|        bramki_do_przerwy_gospodarz = 2
|                            sedzia =
|                            sedzia = dr [[Józef Lustgarten]]
|                            widzow =
|                strzelcy_gospodarz =
|                strzelcy_gospodarz =[[Józef Kubiński|Kubiński]]<BR>[[Józef Kałuża|Kałuża]]<BR>[[Zdzisław Styczeń|Styczeń]] x2
|                    sklad_gospodarz =
|                    sklad_gospodarz = [[Mieczysław Wiśniewski|Wiśniewski]] <BR> [[Ludwik Gintel|Gintel]] <BR> [[Kazimierz Grabowski|Grabowski]] <BR> [[Edward Strycharz|Strycharz]]<BR> [[Stanisław Cikowski|Cikowski]] <BR>  [[Tadeusz Synowiec|Synowiec]]  <BR> [[Tadeusz Dąbrowski|Dąbrowski]] <BR>[[Stanisław Mielech|Mielech]] <BR> [[Józef Kałuża|Kałuża]]<BR> [[Zdzisław Styczeń|Styczeń]]<BR>  [[Józef Kubiński|Kubiński]]
|                    ustawienie_gosc =
|                        sklad_gosc =
|                        sklad_gosc = gracze m.in.<BR> [[Leon Sperling|Sperling]]<BR> Perlmutter
|                         herby_png =
}}
}}
===Skład zespołu Cracovii===
Skład zespołu Cracovii z [[kroniki Cracovii|kronik klubowych Cracovii]].
|                Link =
|                Skan = [[Grafika:Goniec Krakowski 1919-09-06 foto 1.jpg|thumb|Relacja z meczu w dzienniku ''Goniec Krakowski'' cz.1]]
[[Grafika:Goniec Krakowski 1919-09-06 foto 2.jpg|thumb|Relacja z meczu w dzienniku ''Goniec Krakowski'' cz.2]]
| Dodatkowe_informacje =
|                Tresc = W zeszłą niedzielę rozegrały obie drużyny bardzo interesujący match, który był niejako próbą sił na początku sezonu. Cracovia wystąpiła w swym pełnym składzie, który jednakże nie osiągnął tego stopnia, na jakim widzieliśmy go na matchu z "Sportklubem". Szczególnie atak wykazuje luki, brak decyzyi przed bramką, za długie trzymanie piłki - wszystko to rzczy, które dadzą się przy trainingu naprawić. Niezmordowanym, jak zwykł był p. Kałuża, obok niego najlepszym w ataku był p. Dąbrowski, którego niezrównane "centry" zamało były wykorzystane.
Jutrzenka sprawiła widzom swą grą miłą niespodziankę. W pierwszej połowie nie znać było nawet przewagi Cracovii; dopiro później drużyna opadła, a winę tego należy przypisać brakowi trainingu. Dobrymi byli prawy obrońca i środek pomocy, a i reszta drużyny ogromnie pracowała.
Sama gra prowadzona była nadzwyczaj elegancko przez obie strony i wywarła na widzach dodatnie wrażenie. Rozpoczęła ją Cracovia gwałtownym atakiem, zakończonym bramką, której atoli sędzia nie uznał z powodu "off side'u". Gra następnie toczyła się na środku boiska, aż p. Synowiec w 18 minucie zawinił "corner". Strzelony bardzo ładnie przez Sperlinga został wyzyskany przez środkowego p. Perlmuttera i strzelony w bramkę. Tym sukcesem Jutrzenki podniecona Cracovia, przypuszcza jeden atak za drugim i w 35 m. strzela p. Kubiński pierwszą bramkę. Parę minut później zdobywa p. Kałuża ślicznym strzałem drugą. Do pauzy 2:1.
Po pauzie występuje widoczna przewaga Cracovii i jedynie dobrej grze obrońców i bramkarza zawdzięcza Jutrzenka ten chlubny dla niej wynik. Napad Jutrzenki rzadziej przychodzi teraz pod bramkę Cracovii, jego prawa strona zawodzi. P. Kałuża i Styczeń strzelają jeszcze dwie bramki, tak, że ostateczny wynik jest 4:1. Cornery 6:4 dla Cracovii.