2006-01-17 Cracovia - TKH Toruń 1:3

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Cracovia herb.png

Trener:
Rudolf Rohaczek
Hokej.png
6 kolejka, V runda, etap Sezon zasadniczy, Ekstraliga
wtorek, 17 stycznia 2006

Cracovia - TKH Toruń

1
:
3

(1:2; 0:0; 0:1)


TKH Toruń - hokej mężczyzn herb.png


Skład:
Kachniarz

Scibran
Kozendra
Laszkiewicz
Słaboń
Twardy

Dulęba
Marcińczak
Šafárik
Pasiut
Potočný

Chabior
B.Piotrowski
S.Urban
Śliwa
Sarnik

Galant
Gąska
Witowski
Cieślak
Bramki

L.Laszkiewicz (13')
0:1
1:1
1:2
1:3
K. Piotrowski (9')

Koseda (17')
J. Dołęga (52')
Skład:
Wawrzkiewicz

Sokół
K.Piotrowski
Dołęga
Proszkiewicz
Bomastek

Dąbkowski
Fraszko
Romanovskis
Mravec
Furo

Koseda
Korczak
Kiedewicz
Suchomski
D.Laszkiewicz

Myszka
Marmurowicz
Dzięgiel
Chrzanowski

Prasa

Cracovia: znowu blamaż - Gazeta Wyborcza 18.01.2006

Jak można przegrać mecz 1:3, oddając 41 uderzeń na bramkę przy 18 strzałach przeciwnika? Ano można, a udowodniła to wczoraj Cracovia. Dziesiątki niepotrzebnych uderzeń z dystansu, strat w ataku oraz brak zaangażowania - kto popełnia takie grzechy, nie ma co marzyć o zwycięstwie. "Pasy" przegrały trzeci mecz z rzędu u siebie. - Kryzys tkwi przede wszystkim w głowach zawodników, ale wiem, jak sobie z nim poradzić - zapewnia trener Rudolf Rohaczek. - Graliśmy nieodpowiedzialnie w obronie, a w ataku zawodnicy byli za mało agresywni, nie dojeżdżali do odbitych przez bramkarza krążków - analizuje.

TKH grało swój oklepany schemat. Mądrze i ofiarnie w obronie (jak w sytuacji, gdy desperackim padem pustą bramkę zasłonił ciałem Robert Fraszko) oraz konsekwentnie w ataku (dowodem trzecia bramka, gdy jednym podaniem Daniel Laszkiewicz uruchomił wychodzącego sam na sam Jarosława Dołęgę). Jedynie spokojnie przeżywali spotkanie państwo Laszkiewiczowie. - Kibicowaliśmy obu synom - uśmiechali się po meczu.

Inną, wściekłą, minę miał czeski obrońca Pavel Urban, z którym Cracovia właśnie rozwiązała kontrakt. - Dla Pavla zabrakło miejsca w składzie. Słowak Scibran jest lepszy od niego - argumentuje szef sekcji hokejowej "Pasów" Adam Zięba, choć hokeiści sądzą inaczej.

Za odejściem P. Urbana opowiadał się też Rohaczek: - Nie zamierzam trzymać w składzie nieobliczalnego zawodnika, który ciągle łapie kary.

Czeski obrońca nie chciał tego komentować.