Střeštík (46' Maroši)

4-4-2

"Tylko 67 minut gry testowanych" -

Tylko 67 minut gry testowanych

Piłkarze Cracovii przebywający na zgrupowaniu w Turcji pokonali 1:0 w sparingowym meczu przedostatni zespół czeskiej ekstraklasy Zbrojovkę Brno.

W wyjściowym składzie Cracovii wystąpiło aż sześciu piłkarzy pozyskanych w zimowym okienku transferowym. W bramce zgodnie z przewidywaniami zagrał Szymon Gąsiński, który tylko przyglądał się grze kolegów w poprzednim sparingu z NK Osijek (0:1). Cała czwórka obrońców złożona była z nowych piłkarzy. Wśród nich na środku obrony zadebiutował najnowszy nabytek Pasów Vule Trivunović. Szóstym zawodnikiem w wyjściowym składzie, którego nie oglądaliśmy jesienią w Cracovii był Piotr Giza.

Od pierwszej minuty nie zagrał żaden z trójki testowanych piłkarzy. Wszyscy grali bardzo krótko - łącznie niewiele ponad godzinę. Pleszakow wszedł po przerwie, ale kwadrans przed końcem meczu zmienił go Ramon. Tylko 22 minuty grał Maicon, który wszedł na boisko w 68 minucie.

Podobnie jak w poprzednim sparingu poza kadrą meczową znaleźli się trenujący indywidualnie Łukasz Mierzejewski, Mariusz Sacha, Milosz Kosanović i Mateusz Klich.

Pierwsza połowa meczu nie przyniosła większych emocji. Na boisku było dużo walki, ale niewiele składnych akcji i celnych strzałów. Warte odnotowania były zaledwie dwie akcje przeprowadzone przez Cracovię po pół godzinie gry.

Najpierw Piotr Giza dośrodkował na głowę do Marcina Krzywickiego, ale po strzale piłka poszybowała wysoko ponad bramką. Chwilę później napastnik Cracovii spisał się znacznie lepiej. Po podaniu od Sławomira Szeligi Krzywicki uderzył mocno i celnie, ale czeski bramkarz udanie interweniował.

Po zakończonej bezbramkowym remisem pierwszej połowie trener Szatałow dokonał dwóch zmian: Łukasza Nawotczyńskiego zastąpił Piotr Polczak, a Marcina Krzywickiego testowany napastnik Jurij Pleszakow z Ukrainy.

Drugą połowę Cracovia rozpoczęła od zdecydowanych ataków. Składną akcję zakończoną niecelnym strzałem Polczaka przeprowadził Piotr Giza, a celnie na bramkę Zbrojovki strzelali Saidi Ntibazonkiza i Sławomir Szeliga.

Okres dobrej gry Cracovii przyniósł wymierny efekt w 55 minucie. Piotr Giza dośrodkował z rzutu wolnego. Do wrzuconej piłki nadbiegał Piotr Polczak, ale minął się z piłką. Do piłki zdążył dopaść w ostatniej chwili Bojan Puzigaća i podeszwą buta z 5 metrów wepchnął piłkę do czeskiej bramki. 1:0 dla Cracovii.

Po objęciu prowadzenia Cracovia nadal posiadała przewagę. W 60 minucie Piotr Giza sprawił wiele kłopotów bramkarzowi Zbrojovki groźnie wykonując rzut wolny.

W ostatnich 30 minutach gry trener Jurij Szatałow w kilkuminutowych odstępach dokonał kilku zmian. W 62 minucie Andraża Strunę na prawej obronie zastąpił Marian Jarabica. Pięć minut później Sebastian Kurowski wszedł za Bartłomieja Dudzica, Hesdey Suart za Saidiego Ntibazonkizę, a testowany Maicon zastąpił Piotra Gizę.

Kwadrans przed końcem meczu boisko opuścił wprowadzony po przerwie testowany napastnik Jurij Pleszakow, którego zastąpił inny testowany zawodnik Brazylijczyk Ramon.

W 85 minucie znakomitą szansę na zdobycie drugiej bramki i... zdobycie uznania w oczach trenera Szatałowa miał testowany Maikon. Brazylijczyk grający w lidze ukraińskiej uciekł obrońcom i znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem. Napastnik zdołał minąć czeskiego golkipera i strzelił na bramkę, ale piłkę niemal z linii bramkowej zdążył wybić nadbiegający obrońca...
TP!
Źródło: TerazPasy.pl 6 lutego 2011 [1]

"Cracovia wygrała ze Zbrojovką" -

Cracovia wygrała ze Zbrojovką

Piłkarze Cracovii, którzy przebywają na zgrupowaniu w Turcji, rozegrali dziś kolejny mecz kontrolny. Przeciwnikiem była czeska Zbrojovka Brno.

Cracovia - Zbrojovka Brno 1-0 (0-0)

1-0 Puzigaca 55

CRACOVIA: Gąsiński - Struna (62 Jarabica), Nawotczyński (46 Polczak), Trivunovic, Puzigaca - Dudzic (67 Kurowski), Radomski, Szeliga, Ntibazonkiza (67 Suart), Giza (70 Maicon) - Krzywicki (46 Pleszakow, 76 Ramon).

Po czwartkowej porażce z NK Osijek 0-1, piłkarze Cracovii odwrócili wynik w starciu ze Zbrojovką. Podopieczni trenera Jurija Szatałowa zaprezentowali się dobrze zwłaszcza po przerwie, kiedy to przeprowadzili kilka ciekawych akcji. Jedyny gol padł jednak po stałym fragmencie gry. Piotr Giza dośrodkował z rzutu wolnego, a nabiegający Bojan Puzigaća strzałem z trzech metrów między nogami bramkarza wpakował piłkę do siatki.

st/cracovia.pl
Źródło: Sportowe Tempo 6 lutego 2011 [2]

"Puzigaca daje „Pasom" zwycięstwo" -

Puzigaca daje „Pasom" zwycięstwo

Defensywa Cracovii - w wyjściowym składzie - była wczoraj złożona wyłącznie z zawodników, którzy do drużyny dołączyli już po rundzie jesiennej. Przypomnijmy tylko, że. w meczu z GKS Bełchatów, którym „Pasy” kończyły jesień, w ich bramce stał Marcin Cabaj, a obrońcami byli Paweł Sasin, Piotr Polczak, Milos Kosanović i Tomasz Moskała. Z wymienionego kwintetu w zespole nie ma już Cabaja Moskały i Sasina. W niedzielnym sparingu wystąpił Polczak, ale jako zmiennik.

W czwórce obrońców, która zagrała przeciwko Zbrojovce, byli: Słoweniec, Polak oraz dwóch Bośniaków. Niewykluczone jednak, że tę obronę będą tworzyć wyłącznie piłkarze zagraniczni. Łukasz Mierzejewski po kontuzji dopiero zaczyna treningi z. pełnym obciążeniem, a na pozycję Łukasza Nawot-czyńskiego i Piotra Polczaka chrapkę mają Serb Kosano-vić oraz Słowak Marian Jarabica.

Zdaniem Szymona Gąsińskiego, prawdopodobnie bramkarza numer jeden w rundzie wiosennej, największym problemem w zgraniu się formacji nie jest język, ale poznanie charakterów. - Wiem, że kluczem do właściwego dyrygowania kolegami jest ich poznanie. Bramkarz musi wiedzieć, na kogo można krzyknąć, by osiągnąć pożądany skutek, a kto wymaga „głaskania” - uważa.

Wczoraj współpraca między defensorami Cracovii była momentami obiecująca W 19 minucie meczu z czeskim zespołem błąd Bojana Puzigacy naprawił Vule Trivunović, który w ostatnim momencie zablokował strzał rywala Puzigaca zrehabilitował się w drugiej połowie, gdy wykorzystał dośrodkowanie Piotra Gizy. Z piłką minął się Polczak, a były piłkarz Boraca Banja Luka z pięciu metrów, podeszwą butą strzelił zwycięskiego gola.

Trudno do końca odgadnąć rolę w drużynie Jarabicy, który był o krok od wypożyczenia do Slovana Bratysławą lecz kluby nie dogadały się w sprawie warunków ewentualnego wykupu zawodnika W meczu ze Zbrojovką piłkarz wystąpił na prawej stronie obrony i podobno spisał się więcej, niż poprawnie.

Po raz kolejny nie zachwycili ofensywni Brazylijczycy Ramon i Maicon oraz Ukrainiec Jurij Plieszakow. Wszyscy weszli na plac gry dopiero w drugiej połowie.
ARTUR GAC
Źródło: Dziennik Polski 7 lutego 2011

Powiedzieli po meczu

Karel Večeřa (trener Zbrojovki) - Pierwsza połowa była z naszej strony lepsza niż druga. Na początku stworzyliśmy kilka szans, podczas gdy przeciwnicy mają nic poważnego nie przeprowadzili. Na początku drugiej połowy zaspaliśmy, a rywal ukarał nas za to.

Źródło: fczbrno.cz

Mecze sezonu 2010/11

Odra Wodzisław Śląski 2010-06-26 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 1:2  Zagłębie Sosnowiec 2010-06-30 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 4:2  Pogoń Szczecin 2010-07-03 Pogoń Szczecin - Cracovia 0:0  Warta Poznań 2010-07-03 Warta Poznań - Cracovia 0:1  Znicz Pruszków 2010-07-07 Cracovia - Znicz Pruszków 2:3  Górnik Polkowice 2010-07-10 Górnik Polkowice - Cracovia 1:1  Górnik Łęczna 2010-07-17 Cracovia - Górnik Łęczna 1:1  GKS Katowice 2010-07-17 GKS Katowice - Cracovia 1:1  Kasımpaşa Stambuł 2010-07-21 Cracovia - Kasımpaşa Stambuł 1:0  AGOVV Apeldoorn 2010-07-24 AGOVV Apeldoorn - Cracovia 2:2  NEC Nijmegen 2010-07-27 NEC Nijmegen - Cracovia 1:1  BV Veendam 2010-07-30 BV Veendam - Cracovia 0:2  MC Algier 2010-08-06 Cracovia - MC Algier 1:0  Śląsk Wrocław 2010-08-13 Cracovia - Śląsk Wrocław 2:3  Legia Warszawa 2010-08-16 Legia Warszawa - Cracovia 2:1  Lech Poznań 2010-08-22 Lech Poznań - Cracovia 5:0  Korona Kielce 2010-08-27 Korona Kielce - Cracovia 1:0  Górnik Zabrze 2010-09-11 Cracovia - Górnik Zabrze 2:3  Lechia Gdańsk 2010-09-17 Lechia Gdańsk - Cracovia 1:0  GKP Gorzów Wielkopolski 2010-09-21 GKP Gorzów Wielkopolski - Cracovia 0:1  Arka Gdynia 2010-09-25 Cracovia - Arka Gdynia 2:0  Zagłębie Lubin 2010-10-02 KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 0:0  TSV 1860 Monachium 2010-10-09 Cracovia - TSV 1860 Monachium 2:1  Ruch Chorzów 2010-10-17 Cracovia - Ruch Chorzów 2:3  Polonia Warszawa 2010-10-23 Polonia Warszawa - Cracovia 3:0  Lech Poznań 2010-10-27 Cracovia - Lech Poznań 1:4  Polonia Bytom 2010-10-30 Cracovia - Polonia Bytom 0:1  Wisła Kraków 2010-11-05 Cracovia - Wisła Kraków 0:1  Widzew Łódź 2010-11-12 Widzew Łódź - Cracovia 2:2  Jagiellonia Białystok 2010-11-20 Jagiellonia Białystok - Cracovia 4:2  GKS Bełchatów 2010-11-26 Cracovia - PGE GKS Bełchatów 3:2  Cracovia_herb 2010-12-04 Cracovia - Cracovia (ME) 4:2  Cracovia_herb 2011 Trening Noworoczny  Kolejarz Stróże 2011-01-15 Cracovia - Kolejarz Stróże 2:3  Warta Poznań 2011-01-21 Cracovia - Warta Poznań 2:0  Dolcan Ząbki 2011-01-28 Cracovia - Dolcan Ząbki 1:0  Zagłębie Sosnowiec 2011-01-28 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 3:1  NK Osijek 2011-02-03 NK Osijek - Cracovia 1:0  Zbrojovka Brno 2011-02-06 Cracovia - Zbrojovka Brno 1:0  Mash'al Muborak 2011-02-09 Cracovia - Mash'al Muborak 1:0  Wołyń Łuck 2011-02-14 Cracovia - Wołyń Łuck 2:2  Szachtior Karaganda 2011-02-17 Cracovia - Szachtior Karaganda 1:0  Legia Warszawa 2011-02-25 Cracovia - Legia Warszawa 3:3  Śląsk Wrocław 2011-03-04 Śląsk Wrocław - Cracovia 0:0  Lech Poznań 2011-03-13 Cracovia - Lech Poznań 1:0  Korona Kielce 2011-03-19 Cracovia - Korona Kielce 3:0  MFK Ružomberok 2011-03-26 Cracovia - MFK Ružomberok 3:3  Górnik Zabrze 2011-04-03 Górnik Zabrze - Cracovia 1:0  Lechia Gdańsk 2011-04-09 Cracovia - Lechia Gdańsk 3:0  Arka Gdynia 2011-04-17 Arka Gdynia - Cracovia 3:0  Zagłębie Lubin 2011-04-21 Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin 2:2  Pogoń Lwów (2009) 2011-04-27 Cracovia - Pogoń Lwów 4:2  Ruch Chorzów 2011-05-01 Ruch Chorzów - Cracovia 1:0  Polonia Warszawa 2011-05-07 Cracovia - Polonia Warszawa 3:1  Polonia Bytom 2011-05-10 Polonia Bytom - Cracovia 1:2  Wisła Kraków 2011-05-15 Wisła Kraków - Cracovia 1:0  Widzew Łódź 2011-05-21 Cracovia - Widzew Łódź 1:2  Jagiellonia Białystok 2011-05-25 Cracovia - Jagiellonia Białystok 3:0  GKS Bełchatów 2011-05-29 PGE GKS Bełchatów - Cracovia 1:0