Zapis czatu z Januszem Filipiakiem 04.12.2003

Z WikiPasy.pl - Encyklopedia KS Cracovia
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Prof. Janusz Filipiak: Witam wszystkich. Chętnie porozmawiam o Cracovii i innych sprawach związanych z tym klubem.

Franko2003: Czy Cracovia Pana zdaniem wejdzie do I ligi? Prof. Janusz Filipiak: Robimy wszystko, żeby weszła. Jako sponsorzy: Zarząd, współwłaściciele. Nie ukrywam, że taki jest cel.

falco30: Witam. Stać Pana na 1 ligę? Prof. Janusz Filipiak: Wydaje się, że tak. Pieniądze, jakie płacimy za sponsoring, są wyższe niż budżet większości klubów pierwszoligowych. I są to realne pieniądze.

toxyczny75: Czy 2 liga to jest prawdziwa promocja dla firmy? Prof. Janusz Filipiak: Jeżeli Cracovia wygrywa i jest w czołówce tabeli, na pewno tak.

euzebia: Jak pan myśli czy Cracovia będzie kiedyś grała jak Groclin? Prof. Janusz Filipiak: Jeszcze raz powtórzę: takie cele, może jeszcze nie w przyszłym roku, na pewno nam przyświecają.

edsonarantes: Jak zarząd Cracovii zamierza walczyć z tymi, którzy pod flagą Cracovii sieją postrach w całej Polsce? Prof. Janusz Filipiak: Wg mnie na jesieni z kibicami nie było źle. Do tego stopnia, że na ostatnim jesiennym meczu w Jaworznie nasi kibice dostali brawa od policji. Problemem jest ta reputacja, jaka się ciągnie za nami. Chociaż jest to część tradycji klubu.

edsonarantes: Kiedy w Krakowie doczekamy się stadionu na europejskim poziomie? Czy jest pan zwolennikiem budowy "Areny Kraków"? Prof. Janusz Filipiak: Budowa "Areny" i modernizacja stadionu Cracovii to dwie różne rzeczy, i to jest coraz lepiej rozumiane.

RaDaR_K: Witam. Jeśli miałby Pan już dzisiaj ocenić rok 2003 to czy ten rok był udany dla Pana, Comarchu i współpracy z Cracovią? Prof. Janusz Filipiak: Na pewno tak. Przecież w ciągu roku zakwalifikowaliśmy się do II ligi i z marszu uzyskaliśmy 2. miejsce w rundzie jesiennej.

fan_pogoni: Ostatnio pojawiły się w prasie nazwiska nowych piłkarzy, którzy podpisali nowe kontrakty z klubem. Szykuje Pan jeszcze jakieś wzmocnienia? Prof. Janusz Filipiak: Będą jeszcze wzmocnienia. Chcemy pozyskać jeszcze dwóch, trzech piłkarzy równie dobrych, jak ci dwaj.

kuba_nowahuta: Marzy pan o karierze takiej, jaką robi Drzymała z Groclinem? Prof. Janusz Filipiak: Celem inwestowania w Cracovię nie jest moja popularność osobista, ale promocja brandu Comarch.

WOJNAR!: Panie Profesorze. Dzięki za wszystko, co Pan robi dla Cracovii? Pytanie, jak Pasy nie wejdą w tym sezonie do I ligi to czy Pan zrezygnuje ze sponsorowania Cracovii? Prof. Janusz Filipiak: Nie możemy tego zrobić, jesteśmy akcjonariuszem, czyli nasz związek z klubem jest długoterminowy.

hajd: Jakie ma Pan Profesor zdanie o trenerze Stawowym? Prof. Janusz Filipiak: Bardzo dobre. Trener był jednym z powodów, że zainwestowaliśmy w klub.

bogdan_egypt: Panie prezesie, czy nie obawia się Pan, że Cracowia będzie workiem bez dna? Prof. Janusz Filipiak: Jako właściciel mamy pełną kontrolę nad klubem i jego finansami. Czyli my decydujemy, ile pieniędzy dawać i na co mają być wydane.

GTS_wisla: Czy to, że Prezes INTERIA.PL jest kibicem Wisły nie przeszkadza Panom we współpracy??? Prof. Janusz Filipiak: Nie przeszkadza. Z Tomkiem mamy bardzo dobre stosunki.

szallony: Panie profesorze, celem Cracovii jest pierwsza liga po orzeczeniu Konfederacji Sportu w sprawie Szczakowianki może dojść do przewrotu w tabeli, czy zamierzacie podjąć w tym celu jakieś kroki zapobiegawcze? Prof. Janusz Filipiak: Będziemy protestować.

edsonarantes: Czy trener Stawowy ma wolną rękę przy ustalaniu transferów w Cracovii? Nie ma żadnych nacisków lub podpowiedzi z góry? Prof. Janusz Filipiak: Nie ma wolnej ręki, bo jest kwestia kwot transferowych i decyduje głównie Comarch, bo daje pieniądze. Trener przedstawia propozycje. Nie wciskamy mu nic na siłę.

hajd: Panie Profesorze. Chodzi Pan na mecze - także wyjazdowe. Który mecz w wykonaniu Cracovii podobał się Panu najbardziej? Prof. Janusz Filipiak: Najładniejszym meczem był mecz Cracovii ze Szczakowianką, mimo że przegraliśmy.

Trabant601s: Panie Profesorze, jakie ma Pan plany dotyczące hokeja i hali przy Siedleckiego?? Prof. Janusz Filipiak: Halę przejmiemy na pewno od 1 stycznia i wtedy nasze zainteresowanie hokejem znacząco wzrośnie.

wojtek20_Opravcy: Czy wg Pana wyprawa trenera Jończyka do Brazylii przyniosła zamierzone efekty?? Prof. Janusz Filipiak: Bezpośrednim celem wyprawy nie było sprowadzenie piłkarza. Celem było poznanie międzynarodowego rynku transferowego oraz organizacji futbolu brazylijskiego. Oprócz własnych doświadczeń trener przywiózł dużo materiałów filmowych i pisemnych. Musimy mieć takie doświadczenia, a nie polegać tylko na międzynarodowych menedżerach.

kuba_nowahuta: Jest pan zadowolony z frekwencji na meczach? Prof. Janusz Filipiak: Tak, biorąc pod uwagę jakość stadionu i fakt, że to II liga, jestem zadowolony.

szwaya: Panie profesorze. Jak pan ocenia postawę Łukasza Kubika? Czy nie czuje się pan rozczarowany jego grą i nie ma poczucia, że został niejako nabity w butelkę? Prof. Janusz Filipiak: Zawsze jest ryzyko przy transferze piłkarzy. Ważne jest to, że Łukasz Kubik sam z siebie nie jest zadowolony.

Jurol: Wczoraj był widziany pewien napastnik niedaleko stadionu Cracovii, czy może pan zdradzić jego nazwisko i ewentualnie powiedzieć, czy umowa z nim została podpisana? Prof. Janusz Filipiak: Zakazałem udzielania wszelkich informacji na temat dyskutowanych transferów. Piłkarze, których chcemy, natychmiast dostają oferty od konkurencji, najczęściej abstrakcyjne. To jest już teraz element walki o I ligę.

RKS_RADOMSKO_FAN: Jaki jest budżet Cracowi na przyszłą rundę? Prof. Janusz Filipiak: Budżet będzie taki, jaki będzie potrzebny. Waha się on w granicach 5 mln zł.

ritta-72: Skąd się wzięło Pana Profesora zamiłowanie do piłki nożnej i dlaczego Comarch sponsoruje właśnie Cracovię? Prof. Janusz Filipiak: Jeszcze raz powtarzam, że sponsoring Cracovii ma przede wszystkim wymiar biznesowy. Za pomocą znanego brandu Cracovii chcemy promować brand Comarch.

barney76: Co sądzi pan o poziomie sędziowania w II lidze?? Prof. Janusz Filipiak: Poziom sędziowania jest niski. To wszyscy wiedzą.

krakos: Czy to, że się jest sponsorem Cracovi podwyższa adrenalinę na co dzień? Prof. Janusz Filipiak: W weekendy tak.

kuba_nowahuta: Kto wg pana awansuje do ekstraklasy? Prof. Janusz Filipiak: Można sądzić, że rozegra się to między Pogonią, Szczakowianką a Cracovią, chociaż to tylko gdybanie.

dreszer: Dlaczego w Cracovii nie szkoli się młodzieży, a może jest inaczej? Prof. Janusz Filipiak: Faktem jest, że przykładamy za mało wagi do szkolenia młodzieży, ale szkolimy ją. Temat jest dla mnie ważny, ale dopiero Cracovia w I lidze pozwoli przyciągnąć nam zdolnych juniorów.

tfdskjljkljklsd: Cracovia ma wielu kibiców wśród inteligencji, czy to w czymś pomaga? Prof. Janusz Filipiak: Chcemy podnieść jakość stadionu, aby ci ludzie chodzili na mecze.

falco30: Nie boi się Pan derbów z Wisłą? Prof. Janusz Filipiak: Na pewno się nie boimy. Wg mnie problem kibiców w tej chwili jest trochę przejaskrawiany. Co nie oznacza, że nie przykładamy dużej wagi do bezpieczeństwa widowiska.

bogdan_egypt: Czy nie widzi Pan, że polska piłka nożna jest przeżarta korupcją i układami? Prof. Janusz Filipiak: Nie to jest problemem. Problemem jest duże zadłużenie klubów i mimo tego podpisywanie z piłkarzami abstrakcyjnych kontraktów. Wczoraj w Tempie przeczytałem, że jeden z prezesów powiedział piłkarzowi, że jak nie podpisze nowego kontraktu, to nie dostanie pieniędzy za stary. Prawdopodobnie ten prezes nie ma pieniędzy ani na stary kontrakt, ani na nowy.

ANALITYK2003: Comarch będzie potrzebował nowej emisji dla sfinalizowania budowy stadionu dla Cracovii? Prof. Janusz Filipiak: Comarch nie będzie inwestorem na stadionie Cracovii, bo na dzień dzisiejszy stadion nie jest własnością klubu. Pomijając inne czynniki, nie możemy inwestować na cudzych terenach.

gazzi: Dlaczego klub (zarząd) toleruje wrogość wręcz nienawiść kibiców KSC do Wisły (przykładem są antywiślackie flagi i oficjalne szaliki klubowe)? Prof. Janusz Filipiak: Tego problemu nie da się rozwiązać w jeden sezon. To jest długoletnia tradycja i potrzeba czasu, żeby takie problemy rozwiązywać.

student100: Dziś inwestycja w Cracovię - czy Comarch liczy kiedyś na zyski z Cracovii? Prof. Janusz Filipiak: W tej chwili wprowadzamy do statutu Cracovii zmianę, która określa, że wszystkie zyski będą zatrzymywane w spółce Cracovia. Wyraźnie mówimy, że chcemy osiągnąć głównie cel marketingowy. Natomiast chcemy, aby klub był dochodowy.

6142465: Jakby miał Pan na dzisiejszy dzień określić składy Cracovii i Wisły. To przecież w derbach by Wisła wygrała wysoko. Jak pan ocenia szanse swojej drużyny? Prof. Janusz Filipiak: Piłkarze i trener nie są przekonani, że by przegrali.

kristhc: Z tego wynika, że Cracovia jest jednym z nielicznych w pełni wypłacalnych klubów ligowych. Czy zgodzi się Pan z tą tezą?? Prof. Janusz Filipiak: Tak, na pewno. Z piłkarzami rozmawiamy tylko o realnych pieniądzach.

wojtek20_Opravcy: Czy myślicie nad zmianą nazwy klubu na "Cracovia Comarch Kraków"? Prof. Janusz Filipiak: W przypadku piłki nożnej - nie, w przypadku hokeja - tak.

P23423: Czy w razie awansu Cracovia będzie w stanie spełnić wymogi licencyjne PZPN-u?? Prof. Janusz Filipiak: Mamy obietnicę prezydenta miasta Krakowa i Rady Miasta, kilkakrotnie publicznie powtarzane, że otrzymamy środki niezbędne do modernizacji stadionu, by spełnić wymagania.

krakos: Właśnie, na świecie zarabia się ogromne pieniądze na piłce, dlaczego nie u nas? Prof. Janusz Filipiak: Powodów jest kilka.. Przede wszystkim nie można rozpatrywać piłki w oderwaniu od problemów całej ekonomii kraju, która jest słabsza niż na Zachodzie. Przekłada się to na ceny reklam, ceny biletów, ceny sponsoringu. Problemem jest także bardzo niska jakość stadionów. Dzisiaj konsument, czyli kibic, oczekuje komfortu i elegancji, a tego polskie stadiony nie dostarczają. W skali całej polskiej piłki potrzebna jest pomoc państwa i samorządów, bo prywatni inwestorzy odpowiednich kosztów nie udźwigną. Potrzebna jest zmiana mentalności. Budowa stadionu może być tańsza od budowy nowej ulicy.

hajd: Czy na trybunach spotyka się Pan ze "sławnymi" kibicami Cracovii (Kennedy, Mazan, Malenczuki inni?). Czy nie myślał Pan wykorzystaniu potencjału, jaki tkwi w tych znanych kibicach np. do promocji Comarchu (na zasadzie sprzężenia zwrotnego?) Prof. Janusz Filipiak: Spotykam się i to się dzieje.

Dog_Hunters: Czy Cracovia ma jakieś zadłużenie? Prof. Janusz Filipiak: W tej chwili praktycznie nie.

Trabant601s: Czy jest szansa na zakończenie sporów o "miedzę" z Norbertankami?? Prof. Janusz Filipiak: Sprawy majątkowe Cracovii są skomplikowane i ich załatwienie wymaga czasu. Rozmawiamy ze wszystkimi zainteresowanymi stronami w duchu porozumienia.

gazzi: Czy zgadza się pan ze zdaniem "Nie ma silnej Wisły bez mocnej Cracovii... i vice versa? Prof. Janusz Filipiak: To są sprawy rozłączne.

burgos: Na jakim poziomie widzi Pan budżet Cracovii w przypadku awansu do pierwszej ligi? Prof. Janusz Filipiak: Nie powinien się zwiększyć istotnie. Jeszcze raz podkreślam, że mówimy o realnych pieniądzach.

student100: Dlaczego Comarch sponsoruje Cravovię? Przecież nie ma w swojej ofercie produktów dla mas. Prof. Janusz Filipiak: Mamy produkt dla mas, np. z oprogramowania CDN-OPTIMA korzysta 35 tys. firm w Polsce.

Egon19.: Czy pokochał Pan już Cracovię tak, że nie może Pan bez niej wytrzymać? Prof. Janusz Filipiak: Mamy trwałe związki ekonomiczne. Tym sposobem jesteśmy za Cracovię odpowiedzialni. To więcej niż miłość..., która bywa uczuciem ulotnym.

~Tymek: Czy sponsoring Cracovii wpływa na pensje pracowników Comarch? Prof. Janusz Filipiak: Nie wpływa. Wszystkie pensje płacimy, są godziwe i jeszcze firma przynosi znaczący zysk.

WOJNAR!: Co sądzi Pan o kolejnych przekrętach prezesa Fudały w Jaworznie dotyczących przejęcia MPK w Jaworznie? Czy nie uważa Pan, że tacy ludzie, jak Pan Fudała tylko rujnują dobry obraz piłki w kraju? Prof. Janusz Filipiak: Nie sądzę, że należy rozpatrywać problemy polskiej piłki przez pryzmat jednej osoby, czy jednego klubu. Uważam, że u podłoża wielu zjawisk leży mizeria finansowa i brak stadionów. Wielu działaczy z tym walczy, chcąc utrzymać tradycję polskich klubów.

krakos: Czy marzy pan o mistrzostwie Polski w sezonie 2004/2005? Prof. Janusz Filipiak: Trochę przedwczesne...

WOJNAR!: Comarch jest udziałowcem w 28 proc., reszta należy do miasta, czy możliwe jest, że jakiś gigant z innej branży mógłby wykupić Cracovię? Podobnie jak to się ma np. z Groclinem? Prof. Janusz Filipiak: Nie jest to kwestia rozwiązań siłowych. Poza tym nie ma miejsca dla dwóch gigantów w jednym klubie.

ww.ludzik.kgb.pl: Czy Cracovia pojedzie na zagraniczne zgrupowania przed rundą rewanżową?? Jeśli tak to gdzie?? Prof. Janusz Filipiak: Kontraktowane są wyjazdy do Cetniewa w Polsce i do Turcji.

WOJNAR!: Kiedy nastąpi renowacja murawy, która jest w tragicznym stanie? I gdzie będą montowane nowe krzesełka na stadionie, czy na łuku i w jakiej ilości? Prof. Janusz Filipiak: Skromny remont murawy jest planowany w przerwie zimowej, duży remont w przerwie letniej. Systematycznie i znacząco będzie zwiększana liczba krzesełek.

M._Netzermann: Pozwoli Pan Profesorze - czy Bogusław Cupiał może być Pańskim rywalem biznesowo, czy będzie tylko ambicjonalnie? Prof. Janusz Filipiak: Nie jest i nie będzie ani biznesowo, ani emocjonalnie.

KRAK&&&: Klub ma wspaniałych kibiców wsparcie duchowe z Watykanu, Pana wsparcie finansowe czy ma szanse na sukces? Taki jak Wisła. Prof. Janusz Filipiak: Sukces już jest. O Cracovii jest głośno i mam nadzieję, że będzie.

Modnisia: Czy pracownicy Comarchu chodzą obowiązkowo na mecze? Prof. Janusz Filipiak: Nie. Ostatnio zidentyfikowano w Comarchu 56 kibiców. Zainteresowanie powoli rośnie.

QQ63: Czy rzeczywiście tor kolarski będzie usunięty - w tej chwili staje się on niebezpieczny dla piłkarzy. Prof. Janusz Filipiak: Wszystko zmierza w tym kierunku. Stadion ma pełnić funkcję społeczną, natomiast zainteresowanie kolarstwem jest bardzo znikome.

Dog_Hunters: Jakiemu klubowi Pan kibicował gdy był Pan małym chłopcem? Prof. Janusz Filipiak: Zawiszy Bydgoszcz, wtedy ze Zbigniewem Bońkiem.

jarmusz: Od momentu wejścia w Cracovię, sporo myśli i czasu poświęca Pan futbolowi i temu klubowi, jaki to może mieć wpływ na funkcjonowanie Comarchu? Prof. Janusz Filipiak: Nie może mieć wpływu. Sprawom klubu poświęcam ok. 4-5 godzin tygodniowo.

@duddy@18: Czy prowadzone są rozmowy z Wisłą na temat pozyskania Artura Sarnata? Prof. Janusz Filipiak: Nie. Nie ma takiego tematu.

WOJNAR!: Czy karty zawodnicze należą do Comarchu czy do MKS CRACOVIA? i jaka jest przeciętna pensja zawodnika w PASACH wraz ze wszystkimi dodatkami? Prof. Janusz Filipiak: Absolutnie do MKS Cracovia. Do odpowiedzi na temat średniej pensji nie jestem przygotowany.

szlachta071: Czy bycie sponsorem takiej drużyny jak Cracovia ma jakiś wpływ na pana życie prywatne?? Prof. Janusz Filipiak: W czasie weekendów na pewno tak, bo jeżdżę na mecze. Na mecz w Szczecinie przyjechałem autem prosto z Genewy, a na mecz z Tłokami - prosto z Davos.

Dog_Hunters: Czy firma Comarch wykupi inne sekcje oprócz hokeja na lodzie? Prof. Janusz Filipiak: Częścią klubu Cracovia SSA są 4 sekcje: piłka nożna, hokej, piłka ręczna kobiet i koszykówka mężczyzn. Problemy tych sekcji rozwiązujemy w takiej kolejności, proporcjonalnie do społecznego zainteresowania tymi sekcjami.

Dragon_21: Czy Comarch ma przyszłość tak jak Microsoft? Prof. Janusz Filipiak: Może nie aż taką, ale ma.

werewr: Czy zamierza Pan porzucić całkowicie uczelnię? Prof. Janusz Filipiak: Uczelnię porzuciłem 5 lat temu.

Dragon_21: Jaki jest Pana ulubiony klub z zagranicy? Prof. Janusz Filipiak: Kilka klubów: na pewno najbardziej widowiskowy jest Real, sympatię budzi Manchester United. Nie lubię gry klubów niemieckich i włoskich, mało wiem o lidze francuskiej.

~wisełka: Czy ma Pan pomysł na zagwarantowanie bezpieczeństwa i porządku w ewentualnych derbach Krakowa? Prof. Janusz Filipiak: To jest szereg wielu działań - od dobrej organizacji stadionu, skończywszy na pracy z kibicami. Niezawodną receptą jest wygrana Cracovii.

ANALITYK2003: Panie prezesie czy Comarch jest przygotowany na wejście do UE? Prof. Janusz Filipiak: Jako Comarch do UE już weszliśmy. Mamy oddział we Frankfurcie. Sprzedajemy nasze oprogramowanie do krajów Unii bez żadnych przeszkód. Nasi pracownicy nie mają żadnych kłopotów ze zdobyciem pozwolenia na pracę w Unii.

bogdan_egypt: Czy mogę prosić o kilka słów na temat coraz lepszych wyników finansowych portalu INTERIA.PL? Prof. Janusz Filipiak: Wg prognoz zarządu Interii, portal powinien być samofinansujący w I połowie przyszłego roku. Na bazie mojej wiedzy, są to wiarygodne prognozy.

mietek245: Na naszym stadionie przez dość długi czas wisiała flaga: "Niewiernym psom spalimy dom po drugiej stronie Bloń. Święta wojna niech trwa do ostatniego psa" Jakie jest pana zdanie na temat takich flag? i czemu Pan na to nie reaguje? Prof. Janusz Filipiak: Dla mnie jest to część kolorytu lokalnego.

burgos: Inwestując w Pasy miał Pan pewne oczekiwania, patrząc z perspektywy tych kilkunastu miesięcy, które się spełniły, które nie, a co je przerosło? Prof. Janusz Filipiak: W moim przekonaniu idzie dobrze. Oczekiwania się spełniły, z niewielkim plusem.

Brajt: Czy w przeszłości uprawiał Pan jakieś sporty? na gierkach na stadionie Cracovii bardzo dobrze Pan sobie radzi. Prof. Janusz Filipiak: Nigdy nie uprawiałem sportu wyczynowo, ale od wielu lat gram 2 razy w tygodniu w tenisa i jeżdżę na nartach.

szlachta071: Czy będzie pan obecny na noworocznym spotkaniu Cracovii, czy będzie pan witał Nowy Rok gdzie indziej? Prof. Janusz Filipiak: Będę w Krakowie: najpierw w Wierzynku, potem na stadionie Cracovii, u siebie.

turbonh: Czy jest Pan zadowolony z działania marketingowców w Cracovii? Nie sądzi Pan, że szwankuje produkcja gadżetów? Prof. Janusz Filipiak: Jest dużo lepiej niż w innych klubach, będziemy dążyć do doskonałości.

Polonia_Warszawa: Na pewno Pan zna sytuację pana Romanowskiego w Polonii. Jakby Pan się zachował na jego miejscu? Prof. Janusz Filipiak: Nie znam sytuacji pana Romanowskiego w Polonii, przykro mi.

Dragon_21: Będzie tradycyjny Noworoczny sparing?? Prof. Janusz Filipiak: Na pewno tak.

szlachta071: Kibice Cracovii mają zgody z Arką i Lechem, a czy pan utrzymuje jakieś stosunki z prezesami, sponsorami innych drużyn? Prof. Janusz Filipiak: Nie. Chociaż znam panów Krauzego i Kulczyka osobiście, ale nigdy nie rozmawialiśmy o klubach piłkarskich.

turbonh: Czy jest szansa, żeby Cracovia pozyskała Kalu Uche? Prof. Janusz Filipiak: Nie jesteśmy zainteresowani.

M._Netzermann: Jaka jest Pańska wizja docelowej pozycji Cracovii na rynku piłkarskim? Czy strategią będzie bazowanie na wychowankach, czy chcemy kupować piłkarzy z zewnątrz, czy jakiś złoty środek? Prof. Janusz Filipiak: Tak długo, jak to możliwe, chcemy bazować na piłkarzach krajowych, najchętniej z naszego makroregionu.

hajd: Dlaczego KS Cracovia nie ma rzecznika prasowego? Trener Stawowy może jest świetnym fachowcem, ale z dziennikarzami rozmawiać nie umie i zawsze za dużo "chlapnie" (np. o zamierzonych transferach). Nie zawsze to jest korzystne dla Klubu. Prof. Janusz Filipiak: Tradycją zarówno Comarchu jak i Cracovii nie jest ograniczanie informacji. Przywilejem trenera Stawowego jest cieszenie się swoimi sukcesami przed kamerami tv. To jest nawet część jego pracy. Radzi sobie dobrze.

aleje3wieszczow: Gdyby Kalu Uche taki numer wywinął Cracovii, jakby się pan zachował po werdykcie FIFA wobec takiego zawodnika? Prof. Janusz Filipiak: Trudno powiedzieć, to jest gdybanie...

ww.ludzik.kgb.pl: Jutro losowanie grup MŚ'06, czy Pan również jak Michał Listkiewicz chciałby, żeby Polska wylosowała Anglię czy może Włochów? Prof. Janusz Filipiak: Tu może się narażę na krytykę, ale ostatnio mało interesuję się grą polskiej reprezentacji.

wojtek20_Opravcy: Co Pan na to by 1 zł z każdego biletu była przeznaczana na oprawę meczy: flagi, race, kartoniady?? Prof. Janusz Filipiak: Na meczu z ŁKS-em oprawa meczu bardzo wyraźnie przeszkadzała w grze i była jednym z powodów, że nie wygraliśmy tego meczu. Co chwila mecz był przerywany... Oprawa jest rzeczą miłą, ale czasami przekracza granice rozsądku.

Roque31: Jaki jest plan zagospodarowania terenów przy Wielickiej?? Prof. Janusz Filipiak: Powstanie tam centrum sportu i rekreacji wraz z bazą treningową dla poszczególnych sekcji Cracovii. Powstaną korty tenisowe, boisko piłkarskie 90x60 ze sztuczną trawą i hala sportowa na 400 miejsc. Montujemy finansowanie dla tego projektu. Nie będą to pieniądze Comarchu.

barney76: Na wiosnę będzie mecz przyjaźni z Gdynią, może zasponsorowałby Pan pociąg dla kibiców?? Prof. Janusz Filipiak: Nie wykluczam tego.

!wymienię!foto!!: Dlaczego Cracovia nie może pogodzić się z Wisłą? Byłoby to wg mnie pomocne dla obu stron i zarazem bezpieczne! Prof. Janusz Filipiak: Dla mnie osobiście ten temat nie jest ciekawy i nie chce mi się go dyskutować.

ANALITYK2003: Panie prezesie, o ile procent zamierza Comarch zwiększyć eksport swoich usług w przyszłym roku? Prof. Janusz Filipiak: Istnieje możliwość, że zwiększymy eksport dwukrotnie.

ekonom@2324: Panie prezesie czy Comarch będzie przejmował jakieś spółki niszowe? Prof. Janusz Filipiak: Nie nie mamy w planach na przyszły rok przejmowanie spółek niszowych.

kristhc: Jak Pan ocenia działania Zarządu pod względem organizacyjnym i sportowym? Prof. Janusz Filipiak: Jeszcze nie jest najlepiej. Ale sprawy idą w dobrym kierunku.

maciek1906: Czy Pan Profesor może uchylić rąbka tajemnicy, kto będzie transferową "bombą"? i czy Profesor osobiście uczestniczy w negocjacjach z potencjalnymi zawodnikami Pasów? Prof. Janusz Filipiak: Trudno mówić o "bombie". Chcemy sprowadzić zawodników I ligowych, a dziennikarze ocenią, czy to jest dobry transfer czy nie. Nie są to zawodnicy o najbardziej znanych nazwiskach. Tak, w negocjacjach uczestniczę.

Mikuś_Mc: Czy po ewentualnym wejściu do I ligi nie obawia się pan tego, że Cracovia zostanie w cieniu Wisły? Prof. Janusz Filipiak: Nigdy nie była.

Moderator: Ostatnie trzy pytania, prosimy.

hshshshsh: Jakie są premie za zwycięstwa?? Prof. Janusz Filipiak: Premia za zwycięstwo zależy od stylu, w jakim zostanie ono osiągnięte.

M._Netzermann: Jak pan ocenia obecne notowania akcji CMR na poziomie 48 PLN - "powyżej czy poniżej rynku" w odniesieniu do analizy fundamentalnej? Prof. Janusz Filipiak: Wczoraj nawet dla własnej ciekawości zrobiliśmy porównanie kursu Comarchu do indeksu Nasdaq, i okazało się, że stosunek ten jest od 4 lat prawie taki sam.

toni23: Czy Cracovia po awansie do pierwszej ligi będzie walczyła o europejskie puchary, czy będzie bronić się przed spadkiem??? Prof. Janusz Filipiak: Ponieważ Comarch jest firmą, która eksportuje, będziemy walczyć o europejskie puchary. Pytanie o Cracovię już miałem, gdy wystąpiłem w europejskiej tv CNBC.

mintek: W wywiadzie dla Tempa Łukasz Kubik twierdzi, że nie może powiedzieć nic dobrego o organizacji klubu, ponieważ "przez pół rundy trenowaliśmy w dziurawych getrach" - co Pan na to?? Prof. Janusz Filipiak: Nie ja za to odpowiadam. Staramy się, aby było jak najlepiej. Klub ma środki, żeby nie tylko getry kupować, ale też nowoczesne urządzenia diagnostyczne.

ytityuijghjyj: Jak ma Pan samochód?? Prof. Janusz Filipiak: Mercedes S600.

szlachta071: Czy jest pan fanem Małysza? Prof. Janusz Filipiak: Jestem fanem Małysza, co tydzień oglądam skoki.

gUcio-_O.P: Panie profesorze, ile pan zarabia? Prof. Janusz Filipiak: Bardzo dużo. Bardzo dziękuję za zainteresowanie rozmową ze mną. Zapraszam do kibicowania Cracovii, to jest bardzo fajna zabawa.

Moderator: Dziękujemy za udział w czacie.