2022-02-01 Tauron KH Podhale Nowy Targ - Comarch Cracovia 2:5

2
:
5

(1:1; 0:3; 1:1)

Sędzia: Patryk Pyrskała, Marcin Polak (główni) - Dariusz Pobożniak, Mateusz Kucharewicz (liniowi)

48:43 Němec (Shirley, Ježek) 48:43 4/5

8 min. 10 min.

Miszczenko

"Ekstraliga hokeja. W Nowym Targu Comarch Cracovia rozbiła Tauron Podhale w drugiej tercji" -

W meczu ekstraligi hokeja w Nowym Targu kluczowa okazała się druga tercja, w której Comarch Cracovia wbiła gospodarzom trzy bramki i nie straciła żadnej.

Pierwsza tercja remisowa. Oba zespoły gole zdobyły w momencie gry w liczebnej przewadze. Prowadzenie – w 5. min – objęła Cracovia, po akcji duetu Ismagiłow – Popiticz. Wyrównał – w 12. min – Tomasik, efektownym uderzeniem spod niebieskiej linii.

Pierwsze 10 minut drugiej tercji to dominacja Podhala, szczęście było jednak przy Cracovii. Trzy razy krążek zatrzymywał się na słupku bramki „Pasów”. Te seryjnie marnowane okazje srodze się na „Szarotkach” zemściły. Między 32. a 35. min krakowianie zdobyli trzy gole. Pierwsze dwa dzieliło zaledwie 39 sekund.

W 49 minucie na 5:1 prowadzenie gości podwyższył – mimo liczebnego osłabienia – Nemec, który „urwał” się nowotarskim obrońcom i między parkanami Bizuba umieścił krążek w bramce. Odpowiedział w 54. min Mrugała.
Maciej Zubek
Źródło: gazetakrakowska.pl 1 lutego 2022 [1]

"Cracovia wywozi pierwszy komplet punktów z Nowego Targu w tym sezonie!" -

Cracovia wywozi pierwszy komplet punktów z Nowego Targu w tym sezonie!

W ramach zaległej 35. kolejki Polskiej Hokej Ligi Comarch Cracovia pewnie pokonała Podhale Nowy Targ, pomimo remisowej pierwszej tercji. Ten wynik oznacza, że "Pasy" przełamały klątwę meczów z "Szarotkami", z którymi wygrali w regulaminowym czasie gry na ich terenie ostatni raz w grudniu w sezonie 2019/2020.

Pierwsza tercja jeszcze remisowa. Oba zespoły gole zdobyły w momencie gry w liczebnej przewadze. Prowadzenie – w 5 minucie – objęła Cracovia, po akcji duetu Dmitirii Ismagiłow – Jewgienij Popiticz. Wyrównał – w 12 minucie – Damian Tomasik, efektownym uderzeniem spod niebieskiej linii.

Pierwsze 10 minut drugiej tercji to dominacja Podhala. Szczęście było jednak przy Cracovii. Trzy razy (!) – kolejno po strzałach Kaspra Bryniczki, Fabiana Kapicy i Bartłomieja Neupauera – krążek zatrzymywał się na słupki bramki „Pasów”. Świetniej okazji nie wykorzystał też Wiktor Bochnak. Te seryjnie marnowane okazje srodze się na „Szarotkach” zemściły. Między 32, a 35 minutą krakowianie zdobyli trzy gole. Pierwsze dwa dzieliło zaledwie 39 sekund. Najpierw składną akcję swoje formacji sfinalizował Erik Němec, a po chwili w „okienko” bramki Podhala trafił Jiří Gula. Z kolei w 35 min – w momencie gry gości 5 na 4 – Pawła Bizuba z bliska pokonał Ivan Jacenko.

W 49 minucie na 5:1 prowadzenie gości podwyższył – mimo liczebnego osłabienia – Němec, który „urwał” się nowotarskim obrońcom i między parkanami Bizuba umieścił krążek w bramce. Odpowiedział w 54 minucie Robert Mrugała.
Źródło: Hokej.net 1 lutego 2022 [2]