1951-06-28 Ogniwo MPK Kraków - Włókniarz Kraków 0:1

"Gwardia wygrywa turniej piłkarski o puchar „Dni Krakowa”" -

Gwardia wygrywa turniej piłkarski o puchar „Dni Krakowa”

Pięć tysięcy widzów oglądało wczoraj na stadionie Ogniwa ciekawy trójmecz piłkarski krakowskich drużyn ligowych Gwardii, Ogniwa i Włókniarza.

Spotkania turniejowe były prowadzone w żywym tempie, a drużyny wystąpiły do rozgrywek w swych normalnych składach ligowych, uzupełnionych kilkoma młodszymi zawodnikami. Największe zmiany w składzie poczyniła drużyna Ogniwa, która w trójmeczu wypróbowała takich zawodników, jak Pajora w bramce, Miksę w obronie, Korzeniaka w pomocy oraz Radwana, Gołąbka. Święcha i Kadłuczkę w ataku. Próby te nie wypadły jednak zadawalająco i w wyniku spotkań turniejowych Ogniwo uplasowało się dopiero na trzecim miejscu.

Po przemówieniu i przywitaniu drużyn przez przewodniczącego Miejskiej Rady Narodowej — M. Waligórę, ro zegrano pierwsze spotkanie pomiędzy Gwardią i Ogniwem. Mecz zakończył się zwycięstwem Gwardii w stosunku 3:0 (0:0). Do przerwy gra wyrównana, po pauzie natomiast więcej z gry miała Gwardia. W 19 min. Flanek bije rzut wolny, piłkę piąstkuje Pajor a nadbiegający Gracz strzela nieuchronnie w róg. W minutę później Kotaba podwyższa na 2:0 dla Gwardii a w 30 min. znów Kotaba strzela bramkę ustalając wynik spotkania na 3:0.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 49 z 29 czerwca 1951

"GWARDIA — OGNIWO 3:0 (0:0)" -

GWARDIA — OGNIWO 3:0 (0:0)

GWARDIA: Jurewicz, Flanek, Legutko, Snopkowski, Szczurek, Wapiennik, Mordarski, Gamaj, Kohut, Gracz, Kotaba.

Ogniwo: Pajor, Glimas, Gędłek, Mazur, Kaszuba, Korzeniak, Bobula, Gołąb, Rożankowski, Kadłuczek, Pawłowski. Sędzia: p. Mytnik.

15 min. — pierwszej części gry mija bezbramkowo, przy czym obustronne ataki likwidowane są skutecznie przez formacje obronne. W drugiej części gry Gwardia wzmacnia tempo, ciągłymi zmianami ataku dezorganizuje obronę prze ci wnika i w ciągu 7 min. z łatwością zdobywa 3 bramki. W >3 — Flanek bije rzut wolny, Kotaba główkuje, a odbitą od poprzeczki piłkę Gracz voleyem posyła do siatki. W następnej minucie Gracz ucieka z piłką do linii autowej, podaje do środka, gdzie Kotaba strzelą drugą bramkę.

Ten sam zawodnik ustala w 25 minucie wynik spotkania, zdobywając z podania Gamaja trzecią bramkę.
Źródło: Echo Krakowa nr 179 z 30 czerwca 1951

Relacja z meczu w dzienniku Dziennik Polski
Bramki zdobyli po przerwie w okresie od 4—5 minuty Gracz i Kotaba z podania Gracza; oraz w 10 min. Kotaba z podania Gamaja. Składy drużyn: Gwardia: Jurowicz, Legutko, Flanek, Wapiennik, Szczurek, Snopkowskl, Kotaba, Gracz, Kohut, Gamaj, Mordarski. Ogniwo. Pajor, Gędłek, Glimas, Pawlikowski, Kaszuba, Korzeniak, Mazur, Kadłuczka, Różankowski II, Gołąb, Bobula. Sędziował J. Mytnik.
Źródło: Dziennik Polski nr 178 z 29 czerwca 1951

Mecze sezonu 1951

Dąbski Kraków 1951-02-18 Ogniwo MPK Kraków - Spójnia Kraków 4:1  Polonia Bytom 1951-03-04 Ogniwo MPK Kraków - Ogniwo Bytom 4:2  Wawel Kraków 1951-03-11 Ogniwo MPK Kraków - OWKS Kraków 1:2  ŁKS Łódź 1951-03-18 Ogniwo MPK Kraków - ŁKS-Włókniarz Łódź 1:0  Polonia Bytom 1951-03-25 Ogniwo Bytom - Ogniwo MPK Kraków 2:1  Ruch Chorzów 1951-04-01 Unia Chorzów - Ogniwo MPK Kraków 1:2  Polonia Bytom 1951-04-08 Ogniwo Bytom - Ogniwo MPK Kraków 1:1  AKS Chorzów 1951-04-15 Ogniwo MPK Kraków - Budowlani Chorzów 3:0  BKS Stal Bielsko-Biała 1951-05-03 Stal Bielsko - Ogniwo MPK Kraków - 3:8  Garbarnia Kraków 1951-05-06 Ogniwo MPK Kraków - Związkowiec Kraków 3:2  Górnik Zabrze 1951-05-13 Ogniwo MPK Kraków - Górnik Zabrze 2:2  Wisła Kraków 1951-05-20 Ogniwo MPK Kraków - Gwardia Kraków 0:0  Arkonia Szczecin 1951-06-03 Gwardia Szczecin - Ogniwo MPK Kraków 1:2  Górnik Radlin 1951-06-07 Górnik Radlin - Ogniwo MPK Kraków 3:1  Polonia Warszawa 1951-06-10 Ogniwo MPK Kraków - Kolejarz Warszawa 0:2  Legia Warszawa 1951-06-17 CWKS Warszawa - Ogniwo MPK Kraków 2:4  Lech Poznań 1951-06-21 Kolejarz Poznań - Ogniwo MPK Kraków 2:0  Arkonia Szczecin 1951-06-24 Ogniwo MPK Kraków - Gwardia Szczecin 1:1  Wisła Kraków 1951-06-28 Ogniwo MPK Kraków - Gwardia Kraków 0:3  Garbarnia Kraków 1951-06-28 Ogniwo MPK Kraków - Włókniarz Kraków 0:1  Lech Poznań 1951-07-01 Ogniwo MPK Kraków - Kolejarz Poznań 3:1  Polonia Warszawa 1951-07-07 Kolejarz Warszawa - Ogniwo MPK Kraków 1:5  Polonia Bytom 1951-07-14 Ogniwo MPK Kraków - Ogniwo Bytom 1:1  AKS Chorzów 1951-08-26 Budowlani Chorzów - Ogniwo MPK Kraków 3:1  Wisła Kraków 1951-09-02 Gwardia Kraków - Ogniwo MPK Kraków 5:0  Odra Opole 1951-09-09 Budowlani Opole - Ogniwo MPK Kraków 1:5  Górnik Radlin 1951-09-23 Ogniwo MPK Kraków - Górnik Radlin 2:1  Ruch Chorzów 1951-09-30 Ogniwo MPK Kraków - Unia Chorzów 0:1  Garbarnia Kraków 1951-10-14 Związkowiec Kraków - Ogniwo MPK Kraków 1:1  ŁKS Łódź 1951-10-28 ŁKS-Włókniarz Łódź - Ogniwo MPK Kraków 1:0  Legia Warszawa 1951-11-04 Ogniwo MPK Kraków - CWKS Warszawa 2:1  Ślęza Wrocław 1951-11-11 Ogniwo Wrocław - Ogniwo MPK Kraków 1:1  Tarnovia Tarnów 1951-11-18 Ogniwo Tarnów - Ogniwo MPK Kraków 2:2  Dąbski Kraków 1951-11-25 Ogniwo MPK Kraków - Spójnia Kraków 2:2