Dudzic
Boljević (70' Zieliński)

"Liga: Arka Gdynia - Cracovia 1:1" -

Liga: Arka Gdynia - Cracovia 1:1

W porównaniu z poprzednim meczem ligowym z Okocimskim w wyjściowym składzie Cracovii nastąpiły trzy zmiany. Miejsce Krzysztofa Danielewicza, Łukasza Zejdlera i Michała Zielińskiego zajęli Damian Dąbrowski, Marcin Budziński i Edgar Bernhardt.

Pierwszą składną akcję zakończoną strzałem na bramkę przeprowadzili gospodarze w 7 minucie meczu, ale Krzysztof Pilarz pewnie obronił uderzenie Tomasika zza linii pola karnego.

W pierwszym kwadransie częściej atakowali gospodarze, ale nie stworzyli większego zagrożenia pod bramką Cracovii. Pasy zaatakowały w 17 minucie, ale strzał Bernhardta nieznacznie minął bramkę Arki. Po chwili Pasy wyprowadziły szybką kontrę zakończoną groźnym, ale nieznacznie niecelnym strzałem Boljevića.

Cracovia rozkręcała się, ale... to Arka zdobyła bramkę, gdy w 20 minucie Radzewicz uderzył z 30 metrów, a Krzysztof Pilarz nie zdołał zatrzymać piłki zmierzającej w górny róg bramki...

W 30 minucie uderzenie Radzewicza próbował skopiować Bernhardt, ale piłka nieznacznie minęła górny róg bramki Szlagi. Trzy minuty później Mateusz Żytko uderzył głową po dośrodkowaniu Boljevića, ale i tym razem piłka nieznacznie minęła bramkę Arki.

Dwie minuty przed przerwą Brudziński uderzył z linii pola karnego, ale świetnie interweniował Krzysztof Pilarz. Koniec pierwszej połowy.

Drugą połowę obydwa zespoły rozpoczęły w niezmienionych składach.

W 48 minucie Kosanović celnie uderzył z rzutu wolnego z okolic narożnika pola karnego, ale piłka trafiła w... Sławomira Szeligę. Chwilę później było już 1:1! Bartłomiej Dudzic znakomicie zachował się w polu karnym po podaniu Bernhardta – podciągnął piłkę w pole bramkowe i z ostrego kąta strzelił obok bezradnego Szlagi. Brawo!

Od początku drugiej połowy Cracovia całkowicie zdominowała rywala i gra w tej fazie meczu toczyła się niemal wyłącznie na połowie gospodarzy.

W 57 minucie boisko na noszach opuścił Sławomir Szeliga... Cracovia przez chwilę grała w dziesiątkę, ale kapitan Pasów wrócił do gry.

W 64 minucie w polu karnym strzelał Kuklis, ale piłkę zdołał zablokować Mateusz Żytko.

W 70 minucie pierwsza zmiana w Cracovii. Boisko opuścił Vladimir Boljević, a jego miejsce zajął Michał Zieliński. Minutę później zamieszanie pod bramką Cracovii. Piłka uderzyła w słupek a po chwili na linii bramkowej złapał ją Krzysztof Pilarz. W 76 minucie ponownie Krzysztof Pilarz świetnie interweniował gdy piłka zmierzała w róg bramki po strzale z 18 metrów Radzewicza.

W 77 minucie boisko opuścił Damian Dąbrowski, a jego miejsce zajął Łukasz Zejdler. W 89 za Bernhardta wszedł Romanov.

Sędzia doliczył trzy minuty. Koniec meczu! Cenny wyjazdowy punkt dla Cracovii!
Crac
Źródło: TerazPasy.pl 16 marca 2013 [1]

"Jednopunktowa pamiątka znad morza" -
Cracovia.pl

Jednopunktowa pamiątka znad morza

Cracovia zremisowała dziś w meczu wyjazdowym z Arką Gdynia 1:1. Pasy przegrywały do przerwy 0:1 po pięknym golu Radzewicza, jednak tuż po przerwie Dudzic wyrównał straty.

W pierwszej połowie Cracovia została zaskoczona przez agresywnie atakującą Arkę, która angażując dużo sił dbała o szybki pressing i utrudniała ataki już na połowie Pasów. Piłkarze Cracovii poruszali się tymczasem dość ospale.

Pierwszy groźny strzał oddali gospodarze w 6 minucie, jednak piłkę uderzoną z około 25 metrów pewnie wyłapał Pilarz.

W 9 minucie po szybkiej akcji Arki strzelał niebezpiecznie Kuklis, ale futbolówka tym razem minęła światło bramki Pasów. Po raz kolejny ten sam zawodnik próbował szczęścia w 16 minucie, ale jeszcze raz trafił niecelnie, obok słupka.

W 17 minucie odpowiedziała Cracovia: Dudzic opanował piłkę w polu karnym i wycofał do nabiegającego Bernhardta, który bez przyjęcia uderzył z 18 metrów. Niestety, także obok słupka.

W 19 minucie świetna kontra Cracovii i strzał Boljevića z 17 metrów - piłka ponownie przelatuje obok bramki.

W 20 minucie Arka Gdynia zdobywa gola: Marcin Radzewicz uderzył z ponad 30 metrów na bramkę Krzysztofa Pilarza i udało mu się zaskoczyć bramkarza Pasów.

Kilka minut później Bernhardt próbował z równie dalekiej odległości co Radzewicz pokonać bramkarza Arki, jednak uderzenie było nieczyste i piłka minęła bramkę w dość znacznej odległości.

Na koniec pierwszej połowy strzelał jeszcze Brudziński, ale Pilarz był na posterunku i dobrze wyłapał groźny strzał.

Na szczęście Cracovia rozpoczęła drugą połowę z impetem i można było odnieść wrażenie, że po przerwie na boisko wybiegła inna drużyna Pasów - właśnie ta, której nie dane nam było jeszcze zobaczyć wiosną, czyli grająca technicznie, kombinacyjnie, efektownie. Podopieczni trenera Stawowego bardzo szybko, bo już w 49. minucie zdobyli gola wyrównującego za sprawą znakomitego rozegrania piłki pomiędzy Edgarem Bernhardtem i niezawodnym Bartłomiejem Dudzicem: Edi zagrał idealnie w tempo do wbiegającego w pole karne „Dudzia", a ten w pełnym biegu świetnie zastawił ciałem piłkę przed obrońcą i pomimo ostrego kąta ze stoickim spokojem posłał piłkę „po długim rogu" obok wybiegającego bramkarza gospodarzy.

Przez kilka kolejnych minut Cracovia nie schodziła z 30 metra Arki, zamykając rywali niczym w hokejowym „zamku", jednak nie udało się zdobyć bramki.

Mimo to piłkarze Pasów grali w drugiej połowie z dużo większą lekkością, nie bojąc się efektownych, choć trudnych zagrań. Niestety, ładna gra w drugiej połowie nie przełożyła się na zdobycie drugiej bramki. Z kolei Arka zdołała przetrwać najtrudniejsze dla siebie dwadzieścia minut drugiej połowy, kiedy Cracovia nacierała najmocniej. Gospodarze także mieli w tym meczu okazje na bramki - najlepszą w 71 minucie, gdy piłka po dośrodkowaniu Da Silvy trafiła słupek, a zmierzający z pewną dobitką Grzelak został uprzedzony przez interweniującego fenomenalnie Krzysztofa Pilarza.

Podobnie słowa uznania należą się bramkarzowi Pasów za interwencję z 76 minuty, kiedy strzał Radzewicza z 25 metrów Pilarz w świetnym stylu wybił na rzut rożny.

Ostatecznie, po wyrównanym meczu, w którym Cracovia lepiej operowała piłką, a Arka stworzyła sobie nieco więcej klarownych sytuacji na wbicie decydującego gola, obie drużyny dopisały sobie do dorobku jeden punkt. Jest to cenna zdobycz, zważywszy, że to pierwszy punkt przywieziony przez Pasy z Gdynii od kwietnia 2006 roku.

Obecnie Cracovia ma na swoim koncie 37 punktów.
Pasy News
Źródło: Cracovia.pl 16 marca 2013 [2]

Wojciech Stawowy (trener Cracovii)

Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że w Gdyni jest bardzo ciężki teren. Przed meczem mówiłem, że będzie to jeden z najtrudniejszych, jeśli nie najtrudniejszy mecz wyjazdowy, jaki wypada nam w tej rundzie. I wcale się nie pomyliłem. Mecz był trudny. Straciliśmy bramkę po pięknym strzale Radzewicza. Na szczęście po przerwie mój zespół pozbierał się i szybko doprowadziliśmy do wyrównania. Obie drużyny miały swoje sytuacje, by zdobyć zwycięską bramkę. Byliśmy przygotowani na to, że Arka może na nas czekać na swojej połowie, atak pozycyjny jest trudnym elementem gry. W pierwszej połowie mieliśmy z tym problem, w drugiej było już zdecydowanie lepiej. Mimo wszystko myślę, że mecz był otwarty. Momentami to Arka zamykała nas na naszej połowie. Wynik 1:1 jest sprawiedliwy, odzwierciedla to, co było na boisku. Cieszę się z tego punktu, bo wywozimy go z trudnego terenu. Kibicuję mocno Arce, liczę, że wróci do Ekstraklasy, bo tam jest jej miejsce.

Paweł Sikora (trener Arki)

To był mecz kompletny: światła, pełen stadion, telewizja i dwa zespoły, które stanęły na wysokości zadania. Cracovia jest drużyną dojrzalszą, co było widać przy posiadaniu piłki. Szkoda braku koncentracji na początku drugiej połowy, bo kosztowało nas to utratę dwóch punktów. Mimo to jestem zadowolony z tego punktu. Również życzę Cracovii szybkiego powrotu do Ekstraklasy.

Źródło: Cracovia.pl [3]

Mecze sezonu 2012/13

Polonia Bytom 2012-06-30 Cracovia - Polonia Bytom 3:0  Karpaty Lwów 2012-07-03 Cracovia - Karpaty Lwów 0:1  Sandecja Nowy Sącz 2012-07-07 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 2:2  Amkar Perm 2012-07-10 Cracovia - Amkar Perm 2:3  Pogoń Szczecin 2012-07-14 Cracovia - Pogoń Szczecin 0:0  Piast Gliwice 2012-07-18 Cracovia - Piast Gliwice 1:0  Bytovia Bytów 2012-07-19 Cracovia - Drutex-Bytovia Bytów 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2012-07-27 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1  Cracovia_herb 2012-07-29 Piłkarze - Hokeiści 3:1  Dalin Myślenice 2012-08-04 Cracovia - Dalin Myślenice 2:1  Przebój Wolbrom 2012-08-04 Cracovia - Przebój Wolbrom 3:1  Zawisza Bydgoszcz 2012-08-11 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 0:2  GKS Katowice 2012-08-18 GKS Katowice - Cracovia 1:1  Okocimski Brzesko 2012-08-22 Okocimski Brzesko - Cracovia 0:2  Stomil Olsztyn 2012-08-25 Cracovia - Stomil Olsztyn 1:0  Arka Gdynia 2012-08-29 Cracovia - Arka Gdynia 1:0  Dolcan Ząbki 2012-09-02 Dolcan Ząbki - Cracovia 3:1  ŁKS Łódź 2012-09-08 Cracovia - ŁKS Łódź 4:2  Warta Poznań 2012-09-14 Warta Poznań - Cracovia 2:2  Olimpia Grudziądz 2012-09-19 Olimpia Grudziądz - Cracovia 2:0  Górnik Łęczna 2012-09-23 Cracovia - Bogdanka Łęczna 2:0  Kolejarz Stróże 2012-09-30 Kolejarz Stróże - Cracovia 0:1  Flota Świnoujście 2012-10-03 Flota Świnoujście - Cracovia 2:2 k.8-7  Zawisza Bydgoszcz 2012-10-06 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 3:1  Flota Świnoujście 2012-10-21 Flota Świnoujście - Cracovia 1:2  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2012-10-24 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 2:0  Polonia Bytom 2012-10-28 Polonia Bytom - Cracovia 1:3  Sandecja Nowy Sącz 2012-11-03 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:0  GKS Tychy 2012-11-10 GKS Tychy - Cracovia 2:0  Miedź Legnica 2012-11-17 Cracovia - Miedź Legnica 1:1  Cracovia_herb 2013 Trening Noworoczny  FK Ufa 2013-01-30 FK Ufa - Cracovia 1:0  Torpedo Moskwa 2013-02-04 Cracovia - Torpedo Moskwa 2:1  Widzew Łódź 2013-02-09 Widzew Łódź - Cracovia 2:1  Garbarnia Kraków 2013-02-11 Cracovia - Garbarnia Kraków 4:3  Czichura Saczchere 2013-02-16 Cracovia - Czichura Saczchere 3:2  MFK Košice 2013-02-19 Cracovia - MFK Košice 1:1  Kaspij Aktau 2013-02-22 Cracovia - Kaspij Aktau 1:1  Sandecja Nowy Sącz 2013-03-03 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:1  Okocimski Brzesko 2013-03-09 Cracovia - Okocimski Brzesko 1:0  Arka Gdynia 2013-03-16 Arka Gdynia - Cracovia 1:1  GKS Katowice 2013-03-23 Cracovia - GKS Katowice 1:0  Stomil Olsztyn 2013-03-30 Stomil Olsztyn - Cracovia 3:0  Dolcan Ząbki 2013-04-06 Cracovia - Dolcan Ząbki 0:2  Rozwój Katowice 2013-04-13 Cracovia - Rozwój Katowice 1:0  ŁKS Łódź 2013-04-13 ŁKS Łódź - Cracovia 0:3  Warta Poznań 2013-04-20 Cracovia - Warta Poznań 2:1  Olimpia Grudziądz 2013-04-24 Cracovia - Olimpia Grudziądz 0:0  Górnik Łęczna 2013-04-27 Bogdanka Łęczna - Cracovia 0:2  Kolejarz Stróże 2013-05-04 Cracovia - Kolejarz Stróże 2:2  Zawisza Bydgoszcz 2013-05-08 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 3:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2013-05-12 Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1  Flota Świnoujście 2013-05-19 Cracovia - Flota Świnoujście 1:1  Polonia Bytom 2013-05-25 Cracovia - Polonia Bytom 2:0  Sandecja Nowy Sącz 2013-05-29 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 1:2  GKS Tychy 2013-06-01 Cracovia - GKS Tychy 0:1  Miedź Legnica 2013-06-08 Miedź Legnica - Cracovia 1:3