Kraków, hala przy ul. Focha 40, sobota, 26 października 2019, 17:00

32

(13:16)

facebook.com/KSCracovia1906Handball

Cracovia vs. SPR Olkusz 26:32 (13:16)

Małopolska stolica kobiecego handballu jest w Olkuszu. Tak było i tak jest. Po wysokich porażkach z czołowymi zespołami ligi z Żor i Kielc można było mieć pewne obawy przed starciem z trzecim faworytem ligi. Faworyt z Olkusza prowadził przez cały mecz i wygrał z 6 bramkową przewagą ale w drugiej połowie zagraliśmy bardzo przyzwoite zawody. Na tle faktycznej pierwszej siódemki Olkusza zaprezentowaliśmy się dobrze i walecznie. Sportowa jakość i doświadczenie po stronie zespołu Gości pozwoliła kontrolować przebieg zawodów. Ale konieczny do podkreślenia jest fakt, że niekorzystny wynik z pierwszej połowy i klasa rywalek nie odebrała naszym dziewczynom ochoty do gry. I za to trzeba pochwalić Pasiaczki, że walczyły do końca. W pierwszych spotkaniach sezonu zmierzyliśmy się z trzema najlepszymi ekipami co nie przyniosło punktów ale sporo boiskowych doświadczeń. Oswajamy się z ligą – tempem akcji, agresywną obroną, lepszym przygotowaniem siłowym rywalek. Oczywiście jest sporo mankamentów w naszej grze ale przeskok między klasami rozgrywkowymi jest bardzo duży by można go zniwelować w kilka spotkań. Jakkolwiek jest kolejna porażka to był, w przekroju całych zawodów, chyba nasz najlepszy mecz w sezonie. Dla naszych barw najlepiej punktowały skrzydłowe - Milena Herman i Justyna Staroń. Asia Stępnik broniła z kontuzjowaną stopą co miało wpływ na jej sprawność. Następny mecz ligowy zagramy za 3 tygodnie w Gliwicach. Staty:

7. 14 Marlena NIKODY
  8. 15 Milena HERMAN – 6 bramki, 2 x 2 min.
  9. 17 Agata STĘPIEŃ
  10. 18 Laura ŚWIĄTEK – 5 bramek
  11. 20 Natalia WOJAS – 1 bramka
  12. 22 Anna ANDRZEJCZYK – 2 bramki
  13. 25 Katarzyna KAWA – 1 bramka
  14. 33 Katarzyna LORANC

Kary : Cracovia – 5 x 2 min; Olkusz – 2 x 2 min Karne : Cracovia 4/2; Olkusz – 2/2