1971-08-08 Cracovia - Unia Tarnów 2:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Pierwszy w historii mecz Cracovii w trzeciej lidze.


Herb_Cracovia

Trener:
Artur Woźniak
pilka_ico
III liga grupa II - Kraków , 1 kolejka
Kraków, al. Aleksandra Puszkina, niedziela, 8 sierpnia 1971, 17:00

Cracovia - Unia Tarnów

2
:
1

(1:1)Herb_Unia Tarnów

Trener:
A. Niemiec
Skład:
Przetocki
Joczys
Rewilak
Sroka
T.Piotrowski
Wójtowicz
Mikołajczyk
Wojciechowski
Majewski (Miceusz)
Gigoń
Stroniarz II

Sędzia: Gawroń z Rzeszowa
Widzów: 4 000

bramki Bramki

Mikołajczyk (36')
Stroniarz II (65')
0:1
1:1
2:1
Sroka (2' -samobójcza)
Skład:
Janusz
Oratowski
Górka
Burkat
Kurzawa
Kasprzyk
Tutaj
Osuch (Rak)
Spiżak (Maciuszek)
Opozda
BuckiOpis meczu

"Udany start Cracovii w lidze międzyokręgowej" -
Echo Krakowa

Udany start Cracovii w lidze międzyokręgowej

Echo Krakowa Fragment meczu Cracovia - Unia Tarnów: Miceusz inicjuje przebój. Fot. W. Książek
Tabela po 1 kolejce
W meczu piłki nożnej o mistrzostwo ligi międzyokręgowej Cracovia pokonała Unię Tarnów 2:1 (1:1).Bramki strzelili: dla Cracovii - Mikołajczyk w 36 min. i Stroniarz w 65 min., dla Unii - samobójcza w 2 min. (Sroka). Sędziował p. Gawron z Rzeszowa. Widzów 4 tys.

Mecz zaczął się bardzo pechowo dla biało-czerwonych. W 2 min. nastąpiło nieporozumienie między obrońcami i bramkarzem. Do piłki po centrze Buckiego wybiegł z bramki Przetocki. Nie widział tego Sroka, który przejął piłkę na głowę i chciał ją podać do bramkarza. Samobójczy gol i Cracovia przegrywała 0:1. Zdeprymowało to trochę zespół gospodarzy, którego zawodnicy przez pierwsze 15 min. niewiedzieli dobrze co dzieje się na boisku. Stopniowo jednak piłkarze Cracovii opanowali się nerwowo i coraz to lepiej zaczynali sobie poczynać. Od 20 min. Cracovia posiadała już wyraźną przewagę. Wcześniej, bo w 10 min., po strzale Majewskiego piłka odbiła się od poprzeczki, a w 25 min. z kolei odbiła się od słupka. W 36 min. Mikołajczyk zdobył wyrównanie, a w 65 min. Stroniarz ustalił wynik meczu na 2:1. Zwycięstwo Cracovii jest jak najbardziej zasłużone i - na dobrą sprawę - mogło być wyższe cyfrowo, gdyż w 74 min. idealnej wprost sytuacji nie wykorzystał Stroniarz. W ostatnich 15 minutach tarnowianie przeprowadzili kilka groźnych ataków, wynik meczu nie uległ jednak zmianie. Cały zespól Cracovii za ambitną grę zasłużył na wyróżnienie.

Najlepszymi zawodnikami w zwycięskiej drużynie byli: Wójtowicz, Mikołajczyk, Rewilak, Piotrowski i Gigoń. W Unii na wyróżnienie zasłużył jedynie Bucki.
Źródło: Echo Krakowa 1971