Jaromin

"Sparing: Cracovia ? Zagłębie Sosnowiec 4:2" -
Terazpasy.pl

Sparing: Cracovia ? Zagłębie Sosnowiec 4:2

W ostatniej przed wyjazdem na zgrupowanie do Opalenicy grze kontrolnej Cracovia pokonała 4:2 drugoligowe Zagłębie Sosnowiec. Spotkanie - podobnie jak środowy mecz z Odrą Wodzisław Śląski - rozegrano w nietypowym wymiarze czasowym - 4x30 minut.

Trener Pasów, Rafał Ulatowski po raz drugi miał okazję przyjrzeć się szerokiemu gronu swoich podopiecznych, spośród których wykrystalizuje się kadra pierwszego zespołu na nadchodzący sezon. Przez pierwsze 60 minut w bloku obronnym grali obok siebie testowani Milos Kosanović z Mladosta Apating oraz Bartłomiej Pacuszka z rezerw FC Twente Enschede. Trenerowi Ulatowskiemu znacznie bardziej do gustu przypadła gra Kosanovicia, który najpewniej znajdzie się w kadrze na obóz w Opalenicy. Takiej szansy nie dostanie Bartłomiej Pacuszka.

W pierwszym składzie Cracovii obok tej dwójki licznie zgromadzeni na obiekcie przy ul. Wielickiej kibice mogli również po raz pierwszy zobaczyć w akcji Arkadiusza Radomskiego. W środku pola obok niego wystąpili Aleksandr Suworow oraz Mariusz Sacha. Linię ataku tworzyli Bartosz Ślusarski, Bartłomiej Dudzic i Krzysztof Kaliciak. Ten ostatni pierwszy dwukrotnie zagroził bramce Zagłębia. Najpierw jego strzał na rzut rożny z trudem sparował Michał Bensz, a w 22. minucie po dograniu Suworowa z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę bramki rywali.

W 24. minucie solową akcję lewą stroną przeprowadził Sacha, minął w polu karnym Michała Skórskiego i pewnym strzałem pokonał Bensza. 23-letni skrzydłowy Pasów mógł w tej sytuacji wystawić piłkę na czystą pozycję Ślusarskiego i kiedy piłka zatrzepotała w siatce Zagłębia, podbiegł do starszego kolegi, jakby tłumacząc się ze swojej decyzji. W 26. minucie było już 2:0 dla Cracovii. Sacha wymienił podania z Suworowem, który wycofał piłkę na linię "16" do Ślusarskiego. Ten mierzonym strzałem nie dał szans Benszowi, lokując piłkę tuż przy słupku jego bramki.

Zagłębie w tym fragmencie gry zagroziło Pasom po stałych fragmentach gry, co wytknął swoim piłkarzom po spotkaniu trener Ulatowski. Dwukrotnie po dośrodkowaniach z rzutu rożnego do pozycji strzeleckiej doszedł Michał Maisner, ale dwukrotnie gospodarzom udało się wyjść z opresji obronną ręką. Dogodną okazję mógł mieć też Adrian Pajączkowski, ale w ostatniej chwili w polu karnym uprzedził go Sasin.

Tuż po krótkiej przerwie na uzupełnienie płynów Cracovia zadała kolejny cios i znowu w roli głównej wystąpili Ślusarski z Sachą. Ten pierwszy z ostrego kąta przerzucił piłkę nad bramkarzem Zagłębia, a ten drugi na linii bramkowej wygrał pojedynek z Adrianem Markiem i wepchnął piłkę do bramki sosnowiczan. Marek, który niefortunnie dał się uprzedzić Sasze nie znajdzie zatrudnienia w Cracovii. Rafał Ulatowski przyznał po spotkaniu, że 23-letni stoper Zagłębia nie jest zawodnikiem, który z miejsca rozwiązałby problem Pasów z obsadą środka obrony.

Pod koniec drugiej kwarty do głosu doszli goście. W 54. minucie po rzucie wolnym z prawej strony pola karnego wykonywanym przez Adriana Pajączkowskiego Ślusarski skierował piłkę do własnej siatki, a 5 minut później pozostawiony bez opieki w polu karnym Sławomir Pach strzałem głową pokonał Łukasza Merdę.

Po godzinie gry na boisku pojawiła się całkiem nowa "11" Cracovii, w której znalazł się między innymi Radosław Matusiak, dla którego był to pierwszy występ w tym okresie przygotowawczym. "RadoMatu" spotkania nie będzie jednak miło wspominał. W 115. minucie został kopnięty w twarz przez Tomasza Łuczywka i doznał złamania przegrody nosowej z przemieszczniem. Przez kilka najbliższych dni na pewno zostanie wyłączony z treningów. Zanim to jednak nastąpiło, Cracovia prowadziła już 4:2, a podwyższenie prowadzenia zapewnił Jakub Kaszuba, przytomnym strzałem z obrębu pola karnego pokonując bramkarza rywali. Jak się miało okazać, było to trafienie ustalające wynik drugiego w tym okresie przygotowawczym sparingu Cracovii.

W drużynie Pasów zabrakło Michała Golińskiego, Łukasza Mierzejewskiego, Karola Kostrubały (wszyscy trenują indywidualnie po kontuzjach), Mateusza Klicha, Dawida Dynarka (obaj niegroźne urazy, po których nie ma już śladu) oraz Marcina Krzywickiego (angina). Z kolei Mateusz Jeleń, Tomasz Baliga, Jakub Snadny i Łukasz Sosnowski, którzy grali przeciwko Odrze stanowić będą grupę piłkarzy proponowanych na wypożyczenia do innych klubów - jak mówi Rafał Ulatowski - by mieć możliwość rozwoju w innym otoczeniu.

W czwartek po popołudniowym treningu opiekun Cracovii poda listę zawodników, którzy w piątek z samego rana wyruszą na ośmiodniowe zgrupowanie do Opalenicy. Tam już w sobotę na Pasy czekać będzie dwoje sparingpartnerów - Warta Poznań oraz Pogoń Szczecin.
ML
Źródło: Terazpasy.pl 30 czerwca 2010 [1]

"Cracovia lepsza od Zagłębia - złamany nos Matusiaka (FOTO)" -

Cracovia lepsza od Zagłębia - złamany nos Matusiaka (FOTO)

1-0 Sacha 24

2-0 Ślusarski 26 3-0 Sacha 37 3-1 Skórski 54 3-2 Pach 59 4-2 Kaszuba 70 CRACOVIA (do 60 minuty): Merda – Sasin, Kosanović, Polczak, Pacuczka – Sacha, Radomski, Suvorov, Ślusarski – Dudzic, Kaliciak. CRACOVIA (od 61 minuty): Cabaj – Uszalewski, Wasiluk, Baran, Derbich – Pawlusiński, W. Łuczak, Szeliga, Moskała – Matusiak, Kaszuba.

Radosław Matusiak nie będzie miło wspominał dzisiejszego sparingu z Zagłębiem Sosnowiec. W samej końcówce meczu otrzymał cios w twarz. Na cztery minuty przed końcem pojedynku Matusiak chciał zgrać piłkę głową, gdy jeden z zawodników Zagłębia zbyt wysoko podniósł nogę i korkiem trafił napastnika „Pasów” prosto w nos. Radek chwycił się za twarz, po chwili pojawiła się krew. Szybko zszedł z boiska, gdzie został opatrzony przez sztab medyczny „Pasów”. Diagnoza była oczywista. - Nos jest złamany. Z przemieszczeniem - informuje Piotr Socha, fizjoterapeuta Cracovii. Napastnik, już z opatrunkiem na nosie, udał się do szpitala, gdzie przejdzie specjalistyczne badania.

Źródło: cracovia.pl
Źródło: Sportowe Tempo 30 czerwca 2010 [2]

Mecze sezonu 2010/11

Odra Wodzisław Śląski 2010-06-26 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 1:2  Zagłębie Sosnowiec 2010-06-30 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 4:2  Pogoń Szczecin 2010-07-03 Pogoń Szczecin - Cracovia 0:0  Warta Poznań 2010-07-03 Warta Poznań - Cracovia 0:1  Znicz Pruszków 2010-07-07 Cracovia - Znicz Pruszków 2:3  Górnik Polkowice 2010-07-10 Górnik Polkowice - Cracovia 1:1  Górnik Łęczna 2010-07-17 Cracovia - Górnik Łęczna 1:1  GKS Katowice 2010-07-17 GKS Katowice - Cracovia 1:1  Kasımpaşa Stambuł 2010-07-21 Cracovia - Kasımpaşa Stambuł 1:0  AGOVV Apeldoorn 2010-07-24 AGOVV Apeldoorn - Cracovia 2:2  NEC Nijmegen 2010-07-27 NEC Nijmegen - Cracovia 1:1  BV Veendam 2010-07-30 BV Veendam - Cracovia 0:2  MC Algier 2010-08-06 Cracovia - MC Algier 1:0  Śląsk Wrocław 2010-08-13 Cracovia - Śląsk Wrocław 2:3  Legia Warszawa 2010-08-16 Legia Warszawa - Cracovia 2:1  Lech Poznań 2010-08-22 Lech Poznań - Cracovia 5:0  Korona Kielce 2010-08-27 Korona Kielce - Cracovia 1:0  Górnik Zabrze 2010-09-11 Cracovia - Górnik Zabrze 2:3  Lechia Gdańsk 2010-09-17 Lechia Gdańsk - Cracovia 1:0  GKP Gorzów Wielkopolski 2010-09-21 GKP Gorzów Wielkopolski - Cracovia 0:1  Arka Gdynia 2010-09-25 Cracovia - Arka Gdynia 2:0  Zagłębie Lubin 2010-10-02 KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 0:0  TSV 1860 Monachium 2010-10-09 Cracovia - TSV 1860 Monachium 2:1  Ruch Chorzów 2010-10-17 Cracovia - Ruch Chorzów 2:3  Polonia Warszawa 2010-10-23 Polonia Warszawa - Cracovia 3:0  Lech Poznań 2010-10-27 Cracovia - Lech Poznań 1:4  Polonia Bytom 2010-10-30 Cracovia - Polonia Bytom 0:1  Wisła Kraków 2010-11-05 Cracovia - Wisła Kraków 0:1  Widzew Łódź 2010-11-12 Widzew Łódź - Cracovia 2:2  Jagiellonia Białystok 2010-11-20 Jagiellonia Białystok - Cracovia 4:2  GKS Bełchatów 2010-11-26 Cracovia - PGE GKS Bełchatów 3:2  Cracovia_herb 2010-12-04 Cracovia - Cracovia (ME) 4:2  Cracovia_herb 2011 Trening Noworoczny  Kolejarz Stróże 2011-01-15 Cracovia - Kolejarz Stróże 2:3  Warta Poznań 2011-01-21 Cracovia - Warta Poznań 2:0  Dolcan Ząbki 2011-01-28 Cracovia - Dolcan Ząbki 1:0  Zagłębie Sosnowiec 2011-01-28 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 3:1  NK Osijek 2011-02-03 NK Osijek - Cracovia 1:0  Zbrojovka Brno 2011-02-06 Cracovia - Zbrojovka Brno 1:0  Mash'al Muborak 2011-02-09 Cracovia - Mash'al Muborak 1:0  Wołyń Łuck 2011-02-14 Cracovia - Wołyń Łuck 2:2  Szachtior Karaganda 2011-02-17 Cracovia - Szachtior Karaganda 1:0  Legia Warszawa 2011-02-25 Cracovia - Legia Warszawa 3:3  Śląsk Wrocław 2011-03-04 Śląsk Wrocław - Cracovia 0:0  Lech Poznań 2011-03-13 Cracovia - Lech Poznań 1:0  Korona Kielce 2011-03-19 Cracovia - Korona Kielce 3:0  MFK Ružomberok 2011-03-26 Cracovia - MFK Ružomberok 3:3  Górnik Zabrze 2011-04-03 Górnik Zabrze - Cracovia 1:0  Lechia Gdańsk 2011-04-09 Cracovia - Lechia Gdańsk 3:0  Arka Gdynia 2011-04-17 Arka Gdynia - Cracovia 3:0  Zagłębie Lubin 2011-04-21 Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin 2:2  Pogoń Lwów (2009) 2011-04-27 Cracovia - Pogoń Lwów 4:2  Ruch Chorzów 2011-05-01 Ruch Chorzów - Cracovia 1:0  Polonia Warszawa 2011-05-07 Cracovia - Polonia Warszawa 3:1  Polonia Bytom 2011-05-10 Polonia Bytom - Cracovia 1:2  Wisła Kraków 2011-05-15 Wisła Kraków - Cracovia 1:0  Widzew Łódź 2011-05-21 Cracovia - Widzew Łódź 1:2  Jagiellonia Białystok 2011-05-25 Cracovia - Jagiellonia Białystok 3:0  GKS Bełchatów 2011-05-29 PGE GKS Bełchatów - Cracovia 1:0