Mecz poprzedniego dnia:

2012-09-22 Orzeł Piaski Wielkie - Cracovia II 1:1

"Liga: Cracovia – Bogdanka Łęczna 2:0 (1:0)" -

Liga: Cracovia – Bogdanka Łęczna 2:0 (1:0)

W porównaniu z poprzednim meczem ligowym z Olimpią Grudziądz w wyjściowym składzie Cracovii nastąpiła jedna zmiana. Miejsce Damiana Dąbrowskiego na prawej obronie zajął Krzysztof Nykiel.

Piłkarze Cracovii od pierwszej minuty przejęli inicjatywę na boisku. W 5 minucie z dystansu strzelał Kosanović, ale jego strzał obronił Prusak. Trzy minuty później z kilkunastu metrów uderzył Straus, ale piłka przeleciała nad poprzeczką. W 10 minucie główkował Dudzic, ale nie trafił czysto w piłkę. Przez kilka minut Cracovia zupełnie zamknęła rywala na jego przedpolu.

Po 20 minucie goście kilka razy przedostali się pod pole karne Cracovii, ale Pilarz nie miał okazji do interwencji.

W 30 minucie groźna akcja Pasów, która mogła skończyć się bramką. Kosanović rzucił piłkę ze środka boiska na linię pola karnego do Boljevića, ten zgrał piłkę do nadbiegającego Bernhardta, który strzelił tuż nad poprzeczką.

W 35 minucie po dośrodkowaniu Nykiela Dudzic i Boljević znaleźli się w dobrej sytuacji strzeleckiej, ale wzajemnie sobie przeszkodzili w oddaniu strzału.

W 39 minucie Kosanović potężnie uderzył piłkę z rzutu wolnego z około 30 metrów. Piłkę zmierzającą w dolny róg bramki z najwyższym trudem wybił bramkarz gości. Po chwili piłka wróciła do Kosanovića, który uderzył z 40 metrów tuż nad górnym rogiem bramki.

W 42 minucie Krzysztof Pilarz interweniował po strzale Sebastiana Szałachowskiego. Był to pierwszy celny strzał gości w tym spotkaniu.

Minutę przed przerwą Straus uderzył z 20 metrów, bramkarz zdołał sparować piłkę, ale dopadł jej Boljević i z 3 metrów wbił do bramki. 1:0 dla Cracovii! Po bramce strzelec i cała drużyna pobiegła do trenera Wojciecha Stawowego.

Bardzo dobre 45 minut w wykonaniu Cracovii, która przez cały czas stwarzała zagrożenie pod bramką rywala. Cierpliwa i konsekwentna gra Cracovii została nagrodzona tuż przed przerwą.

Drugą połowę Cracovia rozpoczęła w niezmienionym składzie.

Tuż po wznowieniu gry goście dwukrotnie strzelali na bramkę Cracovii, ale obydwa strzały były niecelne.

W 49 minucie Zejdler wrzucił piłkę spod linii końcowej do nadbiegającego Bernhardta, ale uprzedzili go obrońcy. Po chwili mogło być 2:0 dla Cracovii. Milosz Kosanović uderzył z rzutu wolnego z 20 metrów, ale piłka trafiła w słupek... Za moment bramkarz gości obronił strzał Bernhardta z 12 metrów... Cracovia zupełnie zdominowała rywala!

53 minuta – faul na Zejdlerze w polu karnym. Rzut karny pewnie zamienił na drugą swoją bramkę Vladimir Boljević! 2:0 dla Cracovii!

W 56 minucie po dośrodkowaniu z lewej strony efektownie główkował Szałachowski, ale piłka przeleciała tuż nad bramką.

W 58 minucie pierwsza zmiana w Cracovii. Edgara Bernhardta zastąpił Alexandru Suvorov.

W 60 minucie po szybkim rajdzie w polu karnym celnie strzelał Dudzic, ale Prusak instynktownie obronił. Dwie minuty później Dudzic strzelał ponownie – ale tym razem obok słupka – po akcji z Suvorovem. W 70 minucie strzelał Nykiel, ale piłka trafiła w nogi obrońcy. Za moment w dobrej pozycji znalazł się Straus. Strzelił celnie, ale bramkarz obronił. Za moment swoją trzecią bramkę powinien strzelić Boljević, ale piłka po jego strzale z 5 metrów trafiła w obrońcę.

Niewykorzystane sytuacje mogły się zemścić w 72 minucie, gdy po strzale Pesira piłka trafiła w poprzeczkę bramki Pilarza.

W 75 minucie boisko opuścił żegnany oklaskami Łukasz Zejdler, a jego miejsce zajął Sebastian Steblecki.

W 82 minucie masażyści po raz trzeci w tym meczu udzielali pomocy Sławomirowi Szelidze. Kapitan Pasów został zniesiony na noszach, ale po chwili wrócił na boisko.

W 84 minucie składna akcja gości zakończona celnym strzałem Szałachowskiego i efektowną obroną Pilarza, który przerzucił piłkę nad poprzeczką.

Pięć minut przed zakończeniem meczu boisko opuścił strzelec dwóch bramek Vladimir Boljević, a jego miejsce zajął Marcin Budziński.

W 88 minucie Sławomir Szeliga posłał długą piłkę do wychodzącego na czystą pozycję Suvorova. Reprezentant Mołdawii źle przyjął piłkę i przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem Bogdanki. Za moment Suvorov omal się nie zrehabilitował fantastycznym strzałem z 25 metrów, ale z największym trudem obronił Prusak.

Sędzia doliczył 3 minuty. Z 10 metrów celnie uderzył Budziński, ale i tym razem bramkarz Bogdanki obronił.

Koniec meczu! Znakomity mecz Cracovii i czwarte z rzędu zwycięstwo podopiecznych trenera Wojciecha Stawowego na własnym stadionie! BRAWO!
Crac
Źródło: TerazPasy.pl 23 września 2012 [1]

Piotr Rzepka (Bogdanka)

Na pewno wygrała drużyna lepsza piłkarsko. Oczywiście bramki, które straciliśmy, były do uniknięcia, ale nie daliśmy rady. Wiedzieliśmy dużo o Cracovii i na pewno Cracovia także wiedziała sporo o nas. Staraliśmy się nadrabiać nasze braki zaangażowaniem, ambicją, a także pewnymi schematami taktycznymi. Jak się okazało po meczu: to było zbyt mało. Gratuluję przeciwnikowi tego zwycięstwa, bo momentami widać było u nich nerwowość. Gdyby ta bramka na 1:0 nie padał Cracovia z każda minuta miałaby powody, by denerwować się bardziej, ale niestety ten gol w końcu wpadł. Mimo wszystko mam dużo uznania dla swoich chłopaków, bo pokazali jednak, że pewne rzeczy można rekompensować zaangażowaniem i organizacją. Zbyt dużo jednak w tym wszystkim było nerwów, ale być może grali pierwszy raz w takiej atmosferze, może muszą zapłacić „frycowe" właśnie w takich meczach. Wierzę wciąż w tych chłopców, bo są to utalentowani piłkarze - wierzę, że będziemy wygrywać coraz więcej meczów, ale dzisiaj niestety nieco nam zabrakło do tego, by zdobyć chociaż punkt. Trochę nam z tego powodu smutno, zwłaszcza, że dość długo wydawało się, że jednak damy radę. Trzeba jednak powiedzieć, że graliśmy mecze co trzy dni, a drużyny niedoświadczone gorzej rozkładają siły i dzisiaj momentami ta niedokładność w naszej grze też mogła wynikać ze zmęczenia. Oczywiście ja się cieszę, jeśli możemy grac często: to jest piłka nożna i tak powinno być, nawet jeśli czasami zabraknie argumentów. Teraz musimy szubko zapomnieć o porażce z Cracovią, choć w następnej serii spotkań czeka nas jeszcze jeden trudny wyjazd - na niezwykle ciężki teren, do Grudziądza. Myślę jednak, że dojdziemy do siebie na tyle, żeby zapunktować z Olimpią.

Wojciech Stawowy (Cracovia)

Chcę bardzo podziękować drużynie za zaangażowanie i za to zwycięstwo. Myśmy mieli po remisie w Poznaniu i po porażce w Grudziądzu trudny okres, nie było wesoło. Cieszę się, że zawodnicy na te ostatnie niepowodzenia zareagowali tak, jak zareagowali, czyli bardzo pozytywnie. Momentami nasza gra była niezła i mogła się podobać, choc były też w tej grze mankamenty, ale nie da się przez 90 minut grać bezbłędnie. Oczywiście to zwycięstwo z Bogdanką będzie smakować zdecydowanie lepiej, jeśli w końcu potwierdzimy, że jesteśmy w stanie ustabilizować formę w meczach wyjazdowych i wygramy z Kolejarzem w Stróżach. Do tej pory zupełnie inaczej wyglądamy na wyjazdach, a zupełnie inaczej u siebie. Z tego też powodu mieliśmy w Klubie trochę trudniejszych momentów - odbyłem troszkę rozmów i przyznam szczerze, że one bardzo mnie zastanowiły, dały mi dużo do myślenia. Nie wiem jak to będzie wyglądało dalej w dłuższej perspektywie, ale chcę dziś pogratulować drużynie, bo naprawdę chłopcy grali od początku tak, by zgarnąć pełna pulę i zaprezentować się przy tym jak najkorzystniej,. Cieszyli się bardzo po tym zwycięstwie, bo ono przecież było nam bardzo potrzebne. Co zaś się tyczy Bogdanki Łęczna - jest to drużyna, która zawsze jest groźna, zarówno u siebie, jak i na wyjazdach. Trener Rzepka bardzo dobrze ustawia tych chłopaków i sprawiają oni dużo problemów rywalom. Całe szczęście, że my dzisiaj w naszej grze byliśmy zespołem kreatywnym, który potrafił dobrze rozgrywać atak pozycyjny. Całe szczęście, że strzeliliśmy dwie bramki po ładnych akcjach i mogliśmy tych bramek strzelić więcej, gdyby nasza skuteczność była lepsza. Trzeba się jednak cieszyć z tego co jest i myśleć o tym, żeby przywieźć dobry wynik ze Stróży. To jest nam w tej chwili najbardziej potrzebne.

Źródło: Cracovia.pl [2]

Mecze sezonu 2012/13

Polonia Bytom 2012-06-30 Cracovia - Polonia Bytom 3:0  Karpaty Lwów 2012-07-03 Cracovia - Karpaty Lwów 0:1  Sandecja Nowy Sącz 2012-07-07 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 2:2  Amkar Perm 2012-07-10 Cracovia - Amkar Perm 2:3  Pogoń Szczecin 2012-07-14 Cracovia - Pogoń Szczecin 0:0  Piast Gliwice 2012-07-18 Cracovia - Piast Gliwice 1:0  Bytovia Bytów 2012-07-19 Cracovia - Drutex-Bytovia Bytów 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2012-07-27 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1  Cracovia_herb 2012-07-29 Piłkarze - Hokeiści 3:1  Dalin Myślenice 2012-08-04 Cracovia - Dalin Myślenice 2:1  Przebój Wolbrom 2012-08-04 Cracovia - Przebój Wolbrom 3:1  Zawisza Bydgoszcz 2012-08-11 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 0:2  GKS Katowice 2012-08-18 GKS Katowice - Cracovia 1:1  Okocimski Brzesko 2012-08-22 Okocimski Brzesko - Cracovia 0:2  Stomil Olsztyn 2012-08-25 Cracovia - Stomil Olsztyn 1:0  Arka Gdynia 2012-08-29 Cracovia - Arka Gdynia 1:0  Dolcan Ząbki 2012-09-02 Dolcan Ząbki - Cracovia 3:1  ŁKS Łódź 2012-09-08 Cracovia - ŁKS Łódź 4:2  Warta Poznań 2012-09-14 Warta Poznań - Cracovia 2:2  Olimpia Grudziądz 2012-09-19 Olimpia Grudziądz - Cracovia 2:0  Górnik Łęczna 2012-09-23 Cracovia - Bogdanka Łęczna 2:0  Kolejarz Stróże 2012-09-30 Kolejarz Stróże - Cracovia 0:1  Flota Świnoujście 2012-10-03 Flota Świnoujście - Cracovia 2:2 k.8-7  Zawisza Bydgoszcz 2012-10-06 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 3:1  Flota Świnoujście 2012-10-21 Flota Świnoujście - Cracovia 1:2  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2012-10-24 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 2:0  Polonia Bytom 2012-10-28 Polonia Bytom - Cracovia 1:3  Sandecja Nowy Sącz 2012-11-03 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:0  GKS Tychy 2012-11-10 GKS Tychy - Cracovia 2:0  Miedź Legnica 2012-11-17 Cracovia - Miedź Legnica 1:1  Cracovia_herb 2013 Trening Noworoczny  FK Ufa 2013-01-30 FK Ufa - Cracovia 1:0  Torpedo Moskwa 2013-02-04 Cracovia - Torpedo Moskwa 2:1  Widzew Łódź 2013-02-09 Widzew Łódź - Cracovia 2:1  Garbarnia Kraków 2013-02-11 Cracovia - Garbarnia Kraków 4:3  Czichura Saczchere 2013-02-16 Cracovia - Czichura Saczchere 3:2  MFK Košice 2013-02-19 Cracovia - MFK Košice 1:1  Kaspij Aktau 2013-02-22 Cracovia - Kaspij Aktau 1:1  Sandecja Nowy Sącz 2013-03-03 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:1  Okocimski Brzesko 2013-03-09 Cracovia - Okocimski Brzesko 1:0  Arka Gdynia 2013-03-16 Arka Gdynia - Cracovia 1:1  GKS Katowice 2013-03-23 Cracovia - GKS Katowice 1:0  Stomil Olsztyn 2013-03-30 Stomil Olsztyn - Cracovia 3:0  Dolcan Ząbki 2013-04-06 Cracovia - Dolcan Ząbki 0:2  Rozwój Katowice 2013-04-13 Cracovia - Rozwój Katowice 1:0  ŁKS Łódź 2013-04-13 ŁKS Łódź - Cracovia 0:3  Warta Poznań 2013-04-20 Cracovia - Warta Poznań 2:1  Olimpia Grudziądz 2013-04-24 Cracovia - Olimpia Grudziądz 0:0  Górnik Łęczna 2013-04-27 Bogdanka Łęczna - Cracovia 0:2  Kolejarz Stróże 2013-05-04 Cracovia - Kolejarz Stróże 2:2  Zawisza Bydgoszcz 2013-05-08 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 3:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2013-05-12 Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1  Flota Świnoujście 2013-05-19 Cracovia - Flota Świnoujście 1:1  Polonia Bytom 2013-05-25 Cracovia - Polonia Bytom 2:0  Sandecja Nowy Sącz 2013-05-29 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 1:2  GKS Tychy 2013-06-01 Cracovia - GKS Tychy 0:1  Miedź Legnica 2013-06-08 Miedź Legnica - Cracovia 1:3