2005-05-06 Cracovia - Wisła Kraków 0:1

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Herb_Cracovia

Trener:
Wojciech Stawowy
pilka_ico
Idea Ekstraklasa , 21 kolejka
stadion Cracovii, piątek, 6 maja 2005, 20:00

Cracovia - Wisła Kraków

0
:
1

(0:1)Herb_Wisła Kraków

Trener:
Werner Lička
Skład:
Cabaj
Radwański
Skrzyński
Węgrzyn
Baster
Przytuła (73' Nowak)
Baran
Giza (87' Wacek)
Bojarski
Bania
Moskała (73' Szczoczarz)

Sędzia: Grzegorz Gilewski z Radomia
Widzów: 6 500

bramki Bramki
0:1 Frankowski (22')
zolte_kartki Żółte kartki
Przytuła
Bojarski
Sobolewski
czerwone_kartki Czerwone kartki
Sobolewski (82')
Skład:
Majdan
Baszczyński
Kłos
Głowacki
Stolarczyk
Błaszczykowski (81' Mijailović)
Cantoro
Sobolewski
Zieńczuk (90' Kuzera)
Żurawski
Frankowski (85' Ekwueme)
Mecze tego dnia: Mecz następnego dnia:

2005-05-06 Cracovia - Wisła Kraków 0:1
2005-06-05 Słomniczanka Słomniki - Cracovia II 2:2

2005-05-07 Pogoń Miechów - Cracovia II 0:3Opis meczu

Niespodziewanie dobrze rozpoczęła Cracovia mecz derbowy. Już w 1 minucie meczu Przytuła zagrał do Bani, który z pierwszej piłki odegrał do Moskały. Ten z kilku metrów, ale z ostrego kąta strzela po ziemi; Majdan paruje na róg. W 4 minucie Kłos egzekwuje wolny z 25 metrów, ale trafia w mur. 2 minuty później znakomicie wchodzi Radwański po lewym skrzydle, ale strzał z 20 metrów uderza w plecy Bani. W 7 minucie Bojarski przejmuje niecelne podanie Cantoro, podaje do Moskały w pole karne, który przechodzi co prawda Kłosa, ale nadbiegający Cantoro uniemożliwia oddanie strzału. Minutę później po faulu Kłosa na Moskale z 25 metrów znakomicie uderza w okienko bramki Wisły, ale Majdan efektownie wybija piłkę. W 9 minucie pierwsza groźna akcja Wisły; Radwański oddaje piłkę Zieńczukowi w narożniku boiska, ten szybko dośrodkowuje na 5 metr od bramki Cabaja. Piłkę przepuszcza Węgrzyn licząc, że przejmie ją Cabaj, ten oczekuje na linii sądząc, że piłkę wybije Węgrzyn. Bezpańska piłka spada pod nogi Frankowskiego, który fatalnie przenosi piłkę nad poprzeczką.

W 10 minucie Cantoro podaje do... Przytuły, który w dobrej sytuacji podaje na minimalnie spaloną pozycję do Bastera. W odpowiedzi akcję inicjuje Sobolewski, Stolarczyk przechodzi Radwańskiego, oddaje piłkę na 20 metr do Sobolewskiego, ale ten źle trafia w piłkę. W 12 minucie piłkę Cantoro zabiera Bania wypuszcza w uliczkę Moskałę, ale do piłki najszybciej dochodzi Majdan. Z kolejną akcją Cracovii wyrusza Bojarski, wywalcza róg, po którym Giza strzela z 25 metrów, ale bardzo niecelnie. Piłka grana jest bardzo szybko, a akcje przenoszą się z jeden na drugą stronę boiska płynnie, chociaż brak 100% sytuacji.

W 15 minucie akcja Frankowski - Błaszczykowski - Zieńczuk, po której ten ostatni strzela efektownie pod poprzeczkę - Cabaj znakomicie przenosi piłkę nad bramką. Za chwilę znów Cabaj uprzedza Frankowskiego w przejęciu piłki.

W tym okresie kilka fauli taktycznych Wisły (Cantoro i Sobolewski) przerywa akcje Cracovii. W 21 minucie strzał Bojarskiego z ostrego kąta łapie Majdan. W 23 minucie świetna akcja Wisły; piłka jak po sznurku idzie od Cantoro, Zieńczuka, Sobolewskiego i na końcu trafia do Frankowskiego, który w sytuacji sam na sam z Cabajem lobuje go i pewnie trafia do bramki. W sytuacji tej nie popisał się Radwański, który spóźnił się do Frankowskiego i trochę Baster, który mógł uratować sytuację, gdyby zostawił Frankowskiego na spalonym.

W 24 minucie akcję Przytuły przerywa Baszczyński; wolny z 20 metrów Przytuły w mur.

W następnych minutach wzrasta przewaga Cracovii, która długimi okresami nie pozwala przejąć piłki Wiśle; jednak nie może przebić się przez obronę Wisły i brakuje sytuacji strzeleckich. W 27 minucie Bania otrzymuje piłkę w polu karnym od Bastera, ogrywa Kłosa i podaje do Moskały jednak trochę zbyt do tyłu; w niewygodnej sytuacji Moskała oddaje anemiczny i niecelny strzał. W 29 minucie w akcji Cantoro problematyczna interwencja Skrzyńskiego przed polem karnym, jednak sędzia nakazuje grać dalej. W chwilę później Giza z Baranem tracą piłkę w środku boiska, piłkę przejmuje Żurawski i bardzo silnie strzela z 20 metrów na bramkę Cabaja. Piłka kozłuje, ale Cabaj pięknie zbija ją trochę szczęśliwie na słupek; Dobitkę z 8 metrów niesamowicie partaczy Frankowski przenosząc ją bardzo ponad poprzeczkę. W kontrze po dośrodkowaniu Bojarskiego główkuje Baran, ale niecelnie.

W tym okresie gra wyraźnie wyrównuje się, Cracovia nie ma konceptu na stworzenie sytuacji bramkowych; Wisła zadowolona z prowadzenia zwalnia grę, gra wyraźnie na czas, nie angażuje się w ataki, oczekując na błędy Cracovii i szybkie kontry.

W 38 minucie Sobolewski taranuje Gizę, który wychodził z szybką akcją Cracovii. Pierwsza żółta kartka dla Sobolewskiego. Bardzo ładną kontrę Cracovii marnuje Moskała niecelnym podaniem. Piłkę przejmuje Wisła i w odpowiedzi Cantoro strzela ostro nad poprzeczką z bardzo ostrego kąta.

Dwie minuty później dobra akcja Cracovii, ale w końcu Bania w polu karnym dobrze zablokowany przez Kłosa. Po rożnym piłka przesuwa się po polu karnym Wisły,a kończący akcję strzał Gizy zza linii pola karnego bardzo niecelny.

W 43 minucie Baster idealnie podaje do... Frankowskiego, który w sytuacji sam na sam z Cabajem strzela w nogi bramkarza Cracovii.

W ostatniej sytuacji z I połowy Przytuła fauluje Sobolewskiego przed polem karnym Cracovii i otrzymuje żółtą kartkę. Wolny egzekwowany przez Żurawskiego wybija głową Węgrzyn.

II połowa rozpoczyna się w takich samych składach jak w I odsłonie. W 48 minucie Skrzyński strzela z wolnego z 25 metrów, ale piłkę przenosi wyraźnie nad bramką. W 54 minucie znakomicie podaje Giza do Bojarskiego, który znajduje się w dobrej sytuacji; akcję przerywa gwizdek sędziego, który uważa, że był spalony; wściekły Bojarski odkopuje piłkę za co otrzymuje żółtą kartkę.

W następnych akcjach ciągle inicjatywę ma Cracovia, która nie potrafi wykończyć centrowanych na pole karne Majdana piłek. W 62 minucie Moskała podaje półgórną piłkę do Bani, która trafia w Głowackiego i odbija się chyba o rękę obrońcy Wisły (w polu karnym). Sędzia nakazuje grać dalej. Wolny Banii w chwilę później z 22 metra trafia w mur.

Dużo szczęścia ma w 64 minucie Węgrzyn, który fauluje w groźnej sytuacji Baszczyńskiego i nie dostaje kartki od sędziego. W dwie minuty później sędzia rewanżuje się Wiśle nie karając Błaszczykowskiego po odkopnięciu piłki znajdującej się za boiskiem w trybuny. W 69 minucie Bojarski wpada w pole karne Wisły i w przepychance ze Stolarczykiem pada na murawę. Z kolei Wisła przeprowadza szybką akcję po której Radwański w ostatniej chwili wybija piłkę spod nóg składającego się do strzału Cantoro. W 76 minucie Baran podaje do Szczoczarza, ten oddaje do Przytuły w polu karnym, ale strzał blokuje obrońca Wisły. Kolejnych kiksów obrony Wisły nie kończy strzałem ani Bojarski, ani Giza. Błąd Węgrzyna, który niepotrzebnie usiłuje pomagać Basterowi schodząc do boku ze środka obrony. Frankowski oddaje piłkę do samotnego Cantoro, który pognał na bramkę Cabaja. W sytuacji sam na sam Cabaj rzuca się pod nogi Cantoro, któremu piłka zbyt silnie popchnięta lewą nogą odskakuje 3 metry od nogi. W powtórce widać jak Cantoro "wlecze" prawą nogę po murawie zahaczając o rękę Cabaja; Wydaje się, że Cantoro chcąc minąć bramkarza miał wielkie możliwości przeskoczenia go, jednak szanse na dogonienie piłki i skierowanie do bramki na pewno dużo mniejsze.

W 78 minucie myli się w polu karnym Głowacki niecelnie wybijając piłkę. Przejmuje ją Nowak i chytrze nad Majdanem strzela z ostrego kąta; piłka jednak przelatuje nad poprzeczką około 0,5 metra. W 82 minucie Sobolewski znowu fauluje pomocnika Cracovii, w sytuacji gdy ten przeprowadza szybką kontrę. Druga ewidentna żółta kartka, a w konsekwencji czerwona nie spotyka się z żadnym protestem gracza Wisły, które opuszcza murawę boiska.

W 84 minucie drybling Frankowskiego przerywa na chwilę Baran, ale piłka wraca i zacentrowana do Zieńczuka na 5 metr pięknie obroniona przez Cabaja.

Do ostatniej minuty gra toczy się w dobrym tempie, chociaż coraz niedokładniej grają zmęczeni tempem zawodnicy Cracovii. Sędzia przedłuża mecz tylko o 3 minuty, ale kończy nie wiadomo dlaczego po 2,5 minuty dogrywki.

Cracovia rozegrała bardzo dobry mecz. Została jednak "wypunktowana" przez Wisłę, która widać jest ekipą bardzo zgraną i doświadczoną. Remis był w zasięgu Pasów, jednak błędy w obronie były decydujące. Po tym meczu można powtórzyć komentarz po meczu z Groclinem. Cracovia grała, nawet bardzo ładnie w środku boiska, ale nieporadność w ataku jest totalna. Niepokoi może nie duża ilość błędów w obronie, ale jakościowo te błędy są bardzo, bardzo wielkie. Wisła miała w tym meczu cztery "setki" w tym trzy podarowane przez obrońców Cracovii. Tak jak z Groclinem. Jeśli do tego dodać brak takowych "setek" pod bramką Majdana powstaje obraz porażki 0:1. Oczywiście należy pamiętać, że graliśmy w obydwu ostatnich meczach z dwiema najlepszymi drużynami ligi, które mają w swoich składach graczy z wieloletnim I ligowym (także kadrowym i pucharowym) stażem.

Wisła rządziła w swojej strefie obronnej, Cracovia była lepsza w środku boiska, a w naszym polu karnym górą była nasza niefrasobliwość. Porażka 0:1 nie jest dla Cracovii żadną ujmą, zwłaszcza, że mecz był wyrównany, ale jeśli chcemy iść dalej "w górę" wnioski muszą być wyciągnięte. Wnioski kadrowe. Jakie?

W 8 meczach rundy wiosennej Cracovia strzeliła 5 bramek. Nawet dzisiaj można było zremisować. Brakło wszak jednej bramki - na własnym przecież stadionie...

I na koniec : wielkie dzięki dla WSZYSTKICH graczy Cracovii - za 100% zaangażowanie i serce do gry.

Źródło: TerazPasy.pl

Linki zewnętrzne


Mecze sezonu 2004/05

Matáv Sopron 2004-07-15 Matáv Sopron - Cracovia 2:2  Energie Cottbus 2004-07-17 Cracovia - Energie Cottbus 1:0  FK Zemun 2004-07-17 Cracovia - FK Zemun 2:0  Zagłębie Lubin 2004-07-30 Zagłębie Lubin - Cracovia 2:5  Skalnik Gracze 2004-08-03 Skalnik Gracze - Cracovia 2:1  Górnik Łęczna 2004-08-07 Górnik Łęczna - Cracovia 3:1  Odra Wodzisław Śląski 2004-08-21 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 2:3  Legia Warszawa 2004-08-29 Legia Warszawa - Cracovia 2:1  Górnik Zabrze 2004-09-10 Cracovia - Górnik Zabrze 0:0  Lech Poznań 2004-09-17 Lech Poznań - Cracovia 0:2  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2004-09-26 Cracovia - Groclin Grodzisk Wielkopolski 2:0  Wisła Kraków 2004-10-03 Wisła Kraków - Cracovia 0:0  Energie Cottbus 2004-10-10 Energie Cottbus - Cracovia 2:2  Polonia Warszawa 2004-10-15 Cracovia - Polonia Warszawa 2:1  GKS Katowice 2004-10-30 GKS Katowice - Cracovia 1:0  Wisła Płock 2004-11-06 Cracovia - Wisła Płock 4:0  Pogoń Szczecin 2004-11-13 Pogoń Szczecin - Cracovia 1:1  Amica Wronki 2004-11-20 Cracovia - Amica Wronki 0:1  New Jersey Falcons 2004-11-28 New Jersey Falcons - Cracovia 1:0  Cracovia_herb 2005 Trening Noworoczny  Admira Wacker Mödling 2005-01-30 Admira Wacker Mödling - Cracovia 1:2  Zimbru Kiszyniów 2005-02-26 Cracovia - Zimbru Kiszyniów 0:0  Terek Grozny 2005-02-26 Terek Grozny - Cracovia 2:0  Górnik Łęczna 2005-03-18 Cracovia - Górnik Łęczna 0:0  Radomiak Radom 2005-03-23 Cracovia - Radomiak Radom 1:4  GKS Katowice 2005-03-29 Cracovia - GKS Katowice 3:2  Legia Warszawa 2005-04-10 Cracovia - Legia Warszawa 1:0  Odra Wodzisław Śląski 2005-04-13 Odra Wodzisław Śląski - Cracovia 0:1  Górnik Zabrze 2005-04-16 Górnik Zabrze - Cracovia 1:0  Zagłębie Lubin 2005-04-19 Cracovia - Zagłębie Lubin 1:0  Lech Poznań 2005-04-23 Cracovia - Lech Poznań 2:0  Dyskobolia Grodzisk Wielkopolski 2005-05-02 Groclin Grodzisk Wielkopolski - Cracovia 3:1  Wisła Kraków 2005-05-06 Cracovia - Wisła Kraków 0:1  Polonia Warszawa 2005-05-13 Polonia Warszawa - Cracovia 2:3  GKS Katowice 2005-05-21 Cracovia - GKS Katowice 2:0  Wisła Płock 2005-05-25 Wisła Płock - Cracovia 3:0  Łada Biłgoraj 2005-05-29 Łada Biłgoraj - Cracovia 0:3  New Jersey Falcons 2005-06-03 Cracovia - New Jersey Falcons 5:0  Pogoń Szczecin 2005-06-09 Cracovia - Pogoń Szczecin 4:2  Amica Wronki 2005-06-12 Amica Wronki - Cracovia 3:2  
Debreceni VSC 2004-07-19 Debreceni VSC - Cracovia 3:2