1968-11-20 Podhale Nowy Targ - Cracovia 6:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Podhale Nowy Targ - hokej mężczyzn herb.png


Hokej.png
I liga
Nowy Targ, poniedziałek, 20 listopada 1968

Podhale Nowy Targ - Cracovia

6
:
1

(0:1; 0:0; 5:0)


Cracovia - hokej mężczyzn herb.pngOpis meczu

"Porażka hokeistów Cracovii w Nowym Targu" -
Echo Krakowa

Porażka hokeistów Cracovii w Nowym Targu

Relacja z meczu w dzienniku Echo Krakowa
NOWY TARG (tel. wł). W meczu o mistrzostwo I ligi hokeja na lodzie Podhale pokonało Cracovię 6:1 (0:1, 1:0, 5:0).

Bramki zdobyli dla zwycięzców: Kącik 3, Garbacz 2, Kilanowicz 1, a dla Cracovii: Powalacz. Sędziowali A. Kapołka i J. Wróbel z Katowic. Widzów 6.000. W pierwszej tercji gra była raczej wyrównana, Cracovia strzeliła bramkę i zanosiło się na porażkę gospodarzy.

Na początku drugiej tercji nieobliczalny zawodnik Podhala Szal, załatwiając porachunki z byłym kolegą klubowym Wiktorem Pyszem, rąbnął go kijem w głowę. Pyszowi nic się nie stało, ale odegrał efektowną komedię ciężko rannego. Sędziowie słusznie ukarali Szala karą meczu, ale może zbyt surowo potraktowali drużynę Podhala, każąc jej grać przez pełne 10 minut w czwórkę przeciw piątce Cracovii. Ponieważ goście prowadzili 1:0, nieopanowany wybryk Szala był dla nich prawdziwym darem niebios. Mogli mecz wygrać, ale za bardzo chcieli tego sukcesu, grali bardzo chaotycznie i zamiast strzelać gola, wypruli się ze wszystkich sił. Gospodarze jeszcze w drugiej tercji wyrównali, a w trzeciej dosłownie roznieśli Cracovię, która, prawie nie istniała na lodowisku.

W Cracovii na najwyższe pochwały zasłużył bramkarz Gój, jak zwykle ofiarny Migacz, Wiktor Pysz oraz Kopczyński, a w Podhalu Jan Bizub, Kilanowicz, Kącik, Garbacz, Fryźlewiez i Zgierski.
Źródło: Echo Krakowa nr 274 z 21 listopada 1968