarte Sandecja, piąte Świt (N, Sącz).
W rozegranej równocześnie konkurencji jednostkowej zakwalifikowało się do finału 6 zawodników, po trzech z Cracovii i Krakusa. Pierwsze miejsce zdobył zdecydowanie Dobosz (Cracovia), nie ponosząc ani jednej porażki w turnieju.
Dalsze miejsca zajęli: 2) Kowal (Cracovia) 2 pkL, 3) Ziętek (Cracovia) 2 pkt, 4) Giergiel (Krakus) 2 pkt., 5) Paszkowski (Krakus) 2 pkt., 6) Słowikowski (Krakus) 1 pkt.
Na wyróżnienie zasługuje jeszcze młody zawodnik Cracovii Stawasz.
Po zawodach prezes Ziobro rozdał liczne nagrody wszystkim bez wyjątku zawodnikom.
Organizacja spoczywająca w rękach sekretarza p Kondzłołkj bardzo sprawna.
Zainteresowanie zawodami duże.
Ogólną atmosferę zamącił incydent wywołany przez jednego z krakowskich zawodników, który przystąpił do gry w stanie nietrzeźwymi!!
Zawodnik ten, upomniany przez kierownika turnieju, znieważył go słownie i wywołał awanturę.
Godnym podkreślenia jest fakt, że zawodnik ten jest członkiem Zarządu KOZTS i piastuje godność przewodniczącego WG i D.

Mamy nadzieję, że w stosunku do tego zawodnika jak i „działacza" — władze Związku wyciągną surowe konsekwencje.
Źródło: Echo Krakowa nr 72 z 13 marca 1947