Dziurdzia

"Pierwsze zwycięstwo stało się faktem!" -
Cracovia.pl

Pierwsze zwycięstwo stało się faktem!

W drugim meczu na turnieju o Puchar Tatrzański Comarch Cracovia pokonała HC Koszyce 5:3! Decydującą bramkę zdobył Miloslav Jáchym, a zwycięstwo strzałem do pustej przypieczętował Mateusz Bepierszcz, zdobywca dwóch goli w tym spotkaniu. Ze względu na porażkę w konkursie rzutów karnych, w ostatnim dniu zagramy o piątą lokatę. Comarch Cracovia zwyciężyła rywalizację w grupie, jednak - ze względu na regulamin - z powodu równej ilości punktów o rozstawieniu w tabeli decydowały turnieje rzutów karnych, rozgrywane po każdym meczu. W tych gracze Pasów dwukrotnie (0:3 i 0:1) musieli uznać wyższość rywali. Oznacza to, że w niedzielę zagramy o piątą lokatę, a przeciwnika wyłoni ostatni grupowy mecz, w którym gospodarze HK Poprad podejmą francuski Les Aigles de Nice.
Źródło: Cracovia.pl 24 sierpnia 2019 [1]

"Cracovia pokonała słowackiego ekstraligowca" -

Cracovia pokonała słowackiego ekstraligowca

Comarch Cracovia sprawiła w Popradzie sporą niespodziankę, pokonując jedną z najbardziej utytułowanych słowackich drużyn HC Koszyce 5:3. Spotkanie odbyło się w ramach Pucharu Tatrzańskiego.

Peter Draisaitl, trener ekipy z Koszyc, dał wolne swoim trzem czołowym napastnikom: Marcelowi Haščákowi, Dávidowi Skokanowi i Michalowi Chovanowi. W ich miejsce ustawił młodszych graczy, którym chciał się gruntownie przyjrzeć.

„Pasy” przystąpiły do spotkania w pełnym składzie i z dwoma testowanymi Czechami: Jiřím Gulą i Michalem Bártą. Mimo to po pierwszej tercji przegrywały 1:2. W drugiej tercji poprawiły swoją grę i rozpoczęły marsz w kierunku zwycięstwa. W 33. minucie wyrównał Mateusz Bepierszcz, a cztery minuty później prowadzenie krakowianom dał Ondrej Mikula.

Co prawda w 45. minucie wyrównał Juraj Milý, ale końcówka spotkania należała do wicemistrzów Polski, którzy zdobyli dwie bramki. Na listę strzelców wpisali się Miloslav Jáchym i Mateusz Bepierszcz. Ten drugi umieścił gumę w pustej bramce.

W grupie B wszystkie zespoły zdobyły po trzy punkty, a w takich sytuacjach o kolejności w tabeli decydują turnieje rzutów karnych, które są rozgrywane po każdym z meczów. W nich podopieczni Rudolfa Roháčka przegrali dwukrotnie (0:3, 0:1).

Oznacza to, że w niedzielę Cracovii powalczy o piątą lokatę, a przeciwnika wyłoni ostatni grupowy mecz, w którym gospodarze HK Poprad podejmą francuski Les Aigles de Nice.