1988-02-13 Piotrcovia - Cracovia 20:20

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - piłka ręczna kobiet herb.png


Piłka ręczna.png
1 Liga piłka ręczna kobiet
sobota, 13 lutego 1988

Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Cracovia

20
:
20

(10:9)


Cracovia - piłka ręczna kobiet herb.png


Zawodniczki:
gracze m.in.
Kozłowska 6
Ściepłek 5
Zawodniczki:
gracze m.in.
4 Golik
5 Figas
5 Wójcik


Relacje z zawodów

"Niespodzianka w Piotrkowie" -
Gazeta Krakowska

Niespodzianka w Piotrkowie

Relacja z meczu w dzienniku Gazeta Krakowska
Na przed meczem pucharowym z Hypobank Wiedeń ciężką przeprawę miały szczypiornistki Cracovii w rozgrywkach o mistrzostwo ekstraklasy. W efekcie podopieczne Edwarda Surdyki straciły jeden punkt w Piotrkowie Trybunalskim, a w Katowicach po dramatycznym meczu wygrały z przewagą bramki.

W sobotę Piotrcovia zremisowała z Cracovią 20:20 (10:9). Zespół beniaminka wiedząc, że Cracovię czeka ciężki mecz pucharowy, narzucił duże tempo gry, prowadził po pierwszych 30 min., do zwycięstwa zabrakło jednak sił i doświadczenia. Zdobycie jednego punktu z mistrzem kraju ma jednak swoją wymowę. Dla Cracovii najwięcej bramek rzuciły Wanda Wójcik i Beata Golik po 5 oraz Zofia Figas 4; dla Piotrcovii Małgorzata Kozłowska 6 oraz Marzena Ściepłek 5.

W Katowicach również trzeba było stoczyć twardy pojedynek o punkty. Tym razem Cracovia wyszła z tej próby obronna ręką wygrywając z AZS AWF 23:22 (13:11). Najwięcej bramek dla krakowianek rzuciły Zofia Figas i Beata Golik po 6; dla akademiczek Beata Jankowska 8 oraz Krystyna Romanowska 4.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 37 z 15 lutego 1988