Gaj
Gruszka
Iskrzycki
Kmiecik

Drugi w odstępie kilkunastu dni pojedynek Cracovii z Podhalem na lodowisku w Krakowie zakończył się zwycięstwem Pasów. Tym razem w derbach Małopolski to „Krakowiacy” pobili „Górali”, biorąc rewanż za porażkę z 7. grudnia.

Mecz rozpoczął się niefortunnie dla podopiecznych Rudolfa Rohacka. Już w 2. minucie nowotarżanie wyprowadzili szybki atak i objęli prowadzenie po celnym strzale Malasińskiego. Pierwsza tercja nie przyniosła już zmiany rezultatu, choć to właśnie w tym okresie obie ekipy dały efektowny pokaz płynnej gry, grając bez gwizdka ponad 6 minut.

Drugie tercja okazała się decydująca dla przebiegu spotkania. Pasy strzeliły w tym okresie aż cztery gole, choć nowotarżanie wcale nie odpuszczali. W 23. minucie Vercik zachował się jak rasowy napastnik i po objechaniu bramki wcisnął gumę tuż przy słupku bramki Zborowskiego, było 1-1. Remis wyraźnie rozdrażnił graczy Podhala, którzy uparcie dążyli do zmiany wyniku, no i mieli w swoich szeregach świetnie dysponowanego Malasińskiego. To właśnie gracz z numerem 89 na koszulce, trafiając kapitanie z półobrotu w 26 minucie, dał ponownie prowadzenie gościom. Co ważne do tego momentu podopieczni Milana Jancuski zdawali się kontrolować przebieg wydarzeń na tafli... Jednak wydarzenia na lodzie przybrały dość niespodziewany obrót w 33 minucie, kiedy to Piotrowski świetnie przechwycił krążek na niebieskiej i zdecydowanie wjechał w tercję obronną Podhala, gdzie został faulowany. Już w 12 sekund później Daniel Laszkiewicz skonsumował przewagę Cracovii i wpakował krążek pod poprzeczkę. Pasy poszły za ciosem i niespełna minutę później wyszły na prowadzenie po kapitalnej bombie Mihalika z pierwszego krążka. Czwarta ramka dla Pasów padła na 9 sekund przed syreną. Spod niebieskiej uderzał Dudas, a krążek „wypluty” przez Zborowskiego wepchnął do siatki Badzo. Po 40 minutach było więc 4-2 choć ogromne znaczenie dla przebiegu wydarzeń mogła mieć sytuacja z 35 minuty kiedy to Baranyk od połowy lodowiska jechał sam na bramkę Radziszeskiego i przegrał ten pojedynek! Trzecia kwarta zaczęła się od bardzo wysokiego pressingu Cracovii, który praktycznie uniemożliwił gościom wyjście z własnej tercji przez ponad 5 minut. W końcu jednak Podhale zdołało nawiązać walkę i kiedy wydawało się że to nowotarżanie mogą zdobyć kontaktowe trafienie, ponownie przypomniał o sobie Marek Badzo, kończąc celnym strzałem składną akcję całej drugiej formacji. Prowadzenie 5-2 oraz kolejna gra w przewadze (od 55. minuty) nieco uśpiła podopiecznych Rohaczka. Ambitni „górale” zdołali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki, jednak losów spotkania nie byli już w stanie odwrócić. Cracovia pokonała Podhale 5-3.

Źródło: TerazPasy.pl [1]