Informacje prasowe o Biało-Czerwonych i Cracovii w 1906: Różnice pomiędzy wersjami
Przejdź do nawigacji
Przejdź do wyszukiwania
(Nie pokazano 40 wersji utworzonych przez 3 użytkowników) | |||
Linia 1: | Linia 1: | ||
{| | {| style="border:solid 2px black;background:#eeeeee;margin-bottom:1em" width="100%" cellpadding="5" | ||
|| | || | ||
| align="center"|'''Skany z tej strony możesz przeglądać także w postaci [[:kategoria: Skany gazet z 1906|fotogalerii]].''' | | align="center" |'''Skany z tej strony możesz przeglądać także w postaci [[:kategoria: Skany gazet z 1906|fotogalerii]].''' | ||
|} | |} | ||
{| | {| | ||
Linia 13: | Linia 13: | ||
|27 maja 1906 | |27 maja 1906 | ||
|[[Grafika:Czas 1906-05-27.jpg|200px]] | |[[Grafika:Czas 1906-05-27.jpg|200px]] | ||
| | |||
|[[Grafika:Nowa_Reforma_1905-05-27_119.png|200px]] | |||
|[[Grafika:Nowiny 1906-05-27.jpg|200px|thumb|krakowski dziennik ''Nowiny'']] | |||
|- | |||
|31 maja 1906 cz.1 | |||
|[[Grafika:Czas 1906-05-31 foto 1.jpg|200px]] | |||
| | |||
|[[Grafika:Nowa_Reforma_1905-05-31_122.png|200px]] | |||
|[[Grafika:Nowiny 1906-05-31 foto 1.jpg|thumb|200px|krakowski dziennik ''Nowiny'']] | |||
|- | |||
|31 maja 1906 cz.2 | |||
|[[Grafika:Czas 1906-05-31 foto 2.jpg|200px]] | |||
| | |||
| | |||
|[[Grafika:Nowiny 1906-05-31 foto 2.jpg|thumb|200px|krakowski dziennik ''Nowiny'']] | |||
|- | |||
|1 czerwca 1906 cz.1 | |||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
|[[Grafika:Kurjer Lwowski 1906-06-01 foto 1.jpg|thumb|200px|dziennik ''Kurjer Lwowski'']] | |||
|- | |- | ||
| | |1 czerwca 1906 cz.2 | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
|[[Grafika:Kurjer Lwowski 1906-06-01 foto 2.jpg|thumb|200px|dziennik ''Kurjer Lwowski'']] | |||
|- | |- | ||
| | |1 czerwca 1906 | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
|[[Plik:Słowo polskie 01.06.1906.png|mały|Dziennik ''Słowo Polskie'']] | |||
|- | |- | ||
|2 czerwca 1906 cz.1 | |2 czerwca 1906 cz.1 | ||
Linia 39: | Linia 57: | ||
| | | | ||
| | | | ||
| | |||
|- | |||
|3 czerwca 1906 cz.1 | |||
| | |||
| | |||
|[[Grafika:Nowa_Reforma_1905-06-03_125_1.png|200px]] | |||
|[[Grafika:Nowiny 1906-06-03.jpg|200px|thumb|krakowski dziennik ''Nowiny'']] | |||
|- | |||
|3 czerwca 1906 cz.2 | |||
| | |||
| | |||
|[[Grafika:Nowa_Reforma_1905-06-03_125_2.png|200px]] | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
Linia 45: | Linia 75: | ||
| | | | ||
| | | | ||
|[[Grafika:Nowiny 1906-06-05.jpg|200px|thumb|krakowski dziennik ''Nowiny'']] | |||
[[Grafika:Kurjer Lwowski 1906-06-05.jpg|thumb|200px|dziennik ''Kurjer Lwowski'']] | |||
| | | | ||
|- | |||
|5 czerwca 1906 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|[[Plik:Słowo polskie 05-06-1906.png|mały|Dziennik ''Słowo Polskie'']] | |||
|- | |- | ||
|6 czerwca 1906 | |6 czerwca 1906 | ||
Linia 52: | Linia 90: | ||
| | | | ||
|[[Grafika:Naprzód 1906-06-06.jpg|thumb|200px|krakowski dziennik ''Naprzód'']] | |[[Grafika:Naprzód 1906-06-06.jpg|thumb|200px|krakowski dziennik ''Naprzód'']] | ||
|- | |||
|6 czerwca 1906 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|[[Plik:Gazeta Lwowska 06.06.1906.png|mały|Dziennik ''Gazeta Lwowska'']] | |||
|- | |||
|6 czerwca 1906 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|[[Plik:Gazeta Narodowa 1906-06-06 123 1.jpg|mały|Dziennik ''Gazeta Narodowa'']] | |||
|- | |||
|6 czerwca 1906, cz.1 | |||
| | |||
| | |||
|[[Grafika:Nowa_Reforma_1905-06-06_126_1.png|200px]] | |||
|[[Plik:Słowo polskie 06.06.1906 1.png|mały|Dziennik ''Słowo Polskie'']] | |||
|- | |||
|6 czerwca 1906, cz.2 | |||
| | |||
| | |||
|[[Grafika:Nowa_Reforma_1905-06-06_126_2.png|200px]] | |||
|[[Plik:Słowo polskie 06.06.1906 2.png|mały|Dziennik ''Słowo Polskie'']] | |||
|- | |||
|6 czerwca 1906, cz.3 | |||
| | |||
| | |||
|[[Grafika:Nowa_Reforma_1905-06-06_126_3.png|200px]] | |||
|[[Plik:Słowo polskie 06.06.1906 3.png|mały|Dziennik ''Słowo Polskie'']] | |||
|- | |||
|6 czerwca 1906, cz.4 | |||
| | |||
| | |||
|[[Grafika:Nowa_Reforma_1905-06-06_126_4.png|200px]] | |||
|[[Plik:Słowo polskie 06.06.1906 4.png|mały|Dziennik ''Słowo Polskie'']] | |||
|- | |- | ||
|7 czerwca 1906 cz.1 | |7 czerwca 1906 cz.1 | ||
Linia 65: | Linia 139: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
|9 czerwca 1906 | | rowspan="3" |9 czerwca 1906 | ||
| | |||
|[[Plik:Głos Narodu 09.06.1906 .png|mały|300x300px]] | |||
| | |||
|[[Grafika:Nowości Ilustrowane 1906-06-09.jpg|thumb|200px|krakowski tygodnik ''Nowości Ilustrowane'']] | |||
|- | |||
| | | | ||
| | | | ||
| | | | ||
|[[ | |[[Plik:Nowosci ilustrowane 09-06-1906 1zespol.png|mały|czasopismo ''Nowości Ilustrowane'']] | ||
|- | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|[[Plik:Nowosci ilustrowane 09-06-1906 2zespol.png|mały|czasopismo ''Nowości Ilustrowane'']] | |||
|- | |- | ||
|13 czerwca 1906 | |13 czerwca 1906 | ||
Linia 75: | Linia 159: | ||
| | | | ||
|[[Grafika:Nowa Reforma 1906-06-13.jpg|200px]] | |[[Grafika:Nowa Reforma 1906-06-13.jpg|200px]] | ||
| | |||
|- | |||
|17 czerwca 1906 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|[[Plik:Wiadomości Częstochowskie 17.06.1906 .png|mały|Dziennik ''Dziennik Częstochowski'']] | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
Linia 81: | Linia 172: | ||
| | | | ||
| | | | ||
|[[ | |[[Plik:Ruch 1906-06-26.jpg|mały|Warszawski dwutygodnik ''Ruch'']] | ||
|- | |||
|1 lipca 1906 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|[[Plik:Dodatek Przewodnik gimnastyczny sokół 1906 nr.7 1.png|mały|Miesięcznik ''Dodatek do Przewodnika Gimnastycznego Sokół'']][[Plik:Dodatek Przewodnik gimnastyczny sokół 1906 nr.7.png|mały|Miesięcznik ''Dodatek do Przewodnika Gimnastycznego Sokół'']][[Plik:Dodatek Przewodnik gimnastyczny sokół 1906 nr.7 3.png|mały|Miesięcznik ''Dodatek do Przewodnika Gimnastycznego Sokół'']] | |||
|- | |||
|13 lipiec 1906 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|[[Plik:Słowo polskie 13-07-1906.png|mały|Dziennik ''Słowo Polskie'']] | |||
|- | |||
|20 lipiec 1906 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|[[Plik:Słowo polskie 20-07-1906.png|mały|Dziennik ''Słowo Polskie'']] | |||
|- | |- | ||
|5 sierpnia 1906 | |5 sierpnia 1906 | ||
Linia 100: | Linia 209: | ||
|[[Grafika:Nowa Reforma 1906-08-08.jpg|200px]] | |[[Grafika:Nowa Reforma 1906-08-08.jpg|200px]] | ||
| | | | ||
|- | |||
|7 września 1906 | |||
| | |||
|[[Grafika:G%C5%82os_Narodu_1906-09-07_433.png|200px]] | |||
| | |||
| | |||
|- | |||
|8 września 1906 | |||
| | |||
| | |||
|[[Grafika:Nowa_Reforma_1906-09-08_204.png|200px]] | |||
| | |||
|- | |||
|11 września 1906 | |||
| | |||
| | |||
|[[Grafika:Nowa_Reforma_1906-09-11_205.png|200px]] | |||
| | |||
|- | |||
|15 września 1906 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|[[Grafika:S%C5%82owo_Polskie_1906-09-15_418_1.jpg|thumb|200px|lwowski dziennik ''Słowo Polskie'' cz.1]] | |||
[[Grafika:S%C5%82owo_Polskie_1906-09-15_418_2.jpg|thumb|200px|lwowski dziennik ''Słowo Polskie'' cz.2]] | |||
|- | |- | ||
|20 września 1906 | |20 września 1906 | ||
|[[Grafika:Czas 1906-09-20.jpg|200px]] | |[[Grafika:Czas 1906-09-20.jpg|200px]] | ||
|[[Grafika:Głos Narodu 1906-09-20.jpg|200px]] | |[[Grafika:Głos_Narodu_1906-09-20_445w.png|200px]][[Grafika:Głos Narodu 1906-09-20.jpg|200px]] | ||
| | | | ||
| | |||
|- | |||
|21 września 1906 | |||
| | |||
| | |||
|[[Grafika:Nowa_Reforma_1906-09-21_214_1.png|200px]][[Grafika:Nowa_Reforma_1906-09-21_214_2.png|200px]] | |||
| | | | ||
|- | |- | ||
Linia 118: | Linia 258: | ||
|[[Grafika:Nowa Reforma 1906-09-25.jpg|200px]] | |[[Grafika:Nowa Reforma 1906-09-25.jpg|200px]] | ||
| | | | ||
|- | |||
|27 wrzesień 1906 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|[[Plik:Słowo polskie 27-09-1906.png|mały|Dziennik ''Słowo Polskie'']] | |||
|- | |- | ||
|28 września 1906 cz.1 | |28 września 1906 cz.1 | ||
Linia 130: | Linia 276: | ||
|[[Grafika:Nowa Reforma 1906-09-28 foto 2.jpg|200px]] | |[[Grafika:Nowa Reforma 1906-09-28 foto 2.jpg|200px]] | ||
| | | | ||
|- | |||
|29 września 1906 | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|[[Grafika:Kurjer Lwowski 1906-09-29.jpg|thumb|200px|dziennik ''Kurjer Lwowski'']] | |||
|- | |- | ||
|1 października 1906 cz.1 | |1 października 1906 cz.1 | ||
Linia 135: | Linia 287: | ||
|[[Grafika:Głos Narodu 1906-10-01 foto 1.jpg|200px]] | |[[Grafika:Głos Narodu 1906-10-01 foto 1.jpg|200px]] | ||
| | | | ||
|[[Grafika:Słowo Polskie 1906-10-01 foto 1.jpg|thumb|200px|lwowski dziennik ''Słowo Polskie'']] | |[[Grafika:Kurjer Lwowski 1906-10-01.jpg|thumb|200px|dziennik ''Kurjer Lwowski'']] | ||
[[Grafika:Słowo Polskie 1906-10-01 foto 1.jpg|thumb|200px|lwowski dziennik ''Słowo Polskie'']] | |||
|- | |- | ||
|1 października 1906 cz.2 | |1 października 1906 cz.2 | ||
Linia 147: | Linia 301: | ||
|[[Grafika:Głos Narodu 1906-10-02.jpg|200px]] | |[[Grafika:Głos Narodu 1906-10-02.jpg|200px]] | ||
|[[Grafika:Nowa Reforma 1906-10-02.jpg|200px]] | |[[Grafika:Nowa Reforma 1906-10-02.jpg|200px]] | ||
| | |[[Plik:Gazeta Narodowa 02 10 1906.png|mały|Dziennik ''Gazeta Narodowa'']] | ||
|- | |- | ||
|4 października 1906 | |4 października 1906 | ||
Linia 161: | Linia 315: | ||
| | | | ||
|- | |- | ||
| | |21 października 1906 | ||
| | | | ||
| | | | ||
|[[Grafika:Nowa Reforma 1906-10-20.jpg|200px]] | |[[Grafika:Nowa Reforma 1906-10-20.jpg|200px]] | ||
|[[Grafika:Pogoń 1906-10-21.jpg|thumb|200px|tarnowski tygodnik ''Pogoń'']] | |[[Grafika:Pogoń 1906-10-21.jpg|thumb|200px|tarnowski tygodnik ''Pogoń'']] | ||
|- | |- | ||
Linia 190: | Linia 338: | ||
| | | | ||
|[[Grafika:Ruch 1906-10-26 foto 2.jpg|thumb|200px|warszawski dwutygodnik ''Ruch'']] | |[[Grafika:Ruch 1906-10-26 foto 2.jpg|thumb|200px|warszawski dwutygodnik ''Ruch'']] | ||
|- | |||
|grudzień 1906. | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|[[Grafika:Sprawozdzanie_dyrekcji_II_Gimnazjum_Tarnów_1906_1907.png|thumb|200px|Sprawozdanie za lata 1896/1907 ''Gimnazyum II w Tarnowie'']] | |||
|- | |||
| grudzień 1906. | |||
| | |||
| | |||
| | |||
|[[Plik:Dodatek Przewodnik gimnastyczny sokół 1906 nr.12 1.png|mały|Miesięcznik ''Dodatek do Przewodnika Gimnastycznego Sokół'']] | |||
|} | |} | ||
==Linki zewnętrzne== | ==Linki zewnętrzne== | ||
* [http://mbc.malopolska.pl/dlibra/docmetadata?id=4416&dirds=1&tab=3 tarnowski tygodnik Pogoń w Małopolskiej Bibliotece Cyfrowej] | |||
*[http://mbc.malopolska.pl/dlibra/docmetadata?id=4416&dirds=1&tab=3 tarnowski tygodnik Pogoń w Małopolskiej Bibliotece Cyfrowej] | |||
==Zobacz też== | ==Zobacz też== | ||
*[[Dyskusja kategorii:Skany gazet z 1906|Lista przejrzanych gazet]] | *[[Dyskusja kategorii:Skany gazet z 1906|Lista przejrzanych gazet]] | ||
*[[1906| | *[[1906|Sezon 1906]] | ||
Aktualna wersja na dzień 10:59, 7 sty 2022
Skany z tej strony możesz przeglądać także w postaci fotogalerii. |
Linki zewnętrzne
Zobacz też
Historia i tradycja Cracovii
Historia: Najstarsi w Krakowie • Najstarsi w Polsce • Pierwsze lata Cracovii • Historia nazwy Cracovia • Historia stadionu • Dawne boiska • Dawne lodowiska • Kroniki • Krakowska szkoła gry • Jak dyskryminowano Cracovię • Żydzi
Krajowy Związek Turystyczny • Austriacki Związek Piłki Nożnej • Związek Polski Piłki Nożnej
Skany starych gazet: 1906 • 1907 • i dalej..
Tradycja: Wartości Cracovii • Pasy • Stroje • Herb • Flaga • Hymn • Stare hymny • Trening Noworoczny • Lajkonik • Rada Seniorów • Święta Wojna • Wielcy ludzie Cracovii • Słynni kibice