5 Romanowska

podczas meczu

"Na inaugurację ekstraklasy piłkarek ręcznych. 6-bramkowa wygrana Cracovii" -

Na inaugurację ekstraklasy piłkarek ręcznych. 6-bramkowa wygrana Cracovii

W sobotę wystartowała do nowego sezonu (tak późno z uwagi na przygotowania i udział naszej reprezentacji do MS) ekstraklasa piłkarek ręcznych. W Krakowie na inaugurację CRACOVIA pokonała AZS Katowice 24:18 (8:7).

Krakowianki rozpoczęły pojedynek w niezłym stylu i w 9 min. prowadziły już 5:1. W tym okresie świetnie spisywała się bramkarka Główczak, która obroniła aż 3 rzuty karne, a w ataku brylowała Wójcik. Potem jednak krakowianki jakby trochę zlekceważyły rywalki, grały mniej uważnie w obronie 1 na przerwę zeszły tylko z 1-bramkowa przewagą.

Jeszcze w 37 min. było tylko 10:9 dla gospodyń, ale w ciągu następnych 7 minut krakowianki zagrały znacznie lepiej, a przede wszystkim skuteczniej i w 44 min. było Jut 17:10.

Ostatecznie Cracovia wygrała różnicą 8 bramek. W jej zespole trzeba wyróżnić obie bramkarki: Główczak i Dąbrowską (obroniła 2 rzuty karne), szereg efektownych rzutów z drugiej linii miała Siodłak. dobrą notę Wójcik psują niestety dwa fatalne pudła w II połowie. Coraz lepiej spisuje się w zespole młoda Sala.

Bramki zdobyły dla Cracovii: Siodłak 6. Wójcik i Golik po 5, Sasnal 4. Sala 2. Tomaszewska i Hołda po 1, najwięcej dla AZS: Romanowska 5.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 27 z 2 lutego 1987