1913-09-08 Cracovia - VfB Dresden 2:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania
Wersja do druku nie jest już wspierana i może powodować błędy w wyświetlaniu. Zaktualizuj swoje zakładki i zamiast funkcji strony do druku użyj domyślnej funkcji drukowania w swojej przeglądarce.

Herb_Cracovia


pilka_ico
mecz towarzyski
Kraków, Stadion Cracovii, poniedziałek, 8 września 1913, 16:00

Cracovia - VfB Dresden

2
:
1

(1:1)



Herb_VfB Dresden


Skład:
Popiel
Traub I
Fryc
Traub II
Ziemiański
Synowiec
Mielech
Szeligowski
Styczeń
Dąbrowski I
Prochowski

Ustawienie:
2-3-5

Sędzia: Franciszek Jachieć z Krakowa

bramki Bramki
Traub I
Dąbrowski I

Mecze poprzedniego dnia:

1913-09-07 Cracovia - VfB Dresden 3:0
1913-09-07 Cracovia II - Jutrzenka Kraków 4:0


Zapowiedź meczu

"Ze Sportu" -
Gazeta Poniedziałkowa

Ze Sportu

Pierwsza zapowiedź meczu w Gazecie Poniedziałkowej (pierwszy akapit)
W najbliższe dwa święta rozegra drużyna Cracovii dwurazowe zawody z drezdeńskim klubem sportowym „V. f. B.” który w rzędzie tamtejszych klubów zajmuje jedno z lepszych stanowisk Odrębna taktyka gry klubów Drezna stanowić będzie niewątpliwie silna atrakcyę dla tutejszej sportowej publiczności

Galicya—Śląsk-—Morawy 2:1. Wczoraj o godz. 4 po południu odbyły się na boisku Cracovii między, krajowe zawody piłką nożną. Zawody, w których miała się zmierzyć reprezentacya Galicyi ze skombinowaną reprezentacyą Moraw i Śląska, budziły żywe zainteresowanie. Wskutek tego, że byt to pierwszy match w jesiennym sezonie, zebrało się publiczność bardzo wiele, śledząc z wielkiem zajęciem przebieg gry.

Walkę rozpoczęła reprezentacya Galicyi (niebiescy) silnym i pięknie przeprowadzonym atakiem, co przeciwników chwilowo zderanżowało. W ośm minut Galicya ponawia energiczny atak, który w rezultacie przynosi na jej korzyść 1 goalu, zrobionego bardzo pięknie przez p. Dąbrowskiego. W dwadzieścia min po tem, reprezentacya Moraw-Śląska (biali) rewanżuj się. Stosunek do pauzy 1:1. Po pauzie gra rozpoczyna się żywem tempem. W kilkanaście minut atak czerwonych unicestwia bramkarz, któremu chce p. Kowalski wykopać trzymaną w ręku piłkę. Śmiałość ta do żywego oburzyła jednego z białych, który w sposób brutalny rzucił się na p. Kowalskiego, za co go energiczny sędzia zdyskwalifikował. W niedługim czasie udaje się białym zrobić drugiego goala, co już zupełnie deprymująco działa na naszych. Stosunek przy końcu matchu 2:1.
Źródło: Gazeta Poniedziałkowa 1 września 1913


"Ze sportu" -
Czas

Ze sportu

Pierwsza zapowiedź meczu w dzienniku Czas
K. S. „Cracovia” rozpoczyna sezon jesienny dnia 7 i 8 b. m. zawodami z drużyną V. f. B. Dresden. Drużyna należąca do najlepszych w Dreźnie, złożona Jest a młodych pełnych upału graczy i wykazuje bardzo dobre wyniki osiągnięta dzięki doskonaleniu wyćwiczeniu W biegach i lekkiej atletyce. Goście nie odznaczają się wprawdzie subtelniejszą techniką, lecz wskutek owej mrówczej pracy na boisku i wielkiej szybkości są często bardzo niebezpiecznymi nawet dla silniejszego od siebie przeciwnika. Zawody rozpoczną się punktualnie o podziale 4 po południu. W niedzielę o godzinie 2.30 odbędzie się pierwszy matcb o mistrzostwo drużyn drugoklasowych między „Cracovią” rez. a „Jutrzenką”.
Źródło: Czas 5 września 1913


"Ze sportu" -
Nowa Reforma

Ze sportu

Pierwsza zapowiedź meczu w dzienniku Nowa Reforma
Klub sportowy „Cracovia“ rozpoczyna sezon jesienny dn. 7 i 8 b. m. zawodami z drużyną z Drezna. Drużyna ta należy do lepszych. Zawody rozpoczną się punktualnie o godz. 4 po południu. W niedzielę o godz. 2 m. 30 odbędzie się pierwszy match o mistrzostwo drużyn drugoklasowych między „Cracovią“ rez. a „Jutrzenką”.
Źródło: Nowa Reforma 5 września 1913


"Dresdner F.K. - Cracovia" -
Ilustrowany Kuryer Codzienny

Dresdner F.K. - Cracovia

Zapowiedź meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
W niedzielę 7 i poniedziałek 8-go rozegra Cracovia match footbalowy z dresdeńskim klubem sportowym. Drużyna tego klubu należy do jednej z poważniejszych w Dresnie. Odmienny styl gry i niezwykle tempo stanowią cechę tej drużyny. Zawody zapowiadają się wobec tego niezwykle interesująco, tem bardziej, iż Cracovia ciągłymi treningami stanowi zespół bardzo silny.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny 6 września 1913


"Piłka nożna" -
Nowiny

Piłka nożna

Zapowiedź meczu w Nowiny
K. S. Cracovia rozpoczyna sezon jesienny dn. 7 i 8 b. m. zawodami z drużyną V. f. B. Dresden, złożoną z młodych graczy, która wykazuje bardzo dobre wyniki osiągnięte dzięki doskonałemu wyćwiczeniu w biegach i lekkiej atletyce. Goście nie odznaczają się wprawdzie rafinowaną techniką, lecz wskutek swej mrówczej pracy na boisku i wielkiej szybkości są często bardzo niebezpiecznymi nawet dla silniejszego od siebie przeciwnika. Zawody rozpoczną się punktualnie o g. 4 po poi. W niedzielę o g. 2‘30 odbędzie się pierwszy match o mistrzostwo drużyn drugoklasowych między „Cracovią" rez. a ,"Jutrzenką“.
Źródło: Nowiny 6 września 1913


"Ze Sportu" -
Czas

Ze Sportu

Druga zapowiedź meczu w dzienniku Czas
F o o b a 11. Matche „Cracovia" — „V. f. Dresden" odbędą się w krakowskim parku gier „Cracovii" w dniach 7 i 8 b. m. o godzinie 4 po południu. W niedzielę o godzinie 2 30 po południu odbędzie się pierwszy match o mistrzostwo drużyn drugoklasowych między „Cracovią" res. a „Jutrzenką". — We Lwowie także odbędą się w niedzielę i poniedziałek dwa matche footbalowe międzymiastowe pomiędzy drużyną zbiorową lwowską i takąż wiedeńską. Bezpośrednio przed matchem Lwów- Wiedeń odbędzie się w niedzielę na boisku „Pogoni" match „Lechii I" a teamem B, złożonym z graczów „Pogoni" i „Czarnych".
Źródło: Czas nr 411 z 6 września 1913


"Kraków—Drezno" -
Czas

Kraków—Drezno

Trzecia zapowiedź meczu w dzienniku Czas cz.1
Trzecia zapowiedź meczu w dzienniku Czas cz.2
Dzisiaj odbędzie się o godzinie 4 popołudniu match między „Cracovią” a drezdeńską drużyną V. f. B. Drezden. W drużynie tej, z którą przez obydwa święta spotykać się będzie drużyna „Cracovii”, wybija się na pierwsze miejsce znakomity środkowy ataku i pomocy — wybitną siłę etanowi także bramkarz gości. Drużyna białoczerwonych wystąpi w nieco zmienionym składzie. Dotychczasowego środkowego pomocnika zastąpi p. M., tak, że obecnie linia pomocy z p. Synowcem przedstawiać się winna dużo korzystniej, niż w poprzednim sezonie. Napad uzupełni p. Bruno, dzięki czemu zyska tenże dużo na szybkości.
Źródło: Czas nr 413 z 7 września 1913


"Kronika" -
Nowa Reforma

Kronika

Trzecia zapowiedź meczu w dzienniku Nowa Reforma cz.1
Trzecia zapowiedź meczu w dzienniku Nowa Reforma cz.2

Zawody piłką nożną (Cracovia przeciw drużynie z Drezna) na boiska Cracovii o godz. 4 po południu. …

Ze sportu. Zapowiedziano na oba dni świąteczne zawody „Cracovii” z drożyną drezdeńską wywołuje wśród miłośników sportu footbalowego wielkie zainteresowanie. W składzie drużyny krakowskiej, biorącej udział w zapasach, nastąpiły pewne zmiany, które powinny oddziałać korzystnie na tempo gry. Przeciwnicy liczą w swym składzie kilku wybitnych graczy, stąd z; wody mogą iść „na ostro“.
Źródło: Nowa Reforma 7 września 1913


"Ze Sportu" -
Gazeta Poniedziałkowa

Ze Sportu

Druga zapowiedź meczu w Gazecie Poniedziałkowej (ostatnie zdanie)
… Wynik wczorajszego matchu (3 : 0) nie jest bynajmniej prawdziwym wykładnikiem sił obu klubów. Drezno bowiem okazało się przeciwnikiem o wielkiej biegłości, a przegrana dzisiejsza ma chyba swą przyczynę w wielkiem zmęczeniu członków drezdeńskiego klubu, spowodowanym długa podróżą. To tez dzisiejszy może przynieść niespodziankę.
Źródło: Gazeta Poniedziałkowa 8 września 1913



Opis meczu

Ilustrowany Kuryer Codzienny

Relacja z meczu w Ilustrowanym Kuryerze Codziennym
Zawodami z drezdeńskim klubem sportowym otworzyła Cracovia sezon jesienny.

Drużyna nasza na ogół przedstawia się korzystnie. Brak jej jeszcze zgrania, z powodu dłuższej przerwy w grze, jednak sądzimy, iż po pilnych trenningach w dalszym ciągu będą biało-czerwoni dominowali wśród drużyn polskich.

W składzie drużyny zaszły dwie zmiany. Miejsce środkowego pomocnika zajął p. Ziemiański II. Nowy pomocnik okazał się dobrą siłą; brak jednak p. Ziemiańskiemu precyzyi w podawaniu piłki. Miejsce prawego łącznika zajął p. Styczeń z rezerwy.

Pod względem gry białoczerwoni robili nadzwyczaj dodatnie wrażenie. Przedewszystkiem należy podkreślić bardzo piękną grę bramkarza p. Sulimy i backów.

Goście z Drezna okazali się groźniejszym przeciwnikiem, aniżeli sądzono. Rozporządzali oni znakomitymi biegaczami, którzy o klasę przewyższali naszych graczy. Znakomite tyły niweczyły liczne ataki Cracovii.

Przebieg gry.

(...)

II dzień. W drugim dniu zawodów Drezdeńczycy wyszli na boisko z zamiarem odniesienia stanowczego zwycięstwa nad "Cracovią". Często wcale niebezpiecznie zagrażają bramce "Cracovii", jednak doskonała gra bramkarza biało-czerwonych niweczy ataki gości. Mimo to udało się białym zdobyć w 31 minutach jedyny swój punkt.

Jednak w tej samej minucie rewanżuje się im "Cracovia", zdobywając przez p. Dąbrowskiego goala. Do pauzy stosunek pozostał bez zmiany (1:1).

Druga połowa zawodów wykazała iście germańską zarozumiałość i pychę.

Zdawało się Niemcom, iż muszą wygrać!! Jeżeli nie umiejętnością, to przynajmniej siłą odniosą zwycięstwo. Każdą jednak nieformalność, wykraczającą przeciw przepisom sportowym, dusił energiczny sędzia w zarodku.

Gra tej połowy nie była interesującą. Tempo wprawdzie było - przytem jednak za dużo chaosu i zamieszania.

Obie drużyny wysilały się do zdobycia decydującego z zwycięstwie goala.

Udało się to "Cracovii", która w zupełności na to zasłużyła. Tuż przy końcu gry, p. Styczeń zdobywając sobie piłkę, podprowadza ją pod bramkę przeciwnika, przed którą został w brutalny sposób przez obu backów potrąconym. Sędzia podyktował rzut karny, przemieniony przez Wiktora w drugi punkt. Rozłoszczeni Niemcy jeszcze gwałtowniej nacierają, jednak bez rezultatu. Ostateczny wynik tego dnia 2:1 dla "Cracovii".

Należy zaznaczyć, iż w drugim dniu nie grał p. Kowalski, którego brak boleśnie dał się odczuć.

Zawody prowadził bardzo poprawnie p. Jacheć.

Na wzmiankę zasługują z gości: lewy back, bramkarz, prawy skrzydłowy i środkowy pomocnik; z "Cracovii": Sulima, Ziemiańscy, Kowalski, Traub i Dąbrowski.
W. S.
Źródło: Ilustrowany Kuryer Codzienny nr 208 z 10 września 1913


Czas

Relacja z meczu w dzienniku Czas cz.1
Relacja z meczu w dzienniku Czas cz.2
Oba świąteczne matche, urządzone przez "Cracovię" na jej boisku, cieszyły się liczną frekwencyą miłośników footballu, a to tembardziej, że były one niejako oficyalnem otwarciem sezonu jesiennego, tego powszechną sympatyą cieszącego się klubu.

Goście z Drezna stanowili bezsprzecznie dla Krakowa atrakcyę. "D. F. Dresden" - jak brzmi nazwa klubu - posiada drużynę pełną temperamentu i pod względem trainingu nie pozostawiającą wiele do życzenia. Również i technika gości stała na wysokości powszechnie znanej gry drużyn niemieckich, przenoszących grę długich passe'ów nad grę przyziemną i krótkie podawanie piłki. Wyższości tej drugiej metody nad pierwszą zawdzięcza "Cracovia" swe zwycięstwo, w dniu pierwszym w stosunku 3:0, a w drugim 2:1. Sędziował poprawnie i stanowczo p. Jachieć.

Ta krótka wzmianka o niedzielnych i poniedziałkowych zawodach byłaby niekompletną, gdyby nie wspomniało się o grze "Cracovii" w niedzielę. Była to gra, jakiej dawno w Krakowie nie widzieliśmy; była u graczy widoczna ambicya, by nietylko wygrać, ale grać wzorowo. Pod względem przeprowadzanych kombinacyj nie ustępowała gra najlepszym wzorom, jakie Kraków oglądał. Oby to nie była chwilowa forma, lecz dowód usiłowań w kierunku dalszych postępów.
F. B.
Źródło: Czas nr 415 z 10 września 1913


Nowa Reforma

Relacja z meczu w dzienniku Nowa Reforma
W ubiegłe dwa dni świąt stoczyła „Cracovia” zapasy z drezdeńskim klubem piłki nożnej. Piękna pogoda i zainteresowanie zawodami ściągnęły na boisko gier sportowych liczną publiczność.

Zainteresowanie to zostało nagrodzone grą, rozwiniętą w oba dni, zwłaszcza w niedzielę, przez walczące drużyny, w których „Cracovia” wprawdzie górowała, ale i drezdeńczycy przedstawiali graczy wyszkolonych i wytrwałych. Obie strony rozwijały kombinacyę wcale poprawną, czasami żywą, a tempo wprost niesłychane.

Na drugi dzień drużyna drezdeńska wystąpiła z grą znacznie lepszą, wprawdzie nie co do jakości, ale co do energii, nieco brutalnej. Z samego początku zwłaszcza rozwinęli atak tak energiczny, że przycisnęli „Cracovię” mocno. Jednakże obronie białoczerwonych udało się te ataki odeprzeć, tak, że dopiero przy końcu połowy gry udało się im strzelić bramkę, na którą zresztą „Cracovia” zaraz odpowiedziała drugą.

Gra po pauzie w poniedziałek nie należała już zgoła do budujących poprawnością. Obie strony postanowiły zwyciężyć za każdą cenę i forsowały wygranę siłą, a zwłaszcza Niemcy wprost „rozbijali się”. Wynikiem był dość przykry ewenement, że bramkarz Drezdeńczyków na znak protestu przeciw rzekomo niesprawiedliwie przyznanemu przez sędziego p. Jachecia „Cracovii” rzutowi karnemu, wyszedł z bramki przy strzale. Rezultat więc dnia drugiego na korzyść białoczerwonych goście zakwestyonowali.

Pierwsze te zawody jesienne wraz z „międzykrajowemi” z przeszłej niedzieli wykazały, że „Cracovii”, aczkolwiek przedstawia się dość korzystnie w grze, brak jeszcze prawidłowego wytrenowania nie tyle specyalnie „piłkonożnego”, ile ogólnie sportowego, przedewszystkiem w bieganiu, w którem prawie wszyscy pozakrajowi przeciwnicy nad nią górują. Samą zaciętością wygrać czasami można, ale przedstawia to widok nie estetyczny, podczas gdy prawidłowo pojmowany sport prowadzi do czynienia wysiłków, nawet największych, lekkimi i pięknymi.

Drugą uwagą „publiczniejszej” natury jest, że należałoby się raz odzwyczaić od nieeuropejskiego spóźniania terminów i zawodów naznaczonych na 4-tą nie rozpoczynać o wpół do piątej i później.
Źródło: Nowa Reforma nr 415 z 10 września 1913


Nowiny

Relacja z meczu w dzienniku Nowiny cz.1
Relacja z meczu w dzienniku Nowiny cz.3
Pierwsze jesienne zawody rozpoczęła "Cracovia" (biało-czerwoni) z nieznanym dotąd w Krakowie klubem drezdeńskim "Verein für Bewegungspiele" (biali). Naogół drużyna drezdeńska przedstawia się korzystnie, a cechuje ją spokojna i delikatna gra, tak rzadko spotykana u drużyn niemieckich. Hałaśliwość i wrzaskliwość ustępuje miejsca spokojnej obserwcyi przeciwnika. (Jedynie w drugi dzień, kilku graczy, z powodu małej nadziei wygrania, dało się unieść krewkiemu temperamentowi i spowodowało przykre zajście.) Napad sam nie przedstawia się korzystnie: brak mu celowej kombunacyi. Jedyną jego zaletą jest szybkość w biegu i chwytanie piłki wprost z powietrza. Pomoc dobra, a szczególnie środek. Bramkarz nie przedstawiał się zbyt korzystnie, dopiero zmiana po pauzie (grał prawy skrzydłowy Becher) wpłynęła na udaremnienie kilku śmiałych strzałów.

(...)

Drużyna biało-czerwonych w obecnym składzie jest pewna siebie. Napad obecny wraz z nowymi łącznikami pp. Dąbrowskim i p. Styczniem przedstawia się korzystnie. Równocześnie debiut p. Moskala, jako środka pomocy wypadł nieźle, przez co drużyna zyskała na wartości.

W drugi dzień zawodów boisko przedstawiało zgoła inny widok. Gra toczyła się po obu stronach boiska ze zmiennem szczęściem. Bramka biało-czerwonych atakowaną była raz po raz, lecz świetna obrona bramkarza p. Sulimy, udaremniła kilka strzałów. Dopiero w 34 m. środek napadu Ranchstädt zrobił pierwszą i jedyną bramkę. Lecz już w minucie następnej lewy łącznik, p. Dąbrowski, wyrównuje stosunek bramek. Do pauzy 1:1. Po pauzie goście grają zacięcie, tak, że sędzia zmuszony jest dać kilka wolnych rzutów, a w końcu przyznać "Cracovii" rzut karny, strzelony przez Wiktora. Potem gra idzie chaotycznie, bezcelowo. W drugim dniu okazało się dobitnie, że napad białych, prócz dobrych biegaczy, nie umie nic, pomimo świetnych podań pomocy. Również okazał się dotkliwie w napadzie biało-czerwonych brak środka, p. Kowalskiego.

Stosunek kornerów 3:1 na korzyść "Cracovii".

Przez oba dni sędziował dobrze p. Jacheć.
r.
Źródło: Nowiny nr 208 z 11 września 1913


Głos Narodu

Relacja z meczu w dzienniku Głos Narodu
Drezdeńscy goście zapowiedzeni, jako klub o odmiennej taktyce — Jednem słwem, jako atrakcya sezonu — okazali się mierną drugorzędną drożyną, której ani gra obecna, ani przeszłość żadnych pozytywnych rezultatów nie wykazała. Dość wspomnieć ostatni match tej drożyny a pragskim „D. F. C.", w którym drezdeńska drużyna została pokonaną w stosunku 9:1, aby mieć pojęcie o jej wartości sportowej.

Wogóle gra zbyt otwarta nie przedstawiała się interesująco, gdyż brak kombinacyi i ciągłe parcie naprzód zaledwie podtrzymywały tempo, które też jedynie ratowało ogólny wygląd gry. Nie wiele też lepiej, w obu dniach zawodów przedstawiała się "Cracovia“, u której linia napadu, wbrew chlubnej tradycyi, okazała się najmniej wprawną i w czynności mato skuteczną. Gra bowiem ataku białoczerwonych była zbyt chaotyczna. O ile na przykład lewe skrzydło (Borowski) trzymało się zanadto w rezerwie, Jakby z respektem przed gośćmi lub z braku energii, tak znów p. Wiernski, nie znając miary w swym rozpędzie, zbyt często wjeżdżał z piłką poza linię autową, ozem niejednokrotnie marnował przeprowadzane ataki

Najsprawniej z całej drużyny wyszła obrona i pomoc, której skuteczna akcya ratowała w przeważnej liczbie wypadków stracone już prawie przez atak pozyoye. Wogóle przebieg gry w obydwa doi dał odczuć w obu partyach brak zgranie, a u nasze] oprócz tego, brak szybkiej oryentacyi w ataku. Też zwycięstwo „Cracovii" powinno było stanowczo więcej określone przybrać rozmiary i większą liczbą goali się zaznaczyć. Wynik drugiego dnia zawodów bynajmniej decydującym nie był, gdyż szalę zwycięstwa na stronę biało-czerwonych przechylił goal strzelony z rzutu karnego do pustej bramki, którą przedtem bramkarz opuścił, aby zaznaczyć tem, swą może nawet słuszną oposycyę przeciw zbyt surowemu traktowaniu gości przez sędziego p. Jachecia. T. J.
Źródło: Głos Narodu nr 207 z 10 września 1913



Mecze sezonu 1913

Sparta Kraków (1912) 1913-03-16 Cracovia - Sparta Kraków 6:2  Makkabi Kraków 1913-03-23 Cracovia - Makkabi Kraków 8:0  Polonia Kraków (1911) 1913-03-24 Cracovia - Polonia Kraków 4:0  VfB Breslau 1913-03-30 Cracovia - VfB Breslau 3:2  Katowice 1913-04-06 Cracovia - Katowice 3:0  Mittweidaer BC 1913-04-12 Cracovia - Mittweidaer BC 3:2  Mittweidaer BC 1913-04-13 Cracovia - Mittweidaer BC 5:0  BBSV Bielsko 1913-04-20 BBSV Bielsko - Cracovia 0:1  BBSV Bielsko 1913-04-27 Cracovia - BBSV Bielsko 2:1  Pogoń Lwów 1913-05-01 Pogoń Lwów - Cracovia 3:1  Kassai AC 1913-05-04 Cracovia - Kassai AC 2:0  Wisła Kraków 1913-05-08 Cracovia - Wisła Kraków 2:1  Hertha Wiedeń 1913-05-11 Cracovia - Hertha Wiedeń 2:3  Hertha Wiedeń 1913-05-12 Cracovia - Hertha Wiedeń 1:2  Eintracht Lipsk 1913-05-17 Cracovia - Eintracht Lipsk 1:1  Eintracht Lipsk 1913-05-18 Cracovia - Eintracht Lipsk 2:3  DSV Opawa 1913-05-22 Cracovia - DSV Opawa 5:1  Tarnovia Tarnów 1913-06-01 Cracovia - Pogoń Tarnów 2:1  Pogoń Lwów 1913-06-08 Cracovia - Pogoń Lwów 2:2  Polonia Kraków (1911) 1913-06-22 Cracovia - Polonia Kraków 3:0  Sparta Kraków (1912) 1913-06-29 Cracovia - Sparta Kraków 3:0  VfB Dresden 1913-09-07 Cracovia - VfB Dresden 3:0  VfB Dresden 1913-09-08 Cracovia - VfB Dresden 2:1  BBSV Bielsko 1913-09-14 Cracovia - BBSV Bielsko 3:0  Pogoń Lwów 1913-09-21 Cracovia - Pogoń Lwów 3:1  Simmeringer Wiedeń 1913-09-27 Cracovia - Simmeringer Wiedeń 2:2  Simmeringer Wiedeń 1913-09-28 Cracovia - Simmeringer Wiedeń 0:1  Pogoń Lwów 1913-10-05 Pogoń Lwów - Cracovia 1:1  BBSV Bielsko 1913-10-19 BBSV Bielsko - Cracovia 1:4  Rapid Wiedeń 1913-10-25 Cracovia - Rapid Wiedeń 1:3  Rapid Wiedeń 1913-10-26 Cracovia - Rapid Wiedeń 1:2  Wisła Kraków 1913-11-09 Wisła Kraków - Cracovia 0:5  Admira Wiedeń 1913-11-15 Admira Wiedeń - Cracovia 2:0  Rapid Wiedeń 1913-11-16 Rapid Wiedeń - Cracovia 4:1  Kluby Klasy II 1913-11-23 Cracovia - kluby Klasy II 5:0