1962-03-01 Cracovia - Start Katowice 5:3

Kraków, lodowisko Olszy, czwartek, 1 marca 1962, 19:00

(3:1; 1:1; 1:1)

Opis zawodów

"Ponowne zwycięstwu hokeistów Cracovii" -

Ponowne zwycięstwu hokeistów Cracovii

W rewanżowym spotkaniu hokejowym o mistrzostwo II ligi, Cracovia ponownie wygrała z katowickim Startem, tym razem zwyciężając 5:3 (3:1, 1:1, 1:1). — „Biało-czerwoni” i tym razem przeważali przez cały czas trwania spotkania i posiadali inicjatywę. Bramki dla Cracovii uzyskali: Wajda, Nowak, Błażowskl, Preussner i Montean, dla Startu: Flak, Fonfara 1 Fible. Widzów ok. 3 tys.
Źródło: Gazeta Krakowska nr 52 z 5 marca 1962

"Zwyżka formy hokeistów Cracovii" -

Zwyżka formy hokeistów Cracovii

CRACOVIA — START KATOWICE 5:3 (3:1, 1:1, 1:1). Bramki zdobyli: dla Cracovii — Nowak, Preussner, Wajda, Błażowski oraz Montean, dla Startu — Flak 2, Fonfara 1. Sędziowali pp. Andrysiak i Groblewski z Łodzi Widzów około 500.

CRACOVIA — Mruk, Drozd, Borowicz, Bigaj, Szwabenthan, Lejczyk, Preussner, Radwański, Korzeniak, Błażowski, Montean, Łopatka, Wajda. START — Richter, Mateja, Hanzel. Chrostek, Kasperowicz, Himnol, Dyla, Fonfara, Wacławiak, FLak, Fibic, Hartman, Szlochwicz.

W rewanżowym spotkaniu hokejowym o mistrzostwo ligi międzywojewódzkiej Cracovia pokonała ponownie zespól katowickiego Startu. Mecz toczył się pod znakiem nieznacznej przewagi Cracovll I zakończył się jej zasłużonym zwycięstwem. Co prawda zawodnicy śląscy rozpoczęli spotkanie z wielkim Impetem 1 na początku pierwszej tercji ze strzału Fonfary uzyskali prowadzenie. ale krakowianie szybko się konsolidują i w kilka minut później wyrównują, a następnie zdobywają Jeszcze dwie bramki.

W meczu tym zaznaczyła się wyraźna poprawa formy u zawodników Cracovii. Niemniej jednak na lodowisku widzimy Jeszcze za dużo solowych popisów. W drużynie zwycięzców najlepiej zagrali; Mruk, Borowicz, Bigaj oraz Nowak, Preussner, Lejczyk 1 Łopatka. W Starcie należy wyróżnić: Flaka. Fonfarę, Chrostka i Hartmana.
Źródło: Echo Krakowa nr 52 z 2 marca 1962