2022-10-16 Tauron Podhale Nowy Targ - Comarch Cracovia 1:8

Nowy Targ, Miejska Hala Lodowa, niedziela, 16 października 2022, 18:00

1
:
8

(0:3; 0:4; 1:1)

Sędzia: Sebastian Kryś, Przemysław Gabryszak (główni) - Igor Dzięciołowski, Michał Gerne (liniowi)

59:45 Arrak (Michalski, Gula)

2 min. 10 min.

Bolesna lekcja hokeja

W 13. kolejce rozgrywek Polskiej Hokej Ligi hokeiści Tauron Podhala Nowy Targ wysoko ulegli na własnym lodowisku Comarch Cracovii 1:8.

To Podhale pierwsze miało okazje,by otworzyć wynik tego spotkania, ale pojedynek z Davidem Zabolotnym przegrał RenéSvitana. Skuteczna w swoim pierwszym ataku na bramkę gospodarzy była za to Cracovia. Gol Marek Račukbył konsekwencją indywidualnego błędu Ondřeja Volrába. W 7. minucie prowadzenie "Pasów"podwyższył wychowanek "Szarotek"Damian Kapicaa i miejsce Pawła Bizuba w bramce Podhala zajął Szymon Klimowski. Czyste konto zachował przezniespełna sześćminut. Po tym okresie sposób na niego znalazł Štěpán Csamangó. Nowotarżanie gola w tej odsłonie nie potrafili zdobyć nawet wówczas gdy dwukrotnie grali w liczebnej przewadze.

Kolejny okres gry 5 na 4 Podhalanie zmarnowali na początku drugiej tercji. Swojej liczebnej przewagi nie wykorzystała też Cracovia, ale chwile po tym jak na lód wrócił ukarany gracz Podhala, na 0:4 trafił kolejny nowotarżanin w krakowskich barwach Damian Kapica, któremu świetnie zza bramki asystował Vojtěch Polák. Kolejną okazję na gola Cracovia miała w 35.minucie, kiedy grała jednego mniej. Martin Kasperlík w sytuacji sam na sam z Klimowskim nie trafił jednak w bramkę.

Minutę potem "Pasy"dopięły swego i bliska trafił Patrik Husak. W 37 minucie gospodarze sami sobie strzelili gola. Po uderzeniuJakuba ŠauraRobert Mrugała trącił krążek ręką i gumawpadła za plecy Klimowskiego. Strzelanie goli w tej tercji efektownie zakończył Wronka. Co prawda do bramki Podhala trafił jeszcze Kasperlík, ale sędziowie po analizie wideo orzekli,że było to już po syrenie kończącej tą odsłonę.

W trzeciej tercji goście już mocno spuścili z tonu. To przełożyło się na okazje Podhala i w 51. minucie honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył w tym meczu Bartłomiej Wsół. Ostatnie słowo należało jednak do gości, a konkretnie do Roberta Arraka.