Gacek
Tylka

OPIS SPOTKANIA

Zwycięstwo w hokejowych derbach

Hokejowe derby małopolski, rozegrane zostały nieco w cieniu piłkarskiej „Świętej Wojny”. Jednak drużyna trenera Rohačka pięknie wpisała się w wynik z boiska i jak na mistrzów Polski przystało, kolejny raz potwierdziła swoją dominację w regionie.

Trzecie w sezonie spotkanie obu drużyn, toczone było w dobrym tempie i jeszcze na początku trzeciej tercji wynik pozostawał sprawą otwartą. W 47. minucie goście z Nowego Targu, po trzecim golu Ziętary doprowadzili nawet do wyniku 4:3, jednak szybka odpowiedź Leszka Laszkiewicza – co przyznali obaj trenerzy - złamała wolę walki przyjezdnych. Wynik spotkania ustalił Petr Dvořak trafiając na pustą bramkę, po tym jak trener Szopiński wycofał Rajskiego.

Wcześniej Cracovia dwukrotnie budowała swoje przewagi i wychodziła na prowadzenie najpierw 2:0, a potem 4:1, jednak za każdym razem nowotarska młodzież, bardzo ambitnie goniła wynik. Gol na 4:1 padł z rzutu karnego, jaki sędziowie podyktowali za faul na Aronie Chmielewskim. Pewnym egzekutorem okazał się Petr Dvořak, który mocnym strzałem po lodzie trafił między parkany Rajskiego.

Zwycięstwo daje Pasom trzecie miejsce w tabeli ze stratą tylko jednego oczka do lidera z Sanoka. Trzeba jednak pamiętać że biało-czerwoni mają rozegrane dwa spotkania awansem i w tym kontekście warto też spoglądać na przewagę nad piątym zespołem w lidze (cztery pierwsze awansują do play-off). Aktualnie piąta jest Unia Oświęcim, która traci do Cracovii 9 punktów.

Teraz przed ligowcami dwa tygodnie przerwy. 20 kolejkę PLH zaplanowano dopiero na piątek 18 listopada. Pasy wybierają się wtedy do Jastrzębia na mecz z tamtejszym JKH GKS. W niedzielę 20 i wtorek 22 listopada Cracovia zagra dwa spotkania w Krakowie, po których wyruszy do Doniecka na półfinałowy turniej Pucharu Kontynentalnego.

Źródło: TerazPasy.pl - raf_jedynka [1]