WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia:FAQ

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Pytania i odpowiedzi

P: Znalazłem błąd. Co mam robić?
Q: Popraw. Możesz też opisać go na stronie dyskusji. Każdy artykuł ma swoja stronę dyskusji gdzie można opisywać wszelkie wątpliwości i propozycje zmian. To druga zakładka u góry.


P: Czy mogę coś zepsuć?
Q: Nie, w bazie zapisywana jest kopia każdego artykułu po każdej zmianie. Każdą zmianę można cofnąć - wystarczy wejść na widoczną u góry zakładkę "Historia strony".


P: Czy mogę przepisać fragment z książki?
Q: Nie, przepisanie w słowo w słowo to plagiat. Narusza to prawa autorskie i bez zgody autora nie wolno tego robić. Możesz natomiast skorzystać w informacji znalezionych w książce (data, wynik, itp.) a nawet własnymi słowami napisać o tym samym co jest w książce. Ważne byś dopisał źródło na tej stronie WikiPasy.pl:Bibliografia.


P: Dlaczego niektórych artykułów nie można edytować?
Q: Zabezpieczone przed edycją są artykuły, które mogłyby stać się obiektem wandalizmu ze strony pseudokibiców innych klubów wrogo nastawionych do Cracovii. Jest to częsty problem na Wikipedii, na WikiPasach także mieliśmy z tym do czynienia. Jeśli chcesz coś zmienić w takim artykule to skorzystaj ze stron Dyskusji (zakładka na górze obok każdego artykułu). Możesz tam opisać swoje propozycje zmian. Inny sposób to skontaktować sie z jednym z administratorów WikiPasów by czasowo odblokował artykuł.


P: Na waszej stronie zamieściliście bezprawnie mój artykuł/tekst! Co mam zrobić?
O: Dla dobra polskiego, a w szczególności krakowskiego, sportu i ruchu kibicowskiego korzystamy czasem z cudzych materiałów. Najczęściej ze stron, które usunięto z Internetu (np www.cracovia.krakow.pl). Chcemy w ten sposób utrwalić umieszczone na nich, a niedostępne obecnie wartościowe artykuły. Jeśli znajdziesz swój artykuł na Wkipasach i mimo wszystko nie życzysz sobie aby uświetniał on imię Cracovii na wieki, to skontaktuj się z nami, a my go usuniemy z naszej bazy danych.