"3 pkt. Cracovii w Tarnowie" -
Gazeta Południowa

3 pkt. Cracovii w Tarnowie

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Południowa
Piłkarki ręczne Unii Tarnów podejmowały w meczach I ligi Cracovię. W sobotę spotkanie zakończyło się remisem 24:24 (10:10). Pojedynek był zacięty Bardziej doświadczone krakowianki były zespołem nieco lepszym i prowadziły z niewielką przewagą bramkową Dopiero w ostatnich minutach tarnowianki zdołały odrobić straty i wyrównać.

W rewanżu wysrała Cracovii 23:20 (12:8) Tym razem zespołem zdecydowanie lepszym były podopieczne trenera Surdvki. Tylko w pierwszych minutach tarnowianki zdołały nawiązać wyrównaną walkę z rywalkami Piłkarki ręczne Unii grały nieskutecznie, nie wykorzystały aż 5 rzutów karnych.

Cracovia grała bez kontuzjowanej Hołdy, ponadto w sobotę kontuzji doznała Wójcik.

Bramki zdobyły dla Unii Piskorz 7 i 4, Świeca 5 i 4, Bart 4 i 4, Żmuda 4 i 0, Kazubek 2 l 3. Kumecka 0 i 1, Kliś 0 i 3, Walach 2 i 5; dla Cracovii: Tomaszewska 8 i 5, Siodłak 5 i 6, Wnęk 4 i 5. Pawłowska 3 i 1, Fgias 3 i 6. Rząsiecka 1 i 0.
Źródło: Gazeta Południowa nr 233 z 3 października 1983