1935-05-12 Cracovia II - Podgórze 1:4

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia II


pilka_ico
krakowska Klasa A (Cracovia II)
Kraków, Stadion Cracovii, niedziela, 12 maja 1935, 16:30

Cracovia II - Podgórze Kraków

1
:
4

(1:0)Herb_Podgórze Kraków


Skład:
grali m.in.
Korbas
Szeliga
Pająk
Lasota
Grűnberg

Sędzia: Cenzar

bramki Bramki
Korbas Guzda
Kasina
Hodur x2

Mecze tego dnia:

1935-05-12 Chrzanów - Kraków 1:4
1935-05-12 Cracovia II - Podgórze 1:4
1935-05-12 Poznań - Kraków 2:6


Zapowiedź meczu

Opis meczu

Raz, dwa, trzy

Relacja z meczu w tygodniku Raz, dwa, trzy
Zawody o .mistrz, kl. A, które mimo silnego składu Cracovii nie wywołały większego zainteresowania. Białoczerwoni, chcąc wyzyskać wolny na skutek spotkania międzypaństwowego termin zorjentowania się w możliwościach przed meczem z Legją. wstawili do składu swej drugiej drużyny kilku graczy ligowych. Ale nie Korbas, ani Szeliga, Pająk czy Lasota, lecz Kossok był najmiększą atrakcją lego meczu. Były internacjonał zawiódł jednak kompletnie, choć uwzględnić należy, że po jednym treningu nie można od niego właściwie wymagać zbyt wiele. Kossok — który z początku grał nawet bardzo rud tli wie, zniechęcał się z biegiem czasu coraz bardziej. by skończyć zawody zupełnie bez zainteresowania. Dalszym eksperymentem był start Grűnberga z „Siły” na środku pomocy. Gracz ten przewidziany jest na następcę Chruścińskiego, Po debjucie niedzielnym nie można, rzecz jasna, opowiedzieć się jeszcze za nim czy przeciw niemu. Narazić wyda je się tylko, że fizycznie nie przetrzyma on 90 minut ciężkiej gry w zespole ligowym. Beszta nie mogła zadowolić. Podgórze, mimo przegranej do przerwy, grało konsekwentnie dalej typowym dla siebie sposobem: twardo, ambitnie i nieustępliwie. Po wyrównującej bramce Guzdy, zdobywa Kasina prowadzenie 2:1 dla Podgórza i Cracovia gra coraz bardziej nerwowo i bezładnie. Przed końcem meczu strzela Hodur w krótkim odstępnie czasu, przy wybitnej pomocy Pająka. dalsze dwie bramki, przypieczętowawszy w ten sposób definitywnie los Cracovii. Sędziował p. Cenzor.
Źródło: Raz, dwa, trzy nr 20 z 14 maja 1935


Ilustrowany Kuryer Codzienny

Relacja z meczu w dzienniku Ilustrowany Kuryer Codzienny
Zawody o mistrzostwo kl. A, do których Cracovia wystawiła wzmocniony skład z kilku graczami pierwszej drużyny. Sensacja do pewnego stopnia był pierwszy występ Kossoka, który jednak wypadł nieszczególnie. Tank górnośląski jest wyraźnie bez treningu i nie zdradzał poza tem większego zainteresowania dla gry.

Do przerwy prowadziła Cracovia 1:0 i również po zmianie stron nie zanosiło się z początku na klęskę Cracovii. Podgórze wyrównało jednak ze strzału Guzdy, uzyskało potem prowadzenie bramką Kasiny i przed końcem zawodów strzeliło jeszcze dwie dalsze bramki, których autorem był prawoskrzydłowy Chódur. Jedyną bramkę Cracovii strzelił Korbas.

Zawody miały przebieg mało interesujący i tylko czasami ożywiało się trochę tempo gry. Sędziował p. Cenzor.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 132 z 14 maja 1935


Przegląd Sportowy

Relacja z zawodów w tygodniku Przegląd Sportowy
Jedynemi imprezami piłkarskimii w Krakowie były w niedzielę mistrzostwa klas¬y A. Punkt zainteresowania skupiał się na spotkaniu Podgórza z rezerwą Cracovii, gdyż wiedziano, iż biało-czerwoni wystąpią z kilkoma traczami ligowymi. Tak się stało. Cracovia zagrała z pięcioma traczami ligowemi i prowadziła do pauzy 1:0 ze strzału Szeligi, uległa jednak po przerwie strzałom Hodura (2), Chudy i Kasiny, przerywając we stosunki 1:4.
Źródło: Przegląd Sportowy nr 45 z 13 maja 1935