Štraus
Boljević

"Liga: Olimpia Grudziądz - Cracovia 2:0 (2:0)" -

Liga: Olimpia Grudziądz - Cracovia 2:0 (2:0)

W porównaniu z poprzednim meczem ligowym z Wartą Poznań w wyjściowym składzie Cracovii nastąpiły trzy zmiany. Miejsce Krzysztofa Nykiela, Bojana Puzigaćy i Marcina Budzińskiego zajęli Milosz Kosanović, Damian Dąbrowski i Vladimir Boljević. W ustawieniu Cracovii zwraca uwagę ustawienie Damiana Dąbrowskiego na prawej obronie, który zastąpił na tej pozycji kontuzjowanego Andraża Strunę.

W ciągu dnia w Grudziądzu intensywnie padało i boisko przesiąknięte jest wodą. Cracovia od początku przejęła inicjatywę i starannie rozgrywała piłkę. W 4 minucie pierwszy strzał w tym meczu oddał Sławomir Szeliga, ale nie trafił w bramkę. Dwie minuty później po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Cieśliński uderzył piłkę z kilku metrów, ale bardzo dobrze zachował się Pilarz.

W 13 minucie Cracovia straciła bramkę. Cieśliński zabrał piłkę Strausowi w środkowej strefie boiska, posłał prostopadłą piłkę do Macieja Rogalskiego, który mając przed sobą tylko Pilarza umieścił piłkę w bramce... 0:1...

Niespełna 200 sekund później było już 2:0 dla gospodarzy. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Marcin Staniek uderzył celnie głową z 6 metrów. Piłka otarła się jeszcze o rękawice Pilarza i wpadła do siatki...

Cracovia niemal natychmiast mogła zdobyć kontaktową bramkę, ale Wróbel z największym trudem obronił strzał Bernhardta z linii pola karnego. W ciągu minuty sędzia pokazuje żółte kartki dwóm piłkarzom Cracovii – Zejdlerowi i Kosanovicovi.

Gospodarze mimo dwubramkowego prowadzenia nie zamierzali bronić wyniku. W 28 minucie w dobrej sytuacji przestrzelił Ruszkul, a po chwili Pilarz obronił strzał Rogalskiego.

Cracovia próbuje uspokoić grę i dokładnie rozgrywać piłę, ale utrudnia to stan boiska, które w wielu miejscach pokryte jest wodą. W 33 minucie trzecia żółta kartka dla Pasów: Marciniak.

Koniec pierwszej połowy. Koszmarny, indywidualny błąd w środku boiska i perfekcyjnie wykonany stały fragment gry przez Olimpię sprawiły, że Cracovia po pierwszym kwadransie przegrywała 0:2. Wynik meczu miał duży wpływ na dalszy przebieg meczu. Gospodarze grali z dużą swobodą, a w poczynaniach Pasów widać było ogromną nerwowość.

W przerwie meczu trener Stawowy dokonał jednej zmiany wprowadzając Alexandru Suvorova w miejsce Łukasza Zejdlera. Dwie minuty po wznowieniu gry Suvorov celnie strzelił z rzutu wolnego, ale Wróbel złapał piłkę.

Piłkarze Cracovii wyszli bardzo skoncentrowani na drugą połowę i coraz płynniej wprowadzali piłkę na przedpole gospodarzy. Dobrze zapowiadającym się akcjom, albo brakowało tzw. ostatniego podania, świetnie interweniował Wróbel (w 57 min. po strzale Suvorova), był minimalny spalony lub piłka trafiała w sędziego, który wszedł pomiędzy zawodników Cracovii.

Po kilku minutach drugiej połowy Cracovia zdominowała rywala i gra toczyła się głównie na połowie Olimpii, która szukała okazji do szybkich kontrataków.

25 minut przed zakończeniem spotkania boisko opuścił Bartłomiej Dudzic, a jego miejsce zajął Sebastian Steblecki. W 71 minucie Steblecki uderzył celnie z 16 metrów, ale piłkę zmierzającą w dolny róg bramki złapał Wróbel. Czwarta żółta kartka dla Pasów: Mateusz Żytko. W 78 minucie po rzucie wolnym znakomicie interweniował Krzysztof Pilarz broniąc strzał Kryszaka.

W 80 minucie sędzia podyktował rzut karny dla Olimpii za faul Damiana Dąbrowskiego, który już miał zostać zmieniony.

Zmiana Dąbrowskiego na Budzińskiego. Krzysztof Pilarz broni strzał Roberta Szczota z 11 metrów!

W ostatnich minutach meczu Cracovia praktycznie nie opuszczał połowy rywala.

Sędzia doliczył 3 minuty. Suvorov strzela z ostrego kąta, ale bramkarz wybija piłkę. Koniec meczu. Cracovia przegrywa drugi mecz w tym sezonie.
Crac
Źródło: TerazPasy.pl 19 września 2012 [1]

Wojciech Stawowy (trener Cracovii)

Cóż mogę powiedzieć po takim meczu? Mogę powiedzieć tylko tyle, że gratuluję trenerowi Olimpii Grudziądz zwycięstwa. Mieliśmy świadomość, że czeka nas w Grudziądzu ciężkie spotkanie, bo Olimpia to dobry zespół. Myśmy tek naprawdę ten mecz przegrali w ciągu pierwszych dwudziestu pięciu minut, które w naszym wykonaniu były bardzo słabe. Nie umieliśmy zareagować na sytuacje boiskowe, szybko straciliśmy bramki i to ułożyło spotkanie. Potem ciężko było nam odrobić te straty, przy dobrze zorganizowanej grze przeciwnika. Mnie ta dzisiejsza porażka daje dużo do myślenia. Musimy wyjaśnić sobie, dlaczego w tym pierwszym fragmencie meczu byliśmy tak bardzo zdekoncentrowani, dlaczego tak źle „weszliśmy" w ten mecz. Zapłaciliśmy za te błędy cenę, jaką była utrata dwóch bramek, a w konsekwencji - trzech punktów.

Tomasz Asenksy (trener Olimpii)

Chciałem pogratulować mojej drużynie, że dobrze podeszła do tego spotkania i zrealizowała w pełni wszystkie założenia przedmeczowe. Po analizie zespołu Cracovii wiedzieliśmy, że jest to zespół grający specyficznie, mega-ekstremalnie próbujący grac w piłkę, podaniami od nogi do nogi. W tym szukaliśmy klucza do tego meczu - skupiliśmy się na odcinaniu zawodników środka pola od piłek, a to było największą bronią Cracovii: wymiana wielu podań, duża mobilność zespołu. To nasze ustawienie, gdzie byliśmy blisko siebie, skoncentrowani, nie popełniający błędów w defensywie, udało nam się zrealizować wszystkie zadania i wygrać mecz. Oczywiście nie ustrzegliśmy się drobnych mankamentów, ale boisko nie sprzyjało grze w piłkę - było bardzo mokre i grząskie. Chciałem pochwalić chłopaków, że po porażce w Tychach - na wyjazdach gramy bardzo „w kratkę" i jesteśmy zupełnie innym zespołem - w spotkaniu z Cracovią potrafili się podnieść. Mogliśmy wygrać wyżej niż 2:0, ale po raz kolejny nie strzeliliśmy karnego. To już nasz trzeci niewykorzystany karny w tym sezonie. Śmiejemy się już, że przy karnych chyba będziemy musieli rozgrywać piłkę, bo pomimo, że wciąż to ćwiczymy na treningach, to w meczach zamiast coraz lepiej, wychodzi nam to coraz gorzej. Nad tym na pewno będziemy musieli popracować, bo nie możemy tak lekkomyślnie tracić okazji na strzelanie goli. Mimo to jeszcze raz chciałem pogratulować drużynie dobrego meczu i wywalczenia cennych punktów.

Źródło: Cracovia.pl [2]

Mecze sezonu 2012/13

Polonia Bytom 2012-06-30 Cracovia - Polonia Bytom 3:0  Karpaty Lwów 2012-07-03 Cracovia - Karpaty Lwów 0:1  Sandecja Nowy Sącz 2012-07-07 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 2:2  Amkar Perm 2012-07-10 Cracovia - Amkar Perm 2:3  Pogoń Szczecin 2012-07-14 Cracovia - Pogoń Szczecin 0:0  Piast Gliwice 2012-07-18 Cracovia - Piast Gliwice 1:0  Bytovia Bytów 2012-07-19 Cracovia - Drutex-Bytovia Bytów 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2012-07-27 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1  Cracovia_herb 2012-07-29 Piłkarze - Hokeiści 3:1  Dalin Myślenice 2012-08-04 Cracovia - Dalin Myślenice 2:1  Przebój Wolbrom 2012-08-04 Cracovia - Przebój Wolbrom 3:1  Zawisza Bydgoszcz 2012-08-11 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 0:2  GKS Katowice 2012-08-18 GKS Katowice - Cracovia 1:1  Okocimski Brzesko 2012-08-22 Okocimski Brzesko - Cracovia 0:2  Stomil Olsztyn 2012-08-25 Cracovia - Stomil Olsztyn 1:0  Arka Gdynia 2012-08-29 Cracovia - Arka Gdynia 1:0  Dolcan Ząbki 2012-09-02 Dolcan Ząbki - Cracovia 3:1  ŁKS Łódź 2012-09-08 Cracovia - ŁKS Łódź 4:2  Warta Poznań 2012-09-14 Warta Poznań - Cracovia 2:2  Olimpia Grudziądz 2012-09-19 Olimpia Grudziądz - Cracovia 2:0  Górnik Łęczna 2012-09-23 Cracovia - Bogdanka Łęczna 2:0  Kolejarz Stróże 2012-09-30 Kolejarz Stróże - Cracovia 0:1  Flota Świnoujście 2012-10-03 Flota Świnoujście - Cracovia 2:2 k.8-7  Zawisza Bydgoszcz 2012-10-06 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 3:1  Flota Świnoujście 2012-10-21 Flota Świnoujście - Cracovia 1:2  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2012-10-24 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 2:0  Polonia Bytom 2012-10-28 Polonia Bytom - Cracovia 1:3  Sandecja Nowy Sącz 2012-11-03 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:0  GKS Tychy 2012-11-10 GKS Tychy - Cracovia 2:0  Miedź Legnica 2012-11-17 Cracovia - Miedź Legnica 1:1  Cracovia_herb 2013 Trening Noworoczny  FK Ufa 2013-01-30 FK Ufa - Cracovia 1:0  Torpedo Moskwa 2013-02-04 Cracovia - Torpedo Moskwa 2:1  Widzew Łódź 2013-02-09 Widzew Łódź - Cracovia 2:1  Garbarnia Kraków 2013-02-11 Cracovia - Garbarnia Kraków 4:3  Czichura Saczchere 2013-02-16 Cracovia - Czichura Saczchere 3:2  MFK Košice 2013-02-19 Cracovia - MFK Košice 1:1  Kaspij Aktau 2013-02-22 Cracovia - Kaspij Aktau 1:1  Sandecja Nowy Sącz 2013-03-03 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:1  Okocimski Brzesko 2013-03-09 Cracovia - Okocimski Brzesko 1:0  Arka Gdynia 2013-03-16 Arka Gdynia - Cracovia 1:1  GKS Katowice 2013-03-23 Cracovia - GKS Katowice 1:0  Stomil Olsztyn 2013-03-30 Stomil Olsztyn - Cracovia 3:0  Dolcan Ząbki 2013-04-06 Cracovia - Dolcan Ząbki 0:2  Rozwój Katowice 2013-04-13 Cracovia - Rozwój Katowice 1:0  ŁKS Łódź 2013-04-13 ŁKS Łódź - Cracovia 0:3  Warta Poznań 2013-04-20 Cracovia - Warta Poznań 2:1  Olimpia Grudziądz 2013-04-24 Cracovia - Olimpia Grudziądz 0:0  Górnik Łęczna 2013-04-27 Bogdanka Łęczna - Cracovia 0:2  Kolejarz Stróże 2013-05-04 Cracovia - Kolejarz Stróże 2:2  Zawisza Bydgoszcz 2013-05-08 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 3:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2013-05-12 Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1  Flota Świnoujście 2013-05-19 Cracovia - Flota Świnoujście 1:1  Polonia Bytom 2013-05-25 Cracovia - Polonia Bytom 2:0  Sandecja Nowy Sącz 2013-05-29 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 1:2  GKS Tychy 2013-06-01 Cracovia - GKS Tychy 0:1  Miedź Legnica 2013-06-08 Miedź Legnica - Cracovia 1:3