Straus
Dudzic

"Piekielna końcówka" -

Piekielna końcówka

WARTA - CRACOVIA 2:2 Gospodarze stracili zwycięstwo w ostatniej minucie spotkania.

Cracovia wczoraj w Poznaniu potwierdziła, że nawet na wyjazdach stara się grać bardzo ofensywnie. Tyle że jest to broń obosieczna, bo daje rywalowi szansę wyprowadzenia kontrataku. I z tego skrzętnie korzystali poznaniacy, którzy atakowali z własnej połowy co najmniej przy równej liczbie graczy. Działo się tak dlatego, że boczni defensorzy Pasów (Adam Marciniak oraz Bojan Puzigaća) sprawiali wrażenie, jakby częściej byli na połowie przeciwnika niż na własnej!

Ładnie dla oka

Już pierwsza możliwość skontrowania pozwoliła Zielonym objąć prowadzenie. Potem przed przerwą mieli jeszcze 3-4 stuprocentowe okazje, ale czasami nawet nie oddawali nawet strzału.

- Cracovia grała w piłkę, utrzymywała się przy niej, ale nie stwarzała sytuacji. My natomiast zaprezentowaliśmy festiwal nieskuteczności - denerwował się Artur Marciniak, który w środku pola przechwytywał wiele piłek i organizował kontrataki, które powinny być zabójcze, ale nie były. Goście prezentowali grę ładną dla oka, z wymianą pozycji w ofensywie i wieloma podaniami. Większość ich akcji kończyła się jednak przed linią pola karnego.

Mogło być 3:2!

- To miał być początek świetnego weekendu dla naszych fanów, ale niestety, nie udało się. Nasi kibice muszą poczekać jeszcze na skuteczną grę - komentował Marciniak. A szansa na trzy punkty była wielka, bo ledwie trzy minuty przed końcem rezerwowy Alain Ngamayama zdobył bramkę na 2:1. W doliczonym czasie przysnęli jednak środkowi obrońcy, którzy przepuścili podanie do Łukasza Zejdlera, a ten filigranowy piłkarz w sytuacji sam nam wy-równał. Jakby tego było mało, gospodarze... mieli piłkę meczową. Bartłomiej Pawłowski fatalnie spudłował, mając przed sobą tylko bramkarza! - Tę sytuację zawaliłem, widziałem miejsce przy bliższym słupku, ale zabrakło mi kilku centymetrów - mówił młody piłkarz. - To była taka sama sytuacja, jaką wykorzystał Alain. Bartkowi zabrakło doświadczenia - ocenił trener Warty Czesław Owczare
MACIEJ HENSZEL
Źródło: Przegląd Sportowy 15 września 2012

"„Pasy” trochę popsuły poznaniakom jubileusz" -

„Pasy” trochę popsuły poznaniakom jubileusz

I LIGA PIŁKARSKA Cracovia uratowała punkt w końcówce spotkania z Wartą.

Mecz przełożono o dzień ze względu na jubileusz 100-lecia Warty. Cracovia nie zepsuła całkowicie imprezy, ale poznaniacy będą świętować nie w pełni usatysfakcjonowani. Widać, że wyjazdy sprawiają Cracovii wielkie problemy. To był jej drugi mecz poza Krakowem (spotkanie z Okocimskim Brzesko rozegrane zostało w Nowej Hucie) i znów była blisko porażki.

Cracovia w I połowie zagrała bardzo źle. Warta w pierwszych minutach całkowicie zdominowała zespół gości. Postawa „Pasów” do złudzenia przypominała tę z poprzedniego meczu wyjazdowego - w Ząbkach z Dolcanem.

W 6 min Grzegorz Bartczak popędził prawym skrzydłem, dokładnie dograł na 10 m, gdzie nadbiegający Wojciech Trochim uprzedził Krzysztofa Nykiela i strzelił do siatki. Ta sytuacja wcale nie obudziła krakowian. Niewiele brakowało, aby niebawem Krzysztof Pilarz musiał po raz drugi wyciągać piłkę z siatki. Tym razem jednak wygrał pojedynek z Krzysztofem Bartoszakiem.

„Pasy” nie miały takich dobrych sytuacji, nie były w stanie przedrzeć się przez szyki obronne rywala. A gdy nawet udało się strzelić do siatki - Adam Marciniak w 24 min - to był spalony. Zdenerwowany poczynaniami kolegów na strzał z dystansu zdecydował się Sławomir Szeliga i od razu golkiper miejscowych Łukasz Radliński miał spore kłopoty. Problemy, i to o wiele większe, mieli jednak krakowianie z upilnowaniem Trochima, który siał zamęt w ich szeregach. Zaraz po sytuacji Szeligi War¬ ta wyszła z kontrą. Piłka trafiła do Trochima, ale uderzył on nad poprzeczką. Po chwili najaktywniejszy zawodnik miejscowych strzelił z linii pola karnego - futbolówka przeleciała tuż obok słupka. Do przerwy źle funkcjonowała zwłaszcza obrona Cracovii, aż prosiło się o zmiany. Trener Wojciech Stawowy wpuścił na boisko rezerwowych, Aleksandr Suworow wprowadził sporo ożywienia w poczynania gości. Zdecydował się nawet na strzał z 30 m, ale piłka poszybowała wysoko nad poprzeczką.

Wreszcie w 73 min „Pasy” doprowadziły do wyrównania. Bartłomiej Dudzic popisał się precyzyjną „główką” po dograniu z lewej strony w wykonaniu Marciniaka. To zwiastowało emocje. Przyjezdni przycisnęli w końcówce, ale efektem były tylko rzuty rożne. Za to miejscowi byli skuteczni - jeden z ich wypadów zakończył się strzałem Alana Ngamayamy po ziemi w róg, co dało gola na 2:1.

Cracovia nie odpuściła i, podobnie jak w meczu z Arką (1:0), to się opłaciło . W 90 min Łukasz Zejdler znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem i strzelił do siatki. To był gol na wagę remisu, choć jeszcze w 90+2 min Bartłomiej Pawłowski uderzył tuż obok słupka.
JACEK ŻUKOWSKI. Poznań
Źródło: Dziennik Polski 15 września 2012

Czesław Owczarek (trener Warty)

- Nie możemy czuć się usatysfakcjonowani, taka jest piłka. W ostanim meczu, w Grudziądzu, to my prowadziliśmy grę, a przegraliśmy 2:4. Teraz było inaczej, lecz to my byliśmy blisko zwycięstwa. Bardzo żałuję tej sytuacji Bartka Pawłowskiego z ostatniej minuty meczu. Mógł zachować się lepiej, tak jak chwilę wcześniej Alan Ngamayama.

Wojciech Stawowy ( trener Cracovii)

-Zdawaliśmy sobie sprawę, że przyjeżdżamy na ciężki teren. Tutaj niejedna drużyna straci punkty. Muszę się cieszyć z remisu, bo mogliśmy przegrać, w końcówce Warta miała sytuację bramkową. Dwukrotnie potrafiliśmy się podnieść i to jest pozytywne. Jeśli nie da się wygrać, trzeba zremisować. Jeśli chodzi o sytuacji bramkowe ten remis jest dla nas szczęśliwy.

Źródło: Dziennik Polski

Mecze sezonu 2012/13

Polonia Bytom 2012-06-30 Cracovia - Polonia Bytom 3:0  Karpaty Lwów 2012-07-03 Cracovia - Karpaty Lwów 0:1  Sandecja Nowy Sącz 2012-07-07 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 2:2  Amkar Perm 2012-07-10 Cracovia - Amkar Perm 2:3  Pogoń Szczecin 2012-07-14 Cracovia - Pogoń Szczecin 0:0  Piast Gliwice 2012-07-18 Cracovia - Piast Gliwice 1:0  Bytovia Bytów 2012-07-19 Cracovia - Drutex-Bytovia Bytów 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2012-07-27 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1  Cracovia_herb 2012-07-29 Piłkarze - Hokeiści 3:1  Dalin Myślenice 2012-08-04 Cracovia - Dalin Myślenice 2:1  Przebój Wolbrom 2012-08-04 Cracovia - Przebój Wolbrom 3:1  Zawisza Bydgoszcz 2012-08-11 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 0:2  GKS Katowice 2012-08-18 GKS Katowice - Cracovia 1:1  Okocimski Brzesko 2012-08-22 Okocimski Brzesko - Cracovia 0:2  Stomil Olsztyn 2012-08-25 Cracovia - Stomil Olsztyn 1:0  Arka Gdynia 2012-08-29 Cracovia - Arka Gdynia 1:0  Dolcan Ząbki 2012-09-02 Dolcan Ząbki - Cracovia 3:1  ŁKS Łódź 2012-09-08 Cracovia - ŁKS Łódź 4:2  Warta Poznań 2012-09-14 Warta Poznań - Cracovia 2:2  Olimpia Grudziądz 2012-09-19 Olimpia Grudziądz - Cracovia 2:0  Górnik Łęczna 2012-09-23 Cracovia - Bogdanka Łęczna 2:0  Kolejarz Stróże 2012-09-30 Kolejarz Stróże - Cracovia 0:1  Flota Świnoujście 2012-10-03 Flota Świnoujście - Cracovia 2:2 k.8-7  Zawisza Bydgoszcz 2012-10-06 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 3:1  Flota Świnoujście 2012-10-21 Flota Świnoujście - Cracovia 1:2  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2012-10-24 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 2:0  Polonia Bytom 2012-10-28 Polonia Bytom - Cracovia 1:3  Sandecja Nowy Sącz 2012-11-03 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:0  GKS Tychy 2012-11-10 GKS Tychy - Cracovia 2:0  Miedź Legnica 2012-11-17 Cracovia - Miedź Legnica 1:1  Cracovia_herb 2013 Trening Noworoczny  FK Ufa 2013-01-30 FK Ufa - Cracovia 1:0  Torpedo Moskwa 2013-02-04 Cracovia - Torpedo Moskwa 2:1  Widzew Łódź 2013-02-09 Widzew Łódź - Cracovia 2:1  Garbarnia Kraków 2013-02-11 Cracovia - Garbarnia Kraków 4:3  Czichura Saczchere 2013-02-16 Cracovia - Czichura Saczchere 3:2  MFK Košice 2013-02-19 Cracovia - MFK Košice 1:1  Kaspij Aktau 2013-02-22 Cracovia - Kaspij Aktau 1:1  Sandecja Nowy Sącz 2013-03-03 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:1  Okocimski Brzesko 2013-03-09 Cracovia - Okocimski Brzesko 1:0  Arka Gdynia 2013-03-16 Arka Gdynia - Cracovia 1:1  GKS Katowice 2013-03-23 Cracovia - GKS Katowice 1:0  Stomil Olsztyn 2013-03-30 Stomil Olsztyn - Cracovia 3:0  Dolcan Ząbki 2013-04-06 Cracovia - Dolcan Ząbki 0:2  Rozwój Katowice 2013-04-13 Cracovia - Rozwój Katowice 1:0  ŁKS Łódź 2013-04-13 ŁKS Łódź - Cracovia 0:3  Warta Poznań 2013-04-20 Cracovia - Warta Poznań 2:1  Olimpia Grudziądz 2013-04-24 Cracovia - Olimpia Grudziądz 0:0  Górnik Łęczna 2013-04-27 Bogdanka Łęczna - Cracovia 0:2  Kolejarz Stróże 2013-05-04 Cracovia - Kolejarz Stróże 2:2  Zawisza Bydgoszcz 2013-05-08 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 3:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2013-05-12 Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1  Flota Świnoujście 2013-05-19 Cracovia - Flota Świnoujście 1:1  Polonia Bytom 2013-05-25 Cracovia - Polonia Bytom 2:0  Sandecja Nowy Sącz 2013-05-29 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 1:2  GKS Tychy 2013-06-01 Cracovia - GKS Tychy 0:1  Miedź Legnica 2013-06-08 Miedź Legnica - Cracovia 1:3