2021-10-29 Tauron KH Podhale Nowy Targ - Comarch Cracovia 5:4

Nowy Targ, piątek, 29 października 2021, 18:00

5
:
4

(0:1; 1:1; 3:2; d. 0:0; k. 1:0)

Sędzia: Sebastian Kryś, Marcin Polak (główni) - Mateusz Bucki, Wojciech Czech (liniowi)

Šaur

4 min. 37 min. (w tym Augustyniak 5+20)

Derbowe przełamanie „Szarotek”

Po 11 kolejnych porażkach hokeiści Podhala Nowy Targ wreszcie mogą się cieszyć z drugiego w sezonie zwycięstwa. „Szarotki” po pełnym zwrotów akcji spotkaniu pokonały na własnym lodowisku w serii rzutów karnych Comarch Cracovię 5:4.

Prowadzenie Cracovii 1:0 po pierwszej tercji zapewnił w 18. minucie Iwan Jacenko, który po kontrataku wygrał pojedynek 1 na 1 z Pawłem Bizubem. Wcześniej to Podhale miało więcej bramkowych sytuacji między innymi podczas dwóch okresów gry w liczebnej przewadze. Nowotarżan zawodziła jednak skuteczność, na co wpływ miała też bardzo dobra postawa w bramce „Pasów” Dawida Zabolotnego.

Także drugą odsłonę gospodarze zaczęli w pięciu przeciwko czwórce rywali i tym razem już po 25 sekundach cieszyli się z gola wyrównującego. Filip Wielkiewicz uderzył spod bandy, krążek jeszcze rykoszetem odbił się od jednego z zawodników i wtoczył się do bramki. Odpowiedź Cracovii przyszła po niespełna 5 minutach. Po wjechaniu w tercję Podhala strzał oddał Dmitrij Ismagiłow, Bizub pechowo interweniował i krążek wpadł mu za plecy. W kilku kolejnych interwencjach w tej części gry bramkarz „Szarotek” był już bezbłędny, podobnie jak jego vis-à-vis w bramce „Pasów”.

Na początku tercji trzeciej gości podwyższyli prowadzenie po świetnej akcji drugiej formacji, sfinalizowanej przez Artioma Woroszyłowa. W 48. minucie udział w meczu zakończył Patryk Wsół, który po faulu Igora Augustyniaka został zniesiony z lodu na noszach, a następnie przetransportowany do szpitala. Gracz Cracovii za to przewinienie został ukarany karą 5 minut i dodatkowo karą meczu. Podhale w trakcie okresu gry w przewadze zdobyło gola kontaktowego. Adrian Słowakiewicz najbliższej odległości wepchnął krążek do krakowskiej bramki.

Między 54. a 56. minutą Cracovia złapała kolejne trzy (!) kary i podczas gry 5 na 3 stan meczu na 3:3 wyrównał Wielkiewicz, który skutecznie dobił strzał Ondřeja Volrába. W 58. minucie goście – grając już w komplecie – odzyskali prowadzenie, za sprawą Damiana Kapicy i jego strzału tuż pod poprzeczkę bramki Podhala. Ostatnie słowo w regulaminowym czasie gry należało jednak do „Szarotek” a konkretnie do Kaspra Bryniczki, który ze środka tercji Cracovii celnie przymierzył.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia. W rzutach karnych wygraną Podhalu zapewniły świetne interwencje Bizuba i trafienie Damiana Szurowskiego!