Moskała (46' Szczoczarz)
Citko (46' Dudziński)

4-3-3

2005-02-26 Terek Grozny - Cracovia 2:0

Jak zwykle przed meczem trener Wojciech Stawowy przywołał do siebie drużynę. Przypomniał najważniejsze założenia taktyczne, wyciągnął rękę, na niej wylądowała dłoń kapitana Piotra Bani, a później dłonie innych zawodników. "Wszyscy za jednego, Cracovia!" - trenerskiemu wezwaniu odpowiedziało chóralne "hej" zawodników.

Gracze Cracovii wyszli na boisko w bojowych nastrojach. Przez pierwsze 20 minut nie podlegało dyskusji, kto jest lepszy. Zimbru Kiszyniów, czołowa drużyna ligi mołdawskiej, nie była w stanie odebrać piłki rozgrywającym zawodnikom Cracovii. Jeśli już ją wywalczyło to momentalnie "Pasy" ją odzyskiwały. Wszystko wskazywało na to, że lada chwila zacznie się festiwal strzelecki Cracovii. Zawodnicy Cracovii nie byli jednak w stanie wstrzelić się w bramkę!

Po okresie naporu Cracovii, gra się nieco wyrównała. Mołdawianie pierwszy strzał na bramkę Olszewskiego oddali dopiero w 26 minucie. Piłkę na swojej połowie stracił Baran, mołdawski pomocnik pociągnął do przodu i oddał silny, celny strzał w lewy róg bramki Olszewskiego. Bramkarz Cracovii pewnie obronił wybijając piłkę na rzut rożny. Zawodnicy Cracovii momentalnie zrewanżowali się świetnym szybkim rozegraniem piłki, z ponad 20 metrów akcje strzałem wprost w bramkarza zakończył Citko. Po chwili popisowa akcja Przytuła - Citko - Moskała. Przytuła silnie zagrał w kieunku Citki, a ten zagrał piętą do Moskały.

Wychodzącego na czystą pozycję napastnika Cracovii sfaulowali obrońcy Zimbru. Rzut wolny z ok. 28 metrów wykonał Wawrzyczek. Strzelił celnie w prawy dolny róg, ale zbyt słabo, by zaskoczyć bramkarza Mołdawian. W 34 minucie rzut wolny dla Zimbru, piłka minęła obrońców odbiła się na polu bramkowym, dopadł do niej napastnik z Kiszyniowa i głowa strzelił kilka metrów wysoko ponad poprzeczką. W 38 minucie Giza podawał do Citki, a pomocnik Cracovii z kilkudziesięciu metrów widząc, że bramkarz wyszedł daleko na przedpole próbował dalekim lobem umieścić ją w bramce. Piłka spadła jednak na siatkę tuż za poprzeczką. Czym bliżej końca pierwszej połowy, tym bardziej zniecierpliwieni gracze z Krakowa starali się szybciej strzelić bramkę, ale pośpiech powodował, że byli mniej precyzyjni. Udało się jeszcze przeprowadzić dwie dobre akcje. Przy pierwszej Moskałę wypuszczonego przez Citke ubiegł wybiegiem poza pole karne bramkarz, przy drugiej bardzo aktywny Paweł Nowak z kilku metrów strzelił niecelnie.

- Mogło być 3:0 - głośno wypomniał w przerwie swoim zawodnikom trener Stawowy. Na drugą połowę wyszło 10 nowych graczy Cracovii, pozostał tylko Paweł Nowak. Zaczęło się od naporu Cracovii. Celnym strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Mołdawian Piotr Bania. Po chwili, po prostopadłym podaniu Szczoczarz minął bramkarza, miał już przed sobą pustą bramkę, ale uderzona przez niego z ostrego kąta piłka wyszła poza linię kończąca boisko. Także chwilę później piłka minęła bramkę, kiedy Dudziński próbował przelobować wychodzącego w jego kierunku bramkarza. Przez kilka kolejnych minut Cracovia nadawała ton. Jednak coś się zacięło. I wtedy Zimbru zamknęło Cracovię na kilka minut na jej połowie. Nie było jednak w stanie poważniej zagrozić bramce pilnowanej przez Cabaja. Gra się wyrównała.

Pod koniec meczu świetną okazję do zdobycia bramki zmarnował Dudziński. Krzysztof Radwański przedarł się lewą stroną, podał do Szczoczarza. Szczotka z pozycji lewoskrzydłowego celnie dograł na pole karne do nadbiegającego Dudzińskiego. Napastnik Cracovii będąc siedem metrów przed bramką źle trafił w piłkę. Po odgwizdaniu końca meczu przez sędziego, zawodnicy Cracovii w smętnych nastrojach zeszli z boiska. Tomasz Moskała: - Bardzo chcieliśmy strzelić bramkę, ale nie udało się. Na pewno w naszej grze są jeszcze jakieś niedoróbki, ale można je wyeliminować przed ligą. Fizycznie czuje się dobrze i myślę, że wszystko idzie w dobrym kierunku.

Paweł Nowak, który rozegrał jako jedyny zawodnik Cracovii pełne 90 minut przeciwko Zimbru Kiszyniów: - Fizycznie jestem przygotowany bardzo dobrze, nie miałem problemu z wytrzymaniem całego meczu. Od chwili, kiedy uległem kontuzji mam jednak kłopoty ze skutecznością. Nie wiem dlaczego tak się dzieje. Mówię sobie, że to jest brak szczęścia, ale może to brak umiejętności. Takie sytuacje, jak w tym meczu muszę wykorzystywać. Wcześniej nie miałem tego rodzaju problemu. Jestem bardzo zawiedziony. Zostawiamy na boisku dużo potu, ale skuteczność jest nie taka jaką by sobie trener i zawodnicy życzyli. Ważne jest to, że w meczu z Zimbru jednak stworzyliśmy kilka sytuacji. We wcześniejszych spotkaniach jednak było gorzej. W pierwszych dwóch meczach w Turcji bardzo dobrze zagraliśmy taktycznie, dobrze graliśmy w strefie środkowe boiska, ale nie stwarzaliśmy sytuacji bramkowych.

Mecze sezonu 2004/05

Ruch Chorzów 2004-07-10 Ruch Chorzów - Cracovia 1:3  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2004-07-13 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 3:0  Matáv Sopron 2004-07-15 Matáv Sopron - Cracovia 2:2  Energie Cottbus 2004-07-17 Cracovia - Energie Cottbus 1:0  FK Zemun 2004-07-17 Cracovia - FK Zemun 2:0  Debreceni VSC 2004-07-19 Debreceni VSC - Cracovia 3:2  Zagłębie Lubin 2004-07-30 Zagłębie Lubin - Cracovia 2:5  Skalnik Gracze 2004-08-03 Skalnik Gracze - Cracovia 2:1  Górnik Łęczna 2004-08-07 Górnik Łęczna - Cracovia 3:1  Odra Wodzisław Śląski 2004-08-21 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 2:3  Legia Warszawa 2004-08-29 Legia Warszawa - Cracovia 2:1  GKS Katowice 2004-09-04 Cracovia - GKS Katowice 1:0  Górnik Zabrze 2004-09-10 Cracovia - Górnik Zabrze 0:0  Lech Poznań 2004-09-17 Lech Poznań - Cracovia 0:2  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2004-09-26 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 2:0  Wisła Kraków 2004-10-03 Wisła Kraków - Cracovia 0:0  Energie Cottbus 2004-10-10 Energie Cottbus - Cracovia 2:2  Polonia Warszawa 2004-10-15 Cracovia - Polonia Warszawa 2:1  GKS Katowice 2004-10-30 GKS Katowice - Cracovia 1:0  Wisła Płock 2004-11-06 Cracovia - Wisła Płock 4:0  Pogoń Szczecin 2004-11-13 Pogoń Szczecin - Cracovia 1:1  Amica Wronki 2004-11-20 Cracovia - Amica Wronki 0:1  New Jersey Falcons 2004-11-28 New Jersey Falcons - Cracovia 1:0  Cracovia_herb 2005 Trening Noworoczny  Admira Wacker Mödling 2005-01-30 Admira Wacker Mödling - Cracovia 1:2  Zimbru Kiszyniów 2005-02-26 Cracovia - Zimbru Kiszyniów 0:0  Terek Grozny 2005-02-26 Terek Grozny - Cracovia 2:0  Górnik Łęczna 2005-03-18 Cracovia - Górnik Łęczna 0:0  Radomiak Radom 2005-03-23 Cracovia - Radomiak Radom 1:4  GKS Katowice 2005-03-29 Cracovia - GKS Katowice 3:2  Legia Warszawa 2005-04-10 Cracovia - Legia Warszawa 1:0  Odra Wodzisław Śląski 2005-04-13 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 0:1  Górnik Zabrze 2005-04-16 Górnik Zabrze - Cracovia 1:0  Zagłębie Lubin 2005-04-19 Cracovia - Zagłębie Lubin 1:0  Lech Poznań 2005-04-23 Cracovia - Lech Poznań 2:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2005-05-02 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 3:1  Wisła Kraków 2005-05-06 Cracovia - Wisła Kraków 0:1  Polonia Warszawa 2005-05-13 Polonia Warszawa - Cracovia 2:3  GKS Katowice 2005-05-21 Cracovia - GKS Katowice 2:0  Wisła Płock 2005-05-25 Wisła Płock - Cracovia 3:0  Łada Biłgoraj 2005-05-29 Łada Biłgoraj - Cracovia 0:3  New Jersey Falcons 2005-06-03 Cracovia - New Jersey Falcons 5:0  Pogoń Szczecin 2005-06-09 Cracovia - Pogoń Szczecin 4:2  Amica Wronki 2005-06-12 Amica Wronki - Cracovia 3:2