Danielewicz

2013-05-29 Cracovia II - Soła Oświęcim 3:1

"Liga: Sandecja - Cracovia 1:2 (1:1)" -

Liga: Sandecja - Cracovia 1:2 (1:1)

W porównaniu z poprzednim meczem ligowym z Polonią Bytom w wyjściowym składzie Cracovii nastąpiły trzy zmiany. Miejsce Adama Marciniaka, Marcina Budzińskiego i pauzującego za kartki Edgara Bernhardta zajęli Mateusz Żytko, Damian Dąbrowski i Bartłomiej Dudzic.

Cracovia od początku meczu przeważała, częściej przebywała na połowie Sandecji ale w pierwszych minutach meczu nie stworzyła klarownej sytuacji do zdobycia bramki.

W 12 minucie w poler karne Sandecji przedarł się Krzyszof Nykiel, ale w ostatniej chwili skutecznie interweniował obrońca. Po chwili świetnie w pole bramkowe do Dudzica podawał Boljević, ale ponownie w ostatniej chwili piłkę na róg wybili obrońcy. Po kolejnych kilkudziesięciu sekundach po rzucie rożnym strzelał tuż obok słupka Danielewicz.

W 17 minucie po szybkiej kontrze gospodarzy i dośrodkowaniu z prawej strony Mateusz Żytko tak niefortunnie interweniował, że głową skierował piłkę do własnej bramki... 1:0 dla Sandecji.

Cztery minuty później było już 1:1. Po długim podaniu Kosanovića do wybiegającego za plecy obrońców Bartłomieja Dudzica napastnik Cracovii znalazł się sam na sam z Marcinem Cabajem i nie zmarnował sytuacji. 1:1!

W 27 minucie z 12 metrów strzelał Krzysztof Danielewicz, ale piłka po nodze obrońcy wyszła na rzut rożny. W 32 po dośrodkowaniu Krzysztofa Nykiela bardzo groźnie z narożnika pola bramkowego strzelał Boljević, ale Marcin Cabaj popisał się znakomitą interwencją. W 35 minucie Giel zdecydował się na strzał z 30 metrów, ale piłka przeleciała metr nad poprzeczką bramki Cracovii.

W 39 minucie po dośrodkowaniu Boljevića z rzutu wolnego głową z kilku metrów strzelał Mateusz Żytko, ale piłka minęła bramkę Cabaja.

Przerwa. W pierwszej połowie piłkarze Cracovii byli zespołem zdecydowanie lepszym. Często zagrażali bramce Marcina Cabaja, ale z kilku stworzonych sytuacji wykorzystali tylko jedną. Sandecja rzadko przedostawała się pod bramkę Cracovii. Bramka dla gospodarzy to efekt pechowej interwencji Mateusza Żytko.

Drugą połowę piłkarze Cracovii rozpoczęli w niezmienionym składzie.

Trzy minuty po wznowieniu gry celnie na bramkę Cracovii z 16 metrów strzelał Kurczyński, ale Krzysztof Pilarz pewnie złapał piłkę. W 53 minucie po szybkiej akcji i dośrodkowaniu Zejdlera w sytuacji sam na sam z Cabajem mógł znaleźć się Boljević, ale zabrakło mu niewiele aby sięgnąć piłkę. Dwie minuty później z linii pola karnego Marcina Cabaja próbował przelobować Krzysztof Danielewicz, ale strzelił zbyt lekko.

W 59 minucie pierwsza zmiana w Cracovii. Boisko opuścił Sławomir Szeliga, a jego miejsce zajął Saidi Ntibazonkiza. Żółta kartka dla Krzyszofa Danielewicza co oznacza, że nie zagra w kolejnym meczu z GKS Tychy.

W 61 minucie po podaniu Ntibazonkizy Dudzic znalazł się sam na sam z Marcinem Dudzicem, ale nie wykorzystał sytuacji. Po chwili zza linii pola karnego groźnie strzelał Ntibazonkiza, ale Marcin Cabaj znakomicie interweniował.

W 64 minucie po nieporozumieniu Marcina Cabaja i Marcina Makucha ten ostatni skierował piłkę do własnej bramki. 2:1 dla Cracovii!

W 69 minucie boisko opuścił Bartłomiej Dudzic, a jego miejsce zajął Marcin Budziński.

W 73 minucie znakomitą akcję zainicjował Marcin Budziński. Po wywalczeniu piłki w środku boiska podał do Ntibazonkizy, który spod linii końcowej wrzucił piłkę w pole bramkowe, ale tam skutecznie interweniowali obrońcy Sandecji.

W 79 minucie po dośrodkowaniu Boljevića z rzutu wolnego głową z pięciu metrów strzelał Puzigaća, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

W 80 minucie trzecia zmiana w Cracovii. Miejsce Łukasza Zejdlera zajął Michał Zieliński.

W 83 minucie po szybkiej akcji z 20 metrów strzelał Ntibazonkiza, ale piłka minęła bramkę. W 89 minucie też obok słupka strzelił Michał Zieliński.

Sędzia doliczył 3 minuty. Koniec meczu! 3 punkty dla Cracovii!
Crac
Źródło: TerazPasy.pl 29 maja 2013 [1]

"Cabaj w dwuznacznej roli" -

Cabaj w dwuznacznej roli

SANDECJA - CRACOVIA 1:2 Goście zawdzięczają zwycięstwo samobójczej akcji dwóch byłych piłkarzy Pasów. Pozostał niesmak.

Derbowy mecz przyjaźni sympatyzujących ze sobą kibiców obu klubów miał być wielkim piłkarskim świętem w Nowym Sączu, a skończył się żenującą postawą sądeczan z absurdalnymi golami. W szeregach Sandecji mecz rozpoczęło dwóch byłych piłkarzy Cracovii - Marcin Cabaj i Marcin Makuch. Jak się okazało, obaj odegrali kluczową rolę w porażce swojego zespołu.

Cabajki do drugiej potęgi

Sandecja już przed spotkaniem wiedziała, że Warta wysoko przegrywa w Tychach, dlatego podopieczni Mirosława Hajdy mogli być spokojni o utrzymanie. Od początku było bardzo widoczne, komu w tym spotkaniu bardziej zależy na zwycięstwie. Cracovia rozpoczęła bowiem mecz od zdecydowanych ataków i zanosiło się na szybkie prowadzenie gości. Zawodnik Pasów zdobył wreszcie gola, ale piłkę umieścił w bramce swojego zespołu. Po dośrodkowaniu Adama Mójty własnego bramkarza pokonał Mateusz Żytko. Chwilę później doszło do wyrównania w dziwnych okolicznościach. Długie podanie w pole karne rywali posłał Milos Kosanović, Marcin Cabaj wyszedł z bramki, ale nie zdecydował się na interwencję. Zaskoczeni obrońcy Sandecji zatrzymań się i bezradnie patrzyli jak Bartłomiej Dudzic lekko trącił piłkę, a ta wtoczyła się do siatki.

Po zmianie stron wieści o porażce Termaliki i Floty dodatkowo zmotywowały krakowską drużynę. Jednak Cracovia nadal spisywała się przeciętnie. Wówczas ponownie dał o sobie znać Marcin Cabaj, który popisał się kuriozalną interwencją. Za trudne okazało się dla niego podanie od własnego obrońcy Marcina Makucha (również byłego piłkarza Cracovii!). Bramkarz Sandecji chciał przyjąć piłkę nogą, ale futbolówka przetoczyła się pod jego podeszwą i wpadła do siatki. Nic dziwnego, że wśród kibiców gospodarzy dało się słyszeć komentarze, że za dużo było przyjaźni w tym spotkaniu. I trudno się z nimi nie zgodzić.

Trenerzy: jest OK

Co na to trenerzy? - Mieliśmy trochę szczęścia w tym spotkaniu - stwierdził szkoleniowiec Pasów Wojciech Stawowy. - Apeluję, aby nie wyolbrzymiać okoliczności puszczonych goli przez Cabaja. Marcin bardzo przeżywa ten nieudany mecz, a przecież w tym sezonie wielokrotnie ratował Sentencję przed porażkami - ocenił trener gospodarzy Mirosław Hajdo i podziękował swoim zawodnikom za utrzymanie się w pierwszej lidze.
JACEK BUGAJSKI
Źródło: Przegląd Sportowy 31 maja 2013

Wojciech Stawowy (Cracovia)

Jadąc do Nowego Sącza zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że czeka nas ciężki mecz. Sandecja to dobry zespół, groźny rywal dla każdego. Z przebiegu meczu zasłużyliśmy na to zwycięstwo. Mieliśmy też odrobinę szczęścia. Musieliśmy tu stanąć na wysokości zadania i wygrać. Biorąc pod uwagę wyniki jakie padły, jest to bardzo cenne zwycięstwo.

Mirosław Hajdo (Sandecja)

Do końca sezonu pozostały jeszcze dwie kolejki i mam nadzieję, że zapunktujemy. Apeluję o rozsądek o to, co przytrafiło się Marcinowi Cabajowi. Teraz to bardzo przeżywa w szatni. Najlepsi bramkarze popełniają błędy, cały zespół wygrywa i przegrywa.

Źródło: Cracovia.pl [2]

Piłkarze po meczu

Mecze sezonu 2012/13

Polonia Bytom 2012-06-30 Cracovia - Polonia Bytom 3:0  Karpaty Lwów 2012-07-03 Cracovia - Karpaty Lwów 0:1  Sandecja Nowy Sącz 2012-07-07 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 2:2  Amkar Perm 2012-07-10 Cracovia - Amkar Perm 2:3  Pogoń Szczecin 2012-07-14 Cracovia - Pogoń Szczecin 0:0  Piast Gliwice 2012-07-18 Cracovia - Piast Gliwice 1:0  Bytovia Bytów 2012-07-19 Cracovia - Drutex-Bytovia Bytów 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2012-07-27 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1  Cracovia_herb 2012-07-29 Piłkarze - Hokeiści 3:1  Dalin Myślenice 2012-08-04 Cracovia - Dalin Myślenice 2:1  Przebój Wolbrom 2012-08-04 Cracovia - Przebój Wolbrom 3:1  Zawisza Bydgoszcz 2012-08-11 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 0:2  GKS Katowice 2012-08-18 GKS Katowice - Cracovia 1:1  Okocimski Brzesko 2012-08-22 Okocimski Brzesko - Cracovia 0:2  Stomil Olsztyn 2012-08-25 Cracovia - Stomil Olsztyn 1:0  Arka Gdynia 2012-08-29 Cracovia - Arka Gdynia 1:0  Dolcan Ząbki 2012-09-02 Dolcan Ząbki - Cracovia 3:1  ŁKS Łódź 2012-09-08 Cracovia - ŁKS Łódź 4:2  Warta Poznań 2012-09-14 Warta Poznań - Cracovia 2:2  Olimpia Grudziądz 2012-09-19 Olimpia Grudziądz - Cracovia 2:0  Górnik Łęczna 2012-09-23 Cracovia - Bogdanka Łęczna 2:0  Kolejarz Stróże 2012-09-30 Kolejarz Stróże - Cracovia 0:1  Flota Świnoujście 2012-10-03 Flota Świnoujście - Cracovia 2:2 k.8-7  Zawisza Bydgoszcz 2012-10-06 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 3:1  Flota Świnoujście 2012-10-21 Flota Świnoujście - Cracovia 1:2  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2012-10-24 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 2:0  Polonia Bytom 2012-10-28 Polonia Bytom - Cracovia 1:3  Sandecja Nowy Sącz 2012-11-03 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:0  GKS Tychy 2012-11-10 GKS Tychy - Cracovia 2:0  Miedź Legnica 2012-11-17 Cracovia - Miedź Legnica 1:1  Cracovia_herb 2013 Trening Noworoczny  FK Ufa 2013-01-30 FK Ufa - Cracovia 1:0  Torpedo Moskwa 2013-02-04 Cracovia - Torpedo Moskwa 2:1  Widzew Łódź 2013-02-09 Widzew Łódź - Cracovia 2:1  Garbarnia Kraków 2013-02-11 Cracovia - Garbarnia Kraków 4:3  Czichura Saczchere 2013-02-16 Cracovia - Czichura Saczchere 3:2  MFK Košice 2013-02-19 Cracovia - MFK Košice 1:1  Kaspij Aktau 2013-02-22 Cracovia - Kaspij Aktau 1:1  Sandecja Nowy Sącz 2013-03-03 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:1  Okocimski Brzesko 2013-03-09 Cracovia - Okocimski Brzesko 1:0  Arka Gdynia 2013-03-16 Arka Gdynia - Cracovia 1:1  GKS Katowice 2013-03-23 Cracovia - GKS Katowice 1:0  Stomil Olsztyn 2013-03-30 Stomil Olsztyn - Cracovia 3:0  Dolcan Ząbki 2013-04-06 Cracovia - Dolcan Ząbki 0:2  Rozwój Katowice 2013-04-13 Cracovia - Rozwój Katowice 1:0  ŁKS Łódź 2013-04-13 ŁKS Łódź - Cracovia 0:3  Warta Poznań 2013-04-20 Cracovia - Warta Poznań 2:1  Olimpia Grudziądz 2013-04-24 Cracovia - Olimpia Grudziądz 0:0  Górnik Łęczna 2013-04-27 Bogdanka Łęczna - Cracovia 0:2  Kolejarz Stróże 2013-05-04 Cracovia - Kolejarz Stróże 2:2  Zawisza Bydgoszcz 2013-05-08 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 3:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2013-05-12 Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1  Flota Świnoujście 2013-05-19 Cracovia - Flota Świnoujście 1:1  Polonia Bytom 2013-05-25 Cracovia - Polonia Bytom 2:0  Sandecja Nowy Sącz 2013-05-29 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 1:2  GKS Tychy 2013-06-01 Cracovia - GKS Tychy 0:1  Miedź Legnica 2013-06-08 Miedź Legnica - Cracovia 1:3