Jarka

2013-05-25 Świt Krzeszowice - Cracovia II 6:0

"Liga: Cracovia – Polonia Bytom 2:0 (1:0)" -

Liga: Cracovia – Polonia Bytom 2:0 (1:0)

W porównaniu z poprzednim meczem ligowym z Flotą Świnoujście w wyjściowym składzie Cracovii nastąpiły trzy zmiany. Miejsce pauzujących za kartki Mateusza Żytko i Bartłomieja Dudzica oraz Damiana Dąbrowskiego zajęli Adam Marciniak, Sławomir Szeliga i Łukasz Zejdler.

Pierwszą groźną akcję w tym meczu piłkarze Cracovii stworzyli w 6 minucie, gdy na linii pola bramkowego Boljević dograł do Zejdlera, a ten w trudnej pozycji strzelił nad poprzeczką.

W 12 minucie Cracovia objęła prowadzenie. Milosz Kosanović strzelił z 20 metrów, a piłkę kilka metrów przed bramką trącił Krzysztof Danielewicz co zupełnie zaskoczyło bramkarza gości i piłka wpadła do bramki. 1:0 dla Pasów!

Po stracie bramki goście odważnie zaatakowali i dwukrotnie groźnie było pod bramką Krzysztofa Pilarza.

W 23 minucie Edgar Bernhardt ukarany został żółtą kartką i nie zagra w kolejnym meczu z Sandecją.

W 30 minucie po dośrodkowaniu Boljevića Marciniak strzelał z narożnika pola bramkowego, ale piłka minęła światło bramki.

W 33 minucie żółtą kartkę zobaczył Kosanović. Minutę później po strzale Michalika zza linii pola karnego udanie interweniował Krzysztof Pilarz.

Przerwa. Nie było to najlepsze 45 minut w wykonaniu piłkarzy Cracovii. Pasy po zdobyciu bramki na kilkanaście minut oddali inicjatywę gościom i nie stworzyli wielu okazji bramkowych.

W przerwie meczu trener Wojciech Stawowy dokonał dwóch zmian. Boisko opuścili Marcin Budziński i Łukasz Zejdler, a ich miejsce zajęli Saidi Ntibazonkiza i Damian Dąbrowski.

Po wznowieniu gry Cracovia przeważała, ale długo nie stwarzała klarownych sytuacji do zdobycia bramki. Groźnie było w 60 minucie, gdy po podaniu Marciniaka Boljević strzelił z kilku metrów obok słupka. Po kilkudziesięciu sekundach ponownie Pasy bliskie były zdobycia bramki, ale po akcji Puzigacy i i Boljevića strzał tego ostatniego zablokowali obrońcy.

W 68 minucie z 18 metrów mocno uderzył Jarka, ale Pilarz zdołał odbić piłkę. Cztery minuty później na strzał z dystansu zdecydował się Ntibazonkiza, ale piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

W 75 minucie Cracovia przeprowadziła świetną koronkową akcję w polu karnym z udziałem Marciniaka, Bernhardta, Danielewicza i Ntibazonkizy ten ostatni strzelił z 8 metrów, ale bramkarz gości zdołał odbić piłkę nogą...

W 77 minucie trzecia zmiana w Cracovii. Boisko opuścił Sławomir Szeliga, a jego miejsce zajął Sebastian Steblecki.

W 82 minucie żółtą kartką upomniany został Saidi Ntibazonkiza.

W 88 minucie padła druga bramka dla Cracovii. Po akcji prawą stroną boiska Ntibazonkiza znakomicie wypatrzył po przeciwnej stronie Boljevića, który technicznym strzałem z 14 metrów zdobył swoją 13 bramkę w tym sezonie! 2:0 dla Cracovii!

Sędzia doliczył 3 minuty. Koniec meczu! Trzy punkty dla Cracovii!
Crac
Źródło: TerazPasy.pl 25 maja 2013 [1]

"Zadowoleni tylko z punktów" -

Zadowoleni tylko z punktów

I LIGA. Cracovia pokonała Polonię Bytom, ale to był dla niej mecz z kategorii: zagrać, zwyciężyć, zapomnieć. Gra „Pasów” w starciu ze zdegradowaną już drużyną wołała chwilami o pomstę do nieba. Grunt jednak, że ekstraklasa jeszcze nie uciekła.

Krakowianie zrobili to, co mieli obowiązek zrobić: w starciu ze zdegradowanymi już bytomianami zdobyli trzy punkty, ale nic więcej dobrego o ich występie powiedzieć się nie da. Chwilami ciężko było rozpoznać, który zespół żegna się z I ligą, a który ciągle walczy o awans do ekstraklasy. - Mecz nam się nie układał, gra nie kleiła, ale o stylu nikt nie będzie mówił. Wygraliśmy i z tego trzeba się cieszyć - podkreślał trener „Pasów” Wojciech Stawowy.

Jedno trzeba Polonii Bytom oddać - pod Wawel przyjechała wprawdzie z szyldem jednej z najsłabszych drużyn I ligi, ale też po serii sześciu meczów bez porażki. - Po meczu piłkarze Cracovii mówili, że byliśmy jedną z lepszych drużyn, z którymi grali na własnym stadionie w tym sezonie - opowiadał napastnik Dawid Jarka. - Ja jestem wkurzony na ten wynik, bo nie zasłużyliśmy na porażkę. Mogliśmy się postarać nie tylko o remis, ale nawet o zwycięstwo. Sam miałem kilka dobrych okazji, żeby strzelić gola. Pierwszą już w 1 minucie, bo też sygnał alarmowy dla gospodarzy włączył się bardzo szyb-ko. Adam Marciniak zbyt lekko zagrał piłkę do Krzysztofa Pilarza i bramkarz „Pasów”, wybijając ją w wielkim pośpiechu, trafił w nadbiegającego Jarkę. Niewiele brakowało, a padłaby kuriozalna bramka.

Niefrasobliwych zagrań krakowianie zaliczyli w tym meczu po wielekroć więcej - nie chodzi tylko o niecelne podania, ale też złe decyzje, spóźnione interwencje i błędy w ustawieniu - stąd pewnie tak chętnie chwalili później klasę przeciwnika.

-Aż dziw bierze, że w przyszłym sezonie zabraknie Polonii w I lidze - mówił Stawowy.

Jednak to nie Polonia grała w tym meczu tak dobrze, tylko Cracovia tak słabo. Piłkarze nie grali ze sobą, tylko obok siebie, zostawiali rywalom sporo miej¬ sca na rozgrywanie akcji. Źle wyglądała gra obronna całego zespołu, nikt choćby nie asekurował biegającego pod pole karne gości prawego obrońcy Adama Marciniaka, który za sobą zostawiał wolną przestrzeń szerokości pasa startowego na lotnisku w Balicach. Gdyby goście umieli to wykorzystać, znokautowaliby Cracovię już w pierwszej połowie. Tymczasem zawsze im czegoś brakowało. A to Jarka, wychodząc na czystą pozycję, przewrócił się na piłce, a to później kopnął ją nad poprzeczką, a to ktoś inny zapomniał w dogodnej sytuacji dostawić nogę.

„Pasom” nie brakowało w sobotę za to jednego - szczęścia. Kibice na fuszerkę Jarki mogli patrzeć z większym spokojem, bo już od 12 min krakowianie - ciut przez przypadek - prowadzili 1:0. Zza pola karnego strzelił Milos Kosanović, piłka odbiła się od... żebra Krzysztofa Danielewicza i wpadła do siatki. Szybko strzelony gol miał być początkiem idealnego scenariusza, w którym już pozbawione presji „Pasy” rozwijają skrzydła, ale gospodarze od razu stracili kontrolę nad meczem. Na trybunach brawa ucichły, a zaczęły się gwizdy.

- Nie będę owijał w bawełnę, nie byliśmy dzisiaj zespołem dynamicznym, przebojowym, ale jeżeli chcemy awansować do ekstraklasy, to takim zespołem musimy być - zwracał uwagę Stawowy. - Mieliśmy mały problem z bieganiem i nad tym trzeba popracować. Do zaangażowania zawodników nie mam żadnych zastrzeżeń, po prostu musimy coś zrobić, żeby w następnym meczu lepiej to wyglądało.

Jego piłkarze postarali się jednak w drugiej połowie, żeby trochę zatrzeć kiepskie wrażenie. Akcja z 88 minuty, po której Vladimir Boljević zdobył swoją 13. bramkę w sezonie, była efektownym bonusem dodanym do słabego spektaklu. Kontratak wyprowadził Sebastian Steblecki, kontynuował go Saidi Ntibazonkiza, który ściągnął na siebie obrońców i przytom-nie, a przede wszystkim dokładnie, zagrał do niepilnowanego Czamogórca. Boljević ze stoickim spokojem przerzucił piłkę nad interweniującym Mateuszem Miką i zapewnił Cracovii ważne zwycięstwo.

Krakowian można pochwalić za jedno: takie mecze, kiedy wyjątkowo nie idzie, też trzeba umieć wygrywać. Ale czy z taką grą można wywalczyć awans? -Myślę, że dla Cracovii wygrana z nami to był mały kroczek, przed nią cięższe boje o wejście do ekstraklasy - zauważył trener Polonii Jacek Trzeciak.

Już w środę w Nowym Sączu mecz z Sandecją (godz. 19).
PRZEMYSŁAW FRANCZAK
Źródło: Dziennik Polski 27 maja 2013

Jacek Trzeciak (Polonia)

Dla Cracovii to mały kroczek w walce o Ekstraklasę, na drodze do której czekają Pasy jeszcze ciężkie boje, ale dla nas to był bardzo ważny mecz. Mieliśmy swoje sytuacje, ale jeśli z tak dobrym zespołem, jak Cracovia nie wykorzystuje się okazji, to nie sposób myśleć o dobrym wyniku. Uważam jednak, że zaprezentowaliśmy się dzisiaj godnie i nie przynieśliśmy wstydu naszemu miastu i naszym kibicom.

Wojciech Stawowy (Cracovia)

Dziękuję trenerowi Trzeciakowi za pochwały. Ja również chciałbym podziękować mojemu zespołowi, bo mimo wszystko mecz nam się nie układał, a mimo to zdobyliśmy trzy punkty. Kolejny mecz mamy już we środę, ale nie wiem, czy będzie to mecz trudniejszy. Chciałem też pogratulować trenerowi Trzeciakowi, bo Polonia grała dziś z nami bardzo dobrze - grała w piłkę, była jedną z lepszych drużyn, które mierzyły się z nami w meczu mistrzowskim przy Kałuży. Aż dziw bierze, że w przyszłym sezonie nie będzie tego zespołu w pierwszej lidze. Mnie tylko i wyłącznie cieszy dziś wynik, bo na pewno nie mogę być zadowolony z gry. Teraz chcemy się jak najlepiej przygotować do środowego meczu z Sandecją, w którym musimy się zaprezentować lepiej, niż dzisiaj.

Źródło: Cracovia.pl [2]

Piłkarze po meczu

Mecze sezonu 2012/13

Polonia Bytom 2012-06-30 Cracovia - Polonia Bytom 3:0  Karpaty Lwów 2012-07-03 Cracovia - Karpaty Lwów 0:1  Sandecja Nowy Sącz 2012-07-07 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 2:2  Amkar Perm 2012-07-10 Cracovia - Amkar Perm 2:3  Pogoń Szczecin 2012-07-14 Cracovia - Pogoń Szczecin 0:0  Piast Gliwice 2012-07-18 Cracovia - Piast Gliwice 1:0  Bytovia Bytów 2012-07-19 Cracovia - Drutex-Bytovia Bytów 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2012-07-27 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1  Cracovia_herb 2012-07-29 Piłkarze - Hokeiści 3:1  Dalin Myślenice 2012-08-04 Cracovia - Dalin Myślenice 2:1  Przebój Wolbrom 2012-08-04 Cracovia - Przebój Wolbrom 3:1  Zawisza Bydgoszcz 2012-08-11 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 0:2  GKS Katowice 2012-08-18 GKS Katowice - Cracovia 1:1  Okocimski Brzesko 2012-08-22 Okocimski Brzesko - Cracovia 0:2  Stomil Olsztyn 2012-08-25 Cracovia - Stomil Olsztyn 1:0  Arka Gdynia 2012-08-29 Cracovia - Arka Gdynia 1:0  Dolcan Ząbki 2012-09-02 Dolcan Ząbki - Cracovia 3:1  ŁKS Łódź 2012-09-08 Cracovia - ŁKS Łódź 4:2  Warta Poznań 2012-09-14 Warta Poznań - Cracovia 2:2  Olimpia Grudziądz 2012-09-19 Olimpia Grudziądz - Cracovia 2:0  Górnik Łęczna 2012-09-23 Cracovia - Bogdanka Łęczna 2:0  Kolejarz Stróże 2012-09-30 Kolejarz Stróże - Cracovia 0:1  Flota Świnoujście 2012-10-03 Flota Świnoujście - Cracovia 2:2 k.8-7  Zawisza Bydgoszcz 2012-10-06 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 3:1  Flota Świnoujście 2012-10-21 Flota Świnoujście - Cracovia 1:2  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2012-10-24 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 2:0  Polonia Bytom 2012-10-28 Polonia Bytom - Cracovia 1:3  Sandecja Nowy Sącz 2012-11-03 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:0  GKS Tychy 2012-11-10 GKS Tychy - Cracovia 2:0  Miedź Legnica 2012-11-17 Cracovia - Miedź Legnica 1:1  Cracovia_herb 2013 Trening Noworoczny  FK Ufa 2013-01-30 FK Ufa - Cracovia 1:0  Torpedo Moskwa 2013-02-04 Cracovia - Torpedo Moskwa 2:1  Widzew Łódź 2013-02-09 Widzew Łódź - Cracovia 2:1  Garbarnia Kraków 2013-02-11 Cracovia - Garbarnia Kraków 4:3  Czichura Saczchere 2013-02-16 Cracovia - Czichura Saczchere 3:2  MFK Košice 2013-02-19 Cracovia - MFK Košice 1:1  Kaspij Aktau 2013-02-22 Cracovia - Kaspij Aktau 1:1  Sandecja Nowy Sącz 2013-03-03 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:1  Okocimski Brzesko 2013-03-09 Cracovia - Okocimski Brzesko 1:0  Arka Gdynia 2013-03-16 Arka Gdynia - Cracovia 1:1  GKS Katowice 2013-03-23 Cracovia - GKS Katowice 1:0  Stomil Olsztyn 2013-03-30 Stomil Olsztyn - Cracovia 3:0  Dolcan Ząbki 2013-04-06 Cracovia - Dolcan Ząbki 0:2  Rozwój Katowice 2013-04-13 Cracovia - Rozwój Katowice 1:0  ŁKS Łódź 2013-04-13 ŁKS Łódź - Cracovia 0:3  Warta Poznań 2013-04-20 Cracovia - Warta Poznań 2:1  Olimpia Grudziądz 2013-04-24 Cracovia - Olimpia Grudziądz 0:0  Górnik Łęczna 2013-04-27 Bogdanka Łęczna - Cracovia 0:2  Kolejarz Stróże 2013-05-04 Cracovia - Kolejarz Stróże 2:2  Zawisza Bydgoszcz 2013-05-08 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 3:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2013-05-12 Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1  Flota Świnoujście 2013-05-19 Cracovia - Flota Świnoujście 1:1  Polonia Bytom 2013-05-25 Cracovia - Polonia Bytom 2:0  Sandecja Nowy Sącz 2013-05-29 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 1:2  GKS Tychy 2013-06-01 Cracovia - GKS Tychy 0:1  Miedź Legnica 2013-06-08 Miedź Legnica - Cracovia 1:3