2022-01-21 Ciarko STS Sanok - Comarch Cracovia 2:5

2
:
5

(0:2; 0:0; 2:3)

Sędzia: Robert Długi, Mateusz Niżnik (główni) - Kamil Korwin, Marcin Młynarski (liniowi)

43:17 Sawicki (Tamminen, Rąpała)
51:27 Tamminen (Mokszancew, Sienkiewicz)

58:15 Brynkus (Jacenko, Ježek)

10 min. 8 min.

Comarch Cracovia znów lepsza od Ciarko STS Sanok

W niedzielę krakowianie pokonali sanoczan u siebie 6:2. W kolejnym starciu z tym rywalem też nie mieli kłopotów z odniesieniem zwycięstwa.

Szybko ustawili sobie mecz, zdobywając dwa gole dokładnie w ciągu 120 sekund. Najpierw Shirley zakończył kontratak „Pasów”, a następnie Bodrow utrzymał się przy krążku i strzałem z bliska po raz drugi pokonał Spesnego. Oba zespoły w tej tercji oddały bardzo mało strzałów na bramkę.

W II tercji miejscowi walczyli o pierwszego gola, ale bardzo dobrze w bramce gości spisywał się Pieriewozczikow. Jego vis-a-bis też spisywał się bardzo dobrze i dzięki temu gospodarze wciąż myśleli jeszcze o nawiązaniu walki z rywalem. Z kolei pod krakowską bramką groźny był Bukowski. W 38 min Bukowski uderzył pod poprzeczkę i tę sytuację arbitrzy sprawdzali na wideo, ostatecznie stwierdzając, że gola nie było.

Gospodarze jednak dopięli swego na początku III tercji. Z kolei w 52 min zasłonięty Pieriewozczikow przepuścił „gumę” do siatki po wrzutce Tamminena. Odpowiedź „Pasów” była jednak natychmiastowa – Csamango uderzał, Spesny odbił krążek, ale wobec dobitki Nemca był bezradny. A gdy karę odsiadywał Duda, krakowianie zdobyli kolejnego gola! Było już po meczu, a jeszcze Brynkus na dokładkę dobił miejscowych.
Źródło: gazetakrakowska.pl 21 stycznia 2022 [1]

"Sanoczanie rozbili "Pasy"" -

Sanoczanie rozbili "Pasy"

Hokeiści Ciarko STS Sanok przegrali w piątkowy wieczór z Comarch Cracovią 2:5. Sanoczanie przegrywali do 43 minuty 0:2, jednak zdołali wyrównać. Ostateczne słowo należało do podopiecznych Rudolfa Roháčka, którzy skrzętnie wykorzystali błędy gospodarzy.

W pierwszej tercji dominowała ekipa Comarch Cracovii, która kontrolowała przebieg tej odsłony i była częstym bywalcem w tercji gospodarzy. Pierwszego gola zobaczyliśmy w 10 minucie gdy po błędzie ustawienia defensywy Collin Shirley w sytuacji sam na sam uderzył skutecznie pod poprzeczkę. To nie zgasiło apetytów gości, którzy podwyższyli wynik dokładnie dwie minuty później gdy Jewgienij Bodrow ładnie "zawinął" do siebie krążek oszukując przeciwnika i uderzył tuż przy słupku bramki Patrika Spěšnego.

Drugie dwadzieścia minut już nie było tak jednostronne, gdyż gospodarze włożyli w grę więcej walki i częściej próbowali nawiązać jakąś akcję pod bramką rywala. Jednak to nadal Spěšný miał więcej roboty i obronił groźne uderzenie Popiticza, Shirleya czy Ježka. Jednak kibice nie zobaczyli w tej tercji bramek. Chociaż najbliższej gola była Jakub Bukowski, który w pięknej akcji mijając dwóch rywali a jego uderzenie trafiło w słupek a następnie krążek odbił się jeszcze od poprzeczki i wyszedł w pole. Sędziowie sprawdzili dla pewności wideo i prawidłowo stwierdzili, że krążek nie przekroczył linii bramkowej.

W ostatniej fazie meczu sanoczanie rzucili się do ataków, stawiając wszystko na jedną kartę. Najpierw Tamminen nie trafił w bramkę, ale guma wyszła przed Pieriewozczikowa gdzie czyhał Radosław Sawicki lokując gumę pomiędzy parkanami. W 52 minucie gospodarze wyrównali. Sami Tamminen uderzył z nadgarstka z bulika a zasłonięty bramkarz "Pasów" przepuścił gumę przy słupku. Jednak radość sanoczanie nie trwała zbyt długo. Doświadczenie zawodnicy z Krakowa wykorzystali serię błędów hokeistów z Sanoka. Najpierw minutę po stracie gola ponownie na prowadzenie gości wyprowadził Erik Němec a następnie rywali dobił Jewgienij Popiticz i Sebastian Brynkus.

W sanockiej ekipie zadebiutował Filip Sienkiewicz, który był aktywny i zaliczył asystę przy golu Tamminena. W składzie sanockim zabrakło kontuzjowanych Toniego Henttonena, Aleksieja Hämäläinena, Kamila Olearczyka oraz Branislava Pavúka. W Krakowie nie grał Damian Kapica, Grigorij Miszczenko oraz Artiom Woroszyło.
skh
Źródło: Hokej.net 21 stycznia 2022 [2]

Pierwsza tercja hokejowo najlepsza z naszej strony. Druga była wyrównana, Sanok więcej walki jak składnych akcji. W trzeciej gospodarze musieli się otworzyć grę, zacząć grać więcej pressigiem. Niestety zrobiliśmy dwa błędy w naszej tercji co wykorzystał przeciwnik. Mecz się rozpoczął od nowa, porozmawiałem z zawodnikami aby nie wydarzyło się to co w poprzednim meczu. Sanok chyba chciał to wygrać, bo punkt dla nich to za mało. Otworzyli tą grę a moi zawodnicy to wykorzystali i nastrzelali kilka bramek.

Źródło: Hokej.net [3]