2019-08-08 HK Poprad - Comarch Cracovia 1:2

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

HK Poprad - hokej mężczyzn herb.png

Trener:
Peter Mikula
Hokej.png
mecze towarzyskie - hokej mężczyzn
Poprad, czwartek, 8 sierpnia 2019, 18:00

HK Poprad - Comarch Cracovia

1
:
2

(0:0; 0:1; 1:1)


Cracovia - hokej mężczyzn herb.png

Trener:
Rudolf Rohaček
Skład:
Halo (Rychlik)

Česánek
Kramár
Štrauch
Mlynarovič
P. Svitana

Ťavoda
Johansson
Matúš Paločko
Bjalončík
Matej Paločko

Romanak
Matejka
Olejnik
Mešár
Karterud

Semaňák
Martančík
Kundrik
Vašaš
Bramki


53:59 Štrauch (Ťavoda, Mlynarovič)
0:1
0:2
1:2
34:17 Mikula (Jáchym) 5/4
45:11 Drzewiecki (Gajor, Kamiński)

Kary
14 min. 20 min.
Skład:
Kowalówka (Kopřiva)

Kruczek
Bychawski
Bepierszcz
Kalinowski
Domogała

Jáchym
Ježek
Kapica
Vachovec
Mikula

Rompkowski
Gajor
Drzewiecki
Bryniczka
Kamiński

Musioł
Gosztyła
Brynkus
Mriglot
Krynicki

Opis meczu

"„Pasy” pokonały słowackiego ekstraligowca" -
Hokej.net

„Pasy” pokonały słowackiego ekstraligowca

Comarch Cracovia pokonała na wyjeździe KH Poprad 2:1 i tym samym odniosła pierwsze zwycięstwo w tegorocznej serii meczów sparingowych. Z dobrej strony zaprezentował się Robert Kowalówka, który zaliczył wiele udanych interwencji.

Początek spotkania należał do gospodarzy. Pomogły w tym dwa wykluczenia dla zawodników „Pasów”, które odsiadywali Sebastian Brynkus i Aleš Ježek. Najdogodniejszą okazję zmarnował Peter Bjalončík, który po dograniu Matúša Paločko, miał odkrytą bramkę, ale nie zdołał umieścić w niej krążka. „Kozice” z Popradu w pierwszej tercji były zespołem zdecydowanie lepszym, ale szczęście sprzyjało krakowianom. Najgroźniejszy strzał Phila Johanssona ostemplował poprzeczkę. Dobić mógł Mešár, ale krążek przeskoczył mu nad łopatką kija.

Podopieczni Rudolfa Roháčka z minuty na minutę radzili sobie coraz lepiej i pod koniec drugiej odsłony wyszli na prowadzenie. Cracovia potrzebowała zaledwie czterech sekund na wykorzystanie liczebnej przewagi. Po wygranym buliku i strzale Miloslava Jáchyma, krążek do bramki skierował testowany Ondrej Mikula. Chwilę później podwyższyć mógł Kamil Kalinowski, ale w pięknym stylu interweniował Juraj Halo.

Co nie udało się Kalinowskiemu, nie sprawiło większych problemów Filipowi Drzewieckiemu, który w 45. minucie wykorzystał opieszałość defensywy HK Poprad i ze spokojem położył na lodzie bramkarza „Kozic” i skierował krążek pod poprzeczkę.

Wydawało się, że wicemistrzowie Polski mają mecz w swoich rękach, ale wtedy dla ekipy z Krakowa zaczęły sypać się kary. Gospodarze napierali na bramkę strzeżoną przez Roberta Kowalówkę i w 54. minucie nadzieję w serca publiczności wlał Andreas Štaruch, który najlepiej zachował się pod krakowską bramką i z najbliższej odległości pokonał golkipera „Pasów”.

Gospodarze w końcówce grali przez prawie 50 sekund 5/3, ale nie zdołali tego okresu wykorzystać, a tuż przed końcem wyborną okazję zmarnował Samuel Mlynarovič, ale z najbliższej odległości trafił wprost w Kowalówkę.
Mikołaj Pachniewski, Radosław Kozłowski
Źródło: Hokej.net 8 sierpnia 2019 [1]


Filmy