Wersja z dnia 19:05, 26 lut 2021 autorstwa Grot (Dyskusja | edycje)

prawdopodobny termin

"MISTRZOSTWA TENISOWE KRAKOWA" -

MISTRZOSTWA TENISOWE KRAKOWA

Pierwsza relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Dalszy ciąg rozgrywek o mistrzostwo krakowskiego Okręgu przyniósł kilka ciekawych . wyników. Gra poj. panów: Schiff (Tarnów) — Moor 6:3 6:1; Lechner — Konopka 6:2 6:2; Bass (niest.) — Drozdowski (Crac.) 6:8 6:4 6:3; Kornakiewicz (AZS) — Allerhand (KKT) 6:4 6:4; Ogrodziński — Kornakiewicz 6:1 6:0. Półfinał: Lechner (Crac.) — Eder 6:1 6:3. Drugi pół¬finał rozegrają Ogrodalński i Schiff. Zaznaczyć trzeba, iż w singlu pań brali udziału wszyscy lepsi gracze AZS-u. Gra pojedyncza pań: Marguljesową — Babirecka 6:3 6:2. Gra podwójna: Czyżowski, Horain Pytel, Zieliński 7:5 6:2. Gra mieszana: półfinały: Parafińska. Horain — Babirecka, Lechner 6:1 6:2. Marguljesowa, Ogrodzisńki — Golonkowa. Eder 3:6 7:5 6:4. Juniorzy: Łabuzek — Pogonowski (AZS) 6:1 6:4; Schiff - Konopka IIl 6:0 6:1. Półfinał: Schiff — Jędrzejowski (niest) 6:2 6:2. Jutro o godz 15 odbędą się ciekawe rozgrywki finałowe.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 261 z 21 września 1934

"Mistrzostwa Krakowa w tenisie." -

Mistrzostwa Krakowa w tenisie.

Druga relacja z zawodów w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Dalszy ciąg rozgrywek przyniósł w poniedziałek kilka bardzo ciekawych wyników. W pierwszym rzędzie należy podkreślić zwycięstwo młodego Schiffa z Tarnowa nad Ogrodztńskim. pierwszą rakietą Cracovii i mistrzom Krakowa w r. 1935. Schiff wygrał pierwszego seta łatwo i dał sią w drugim wybić z uderzenia miękkiemi piłkami. W trzecim wynik stał pod znakiem zapytania, gdyż Ogrodziński prowadził 5:4. a potem znów Schiff przy stanie 6:5 zepsuł o kilka centy metrów piłkę meczową. Rezultat ogólny 6:1. 1:6, 10:8.

Finał, który rozegra jutro Lechner ze Schiffem o godz. 15-tej, zapowiada się bardzo interesująco.
W finale gry pań Golonkowa (Pogoń, Katowice) nie miała wielkiej trudności ze strony Potuczkowej by uzyskać wynik 6:3. 6:2.
Konkurencjo juniorów rozstrzygnął dla siebie oczywiście Schiff. nie oddając seta Łabużkowi.
Gra mieszana pomiędzy Marguliesową i Ogrodzińskim a Paraflńską i Horainem została przerwana na skutek ciemności, przy stanie 4:4. Również przerwano finał seniorów między p. Konopką a rtm. Grudniewiczem przy stanie 6:3, 2:6.

Dokończenie i pozostałe finały odbędą się dzisiaj we wtorek od 8-ciej do 6- tej po południu.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 262 z 22 września 1934