1958-05-04 zawody szosowe

zawody szosowe

"Kolarstwo..." -

Kolarstwo...

WCZORAJ na podkrakowskich szosach podczas deszczu i silnego wiatru odbyły się szosowe mistrzostwa kolarskie województwa. Na dystansie 140 km zwyciężył Piechota (Cracovia) — 4.22,27 godz. przed Kozdąbą (Korona) i Solarskim (Kolejarz Sosnowiec).Na dystansie 70 km zwycięży l , Kumały (Górnik Trzebinia) — 2.07, 23 godz. przed Szybką (Hutnik) i Ferekiem (LZS Podhale). Wyścig na 25 km wygrał Klimczak (Górnik Trzebinia) — 1.07,40 godz.

W zawodach kolarskich na torze. które odbyły się wczoraj w Krakowie z udziałem kadry narodowej uzyskano następujące wyniki: w sprincie najlepszy okazał się Zając — 11.8 sek.

Wyścig na 2 km wygrał Jamróz — 2.45,8 min. a wyścig na 59 okrążeń toru z 5 finiszami wygrał Bek — 14 pkt.
Źródło: Echo Krakowa nr 103 z 5 maja 1958