2022-02-06 Comarch Cracovia - GKS Tychy 5:6

Kraków, ul. Siedleckiego 7, niedziela, 6 lutego 2022, 20:00

5
:
6

(2:4; 3:0; 0:2)

Sędzia: Patryk Kasprzyk, Michał Baca (główni) - Sławomir Szachniewicz, Wojciech Moszczyński (liniowi)

50:40 Fieofanow (Marzec, Pociecha) 4/5

8 min. 10 min.

Comarch Cracovia - GKS Tychy. Szalony mecz w Krakowie

Comarch Cracovia po ośmiu wygranych z rzędu, przegrała trzeci mecz z rzęd, ulegając GKS-owi Tychy 5:6. Wygląda na to, że te zespoły spotkają się w play-off, bo Cracovia nie obroni 3. lokaty. Choć na razie ją okupuje, ale ma tylko punkt przewagi nad Jastrzębiem i aż trzy mecze rozegrane więcej od niego.

Musi więc nastawiać się na ćwierćfinałową walkę z tyszanami. Przewagę psychologiczną przed ta konfrontacją (gra się do czterech zwycięstw) zyskał więc GKS. Czy rywalizacja zacznie się w Krakowie. Jeśli „Pasy” będą na 4. miejscu, to tak. Wracając do niedzielnego spotkania to debiutował w nim napastnik Anton Żłobin.

Zdobył gola, dającego nadzieję „Pasom” na dobry wynik. Na 2:3. „Pasy” świetnie zaczęły mecz, ale równie szybko roztrwoniły przewagę i gdy grały 3 na 5 oraz 4 na 5 traciły kolejne gole. „Pasy” kapitalnie zaczęły drugą tercję, w bramce był już wtedy Zabolotny), zdobyły trzy bramki i objęły prowadzenie.

Wydawało się, że wracają na właściwe tory, ale tyszanie nie odpuścili. Znaleźli sposób na pokonanie rezerwowego bramkarza Cracovii. Ta w końcówce grała 6 na 4, z lodu zjechał Zabolotny, ale Lewartowski (też rezerwowy bramkarz, wyszedł na III tercję w miejsce Fucika) bronił jak w transie.
Źródło: Gazeta Krakowska 6 lutego 2022 [1]

Był to ostatni mecz przed przerwą. Myślę, że ona jest nam bardzo potrzebna. Graliśmy przez dwa miesiące non stop, wraz z Pucharem Polski. Teraz nie gramy tak dobrze, przegrywamy i tracimy zdecydowanie za dużo bramek. Potrzebujemy doładować akumulatory, bardzo dobrze potrenować.

Przyszli nowi zawodnicy, oni muszą zobaczyć, jak się gra. Muszą się zgrać ze sobą, czeka nas ciężka praca, bo potwierdził to ostatni mecz z Tychami. Musimy popracować nad wszystkimi elementami gry.

Źródło: gazetakrakowska.pl [2]