2013-03-23 Cracovia - GKS Katowice 1:0: Różnice pomiędzy wersjami

(Utworzył nową stronę „{{Mecz | gospodarz = Cracovia | gosc = GKS Katowice | gospodarz_owczesna_nazwa = | gosc…”)

Linia 38: Linia 38:
|                        sklad_gosc = Budziłek<br>Napierała<br>Czerwiński (72' Gancarczyk)<br>Fonfara<br>Rakels<br>Chwalibogowski<br>Duda<br>Sadzawicki<br>Kamiński<br>Wołkowicz<br>Pitry
|              Strona =
|      Tytul_artykulu = Cracovia – GKS Katowice 1:0 (0:0)
|              Autor = Crac
|              Tresc = W porównaniu z [[2013-03-16 Arka Gdynia - Cracovia 1:1|poprzednim meczem]] ligowym z Arką Gdynia w wyjściowym składzie Cracovii nastąpiły trzy zmiany. Miejsce Andraża Struny, Damian Dąbrowskiego (obaj powołani do reprezentacji) i Marcina Budzińskiego (kartki) zajęli: Krzysztof Nykiel, Łukasz Zejdler i Michał Zieliński.
Już w pierwszej minucie meczu Cracovia bliska była zdobycia bramki, ale piłka po strzale Milosza Kosanovića z rzutu wolnego z ponad 25 metrów nieznacznie minęła bramkę gości. Zespół trenera Wojciecha Stawowego od początku spotkania zdominował rywala i gra w tej fazie meczu toczyła się niemal wyłącznie na połowie Katowic.
W 19 minucie pierwszy raz groźnie zaatakowali goście. Rakeis przedarł się lewą stroną boiska i wrzucił piłkę przed pole bramkowe do nadbiegającego Czerwińskiego, ale ten nie trafił w bramkę.
W 22 minucie dwie okazje bramkowe miała Cracovia. Najpierw z 14 metrów strzelał Krzysztof Nykiel, ale strzał zablokował obrońca. Piłka trafiła na 20 metr do Bernhardta, który uderzył tuż nad poprzeczką.
W momencie oddawania strzału Krzysztof Nykiel doznał kontuzji i w 25 minucie musiał opuścić boisko. Jego miejsce zajął Bojan Puzigaća. Po tej zmianie Adam Marciniak przeszedł na prawą stronę obrony.
W 28 minucie zza linii pola karnego uderzył Pitry, a piłka o metr minęła słupek bramki Krzysztofa Pilarza. Trzy minuty później groźnie było pod bramką Katowic, gdy piłka nieznacznie minęła bramkę po strzale z rzutu wolnego Boljevića. Za moment udanie interweniował Krzysztof Pilarz uprzedzając zdecydowanym wybiegiem Pitrego.
W 39 minucie z 20 metrów strzelał Adam Marciniak, ale Budziłek pewnie obronił. Dwie minuty później celnie z rzutu wolnego uderzył Boljević, ale i tym razem bramkarz Katowic udanie interweniował.
W doliczonym czasie pierwszej połowy celnie uderzył Rakeis, ale Pilarz pewnie obronił. Do przerwy 0:0.
Druga połowa rozpoczęła się od zdecydowanych ataków Cracovii. W 52 minucie w polu karnym gości w starciu z rywalem upadł Bartłomiej Dudzic za co sędzia ukarał napastnika żółtą kartką.
W 55 minucie znakomitą okazję do zdobycia bramki miał Boljević, który znalazł się z piłką w okolicach narożnika pola bramkowego. Strzelił celnie, ale bramkarz Katowic zdołał odbić piłkę.
W 57 minucie druga zmiana w Cracovii – Romanov zastąpił Zielińskiego. Pięć minut później Steblecki zastąpił Bernhardta.
W 63 minucie po dośrodkowaniu z prawej strony piłka uderzyła w górną część poprzeczki bramki Cracovii.
'''W 67 minucie Cracovia wreszcie udokumentowała swoją przewagę zdobyciem bramki. Po akcji Dudzica prawą stroną boiska piłka trafiła przed pole karne do Szeligi, którego strzał zablokowali obrońcy. Po chwili piłkę uderzył Steblecki, a ta po rykoszecie wpadła do bramki! 1:0 dla Pasów!'''
W 75 minucie ponownie Steblecki zdecydował się na strzał z dystansu, a piłka ocierając się o poprzeczkę spadła na górną siatkę bramki... W 80 minucie tuż nad poprzeczką Cracovii uderzył Duda. Dwie minuty później świetnie interweniował Krzysztof Pilarz po strzale głową Pitrego.
Goście nie chcieli pogodzić się z porażką i z ogromną determinacją dążyli do zdobycia wyrównującej bramki. W 88 minucie po rzucie rożnym bramkarz Cracovii wykazał się znakomitym refleksem wybijając piłkę trąconą przez Boljevića...
Sędzia doliczył dwie minuty... Koniec meczu! To już dwunaste zwycięstwo Cracovii w tym sezonie! BRAWO!

Cracovia – GKS Katowice 1:0 (0:0)

W porównaniu z poprzednim meczem ligowym z Arką Gdynia w wyjściowym składzie Cracovii nastąpiły trzy zmiany. Miejsce Andraża Struny, Damian Dąbrowskiego (obaj powołani do reprezentacji) i Marcina Budzińskiego (kartki) zajęli: Krzysztof Nykiel, Łukasz Zejdler i Michał Zieliński.

Crac
Źródło: TerazPasy.pl z 23 marca 2013 [1]

Mecze sezonu 2012/13

Polonia Bytom 2012-06-30 Cracovia - Polonia Bytom 3:0  Karpaty Lwów 2012-07-03 Cracovia - Karpaty Lwów 0:1  Sandecja Nowy Sącz 2012-07-07 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 2:2  Amkar Perm 2012-07-10 Cracovia - Amkar Perm 2:3  Pogoń Szczecin 2012-07-14 Cracovia - Pogoń Szczecin 0:0  Piast Gliwice 2012-07-18 Cracovia - Piast Gliwice 1:0  Bytovia Bytów 2012-07-19 Cracovia - Drutex-Bytovia Bytów 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2012-07-27 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:1  Cracovia_herb 2012-07-29 Piłkarze - Hokeiści 3:1  Dalin Myślenice 2012-08-04 Cracovia - Dalin Myślenice 2:1  Przebój Wolbrom 2012-08-04 Cracovia - Przebój Wolbrom 3:1  Zawisza Bydgoszcz 2012-08-11 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 0:2  GKS Katowice 2012-08-18 GKS Katowice - Cracovia 1:1  Okocimski Brzesko 2012-08-22 Okocimski Brzesko - Cracovia 0:2  Stomil Olsztyn 2012-08-25 Cracovia - Stomil Olsztyn 1:0  Arka Gdynia 2012-08-29 Cracovia - Arka Gdynia 1:0  Dolcan Ząbki 2012-09-02 Dolcan Ząbki - Cracovia 3:1  ŁKS Łódź 2012-09-08 Cracovia - ŁKS Łódź 4:2  Warta Poznań 2012-09-14 Warta Poznań - Cracovia 2:2  Olimpia Grudziądz 2012-09-19 Olimpia Grudziądz - Cracovia 2:0  Górnik Łęczna 2012-09-23 Cracovia - Bogdanka Łęczna 2:0  Kolejarz Stróże 2012-09-30 Kolejarz Stróże - Cracovia 0:1  Flota Świnoujście 2012-10-03 Flota Świnoujście - Cracovia 2:2 k.8-7  Zawisza Bydgoszcz 2012-10-06 Cracovia - Zawisza Bydgoszcz 3:1  Flota Świnoujście 2012-10-21 Flota Świnoujście - Cracovia 1:2  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2012-10-24 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 2:0  Polonia Bytom 2012-10-28 Polonia Bytom - Cracovia 1:3  Sandecja Nowy Sącz 2012-11-03 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:0  GKS Tychy 2012-11-10 GKS Tychy - Cracovia 2:0  Miedź Legnica 2012-11-17 Cracovia - Miedź Legnica 1:1  Cracovia_herb 2013 Trening Noworoczny  FK Ufa 2013-01-30 FK Ufa - Cracovia 1:0  Torpedo Moskwa 2013-02-04 Cracovia - Torpedo Moskwa 2:1  Widzew Łódź 2013-02-09 Widzew Łódź - Cracovia 2:1  Garbarnia Kraków 2013-02-11 Cracovia - Garbarnia Kraków 4:3  Czichura Saczchere 2013-02-16 Cracovia - Czichura Saczchere 3:2  MFK Košice 2013-02-19 Cracovia - MFK Košice 1:1  Kaspij Aktau 2013-02-22 Cracovia - Kaspij Aktau 1:1  Sandecja Nowy Sącz 2013-03-03 Cracovia - Sandecja Nowy Sącz 1:1  Okocimski Brzesko 2013-03-09 Cracovia - Okocimski Brzesko 1:0  Arka Gdynia 2013-03-16 Arka Gdynia - Cracovia 1:1  GKS Katowice 2013-03-23 Cracovia - GKS Katowice 1:0  Stomil Olsztyn 2013-03-30 Stomil Olsztyn - Cracovia 3:0  Dolcan Ząbki 2013-04-06 Cracovia - Dolcan Ząbki 0:2  Rozwój Katowice 2013-04-13 Cracovia - Rozwój Katowice 1:0  ŁKS Łódź 2013-04-13 ŁKS Łódź - Cracovia 0:3  Warta Poznań 2013-04-20 Cracovia - Warta Poznań 2:1  Olimpia Grudziądz 2013-04-24 Cracovia - Olimpia Grudziądz 0:0  Górnik Łęczna 2013-04-27 Bogdanka Łęczna - Cracovia 0:2  Kolejarz Stróże 2013-05-04 Cracovia - Kolejarz Stróże 2:2  Zawisza Bydgoszcz 2013-05-08 Zawisza Bydgoszcz - Cracovia 3:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2013-05-12 Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:1  Flota Świnoujście 2013-05-19 Cracovia - Flota Świnoujście 1:1  Polonia Bytom 2013-05-25 Cracovia - Polonia Bytom 2:0  Sandecja Nowy Sącz 2013-05-29 Sandecja Nowy Sącz - Cracovia 1:2  GKS Tychy 2013-06-01 Cracovia - GKS Tychy 0:1  Miedź Legnica 2013-06-08 Miedź Legnica - Cracovia 1:3