Csӧngel
Neumayer
Brandt

Opis spotkania

Fragment meczu hokejowego. W akcji pod bramką gości, którą broni Benes widoczny Andrzej Wołkowski. "Materiał pochodzi z serwisu www.szukajwarchiwach.gov.pl ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego” [1]
Fragment meczu hokejowego. W akcji widoczny m.in.: Andrzej Wołkowski. "Materiał pochodzi z serwisu www.szukajwarchiwach.gov.pl ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego” [2]
Fragment meczu hokejowego. Do strzału do bramki, którą broni Benes, szykuje się Adam Kowalski. "Materiał pochodzi z serwisu www.szukajwarchiwach.gov.pl ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego” [3]
Fragment meczu hokejowego. "Materiał pochodzi z serwisu www.szukajwarchiwach.gov.pl ze zbiorów Narodowego Archiwum Cyfrowego” [4]

"Porażka hokeistów Cracovii w Krynicy." -

Porażka hokeistów Cracovii w Krynicy.

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
W drugim dniu międzynarodowego turnieju hokejowego spotkały się o godz. 11.15 przed południem drużyny Währing (Wiedeń) i Cracovia (Kraków). Mocz zakończył się wbrew przewidywaniom optymistów, których nie za¬chwyciła wczorajsza gra Währingu, porażką Cracovii w stosunku 1:3 (0:0, 1:2, 1:1). Warunki lodowe doskonale, pogoda dobra przy lekkiem zamgleniu. Temperatura —8stopni C., bez wiatru. Publiczności zebrało się około 2.500 osób. Trybunę reprezentacyjną zapełnili liczni stali kuracjusze Krynicy.

W pierwszej tercji drużyny badają wzajemnie swe siły. Góruje technicznie I taktycznie Währing, który nie dopuszcza poprostu do krążka Krakowian, mimo że cl grają niezwykle ambitnie. Gra w pierwszych minutach niezbyt interesująca, ze strony Cracovii dość chaotyczna i dezorientująca przeciwnika. Währing silny jest szczególnie w ataku. Pierwsza tercja kończy sic wynikiem bezbramkowym.
W drugiej tercji Wiedeńczycy przypuszczają z miejsca gwałtowny atak i już w drugiej minucie Neumayor z przeboju strzela pierwszą bramkę dla swych barw. Tempo gry wzrasta. Gra przerzuca się z pola na pole. Cracovia podniecona wytęża swe siły i w czwartej minucie Wołkowski ładuje krążek w bramce Währingu. co publiczność. przyjmuje z niesłychanym entuzjazmem. W tej części gry ujaw¬nia się klasa obu drużyn, jak I poszczególnych graczy. Technicznie góruje ciągle Währing. Cracovia gra natomiast niezwykle ambitnie. Wyróżniają ale w ataku Nowak. Wołkowskl i Kowalski. Obrona jest słabsza, bramkarz niezbyt pewny. W Währing na pierwszy plan wybijają etą Csӧngel, Neumayer i Cludovatz. oraz niezawodny bramkarz Benesch. Publiczność niepotrzebnemi okrzykami, wznoszonemi nie w porę, dezorientuje graczy. Bramkarze likwidują szereg niebezpiecznych sytuacyj. Pod koniec tej tercji Neumayer z zamieszania podbramkowego zdobywa drugi punkt dla Wiedeńczyków.
W trzeciej tercji znowu druga minuta okazuje się fatalna dla Cracovii. Csӧngel krótkim strzałem zdobywa trzecią bramkę. Gra we wzmożonem tempie przerzuca się z pola on polo. Liczno groźne sytuacje pozostają bez wyniku. W drugiej połowie tej tercji Cracovia dąży za wszelką cenę do poprawienia wyniku. Gra staje się dość agresywna. Sędzia dyktuje częste punkty karne. Liczne złamane kijki zalegają boisko. W ostatnich minutach przed bramką Währingu tworzą się istne zatory. Atak Cracovii wywraca nawet bramkę przeciwnika, punktu jednak nie zdobywa. Sędzia p. Sachs dobry.

Na marginesie tych zawodów, źyozyćby sobie należało by Cracovia pozbyła się niejednokrotnie jej wytykanej niepotrzebnej agresywności, która osłabia tylko klase gry tej mocnej i dobrej drużyny polskiej.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 6 z 6 stycznia 1934