Goście mimo czerwonych kartek kontynuowali grę w pełnym 11-osobowym składzie.

Mecz następnego dnia:

2010-08-07 Cracovia (ME) - Legia Warszawa (ME) 0:2

"Zwycięstwo w ostatnim sparingu" -

Zwycięstwo w ostatnim sparingu

Mecz z mistrzem Algierii miał być dla piłkarzy Cracovii próbą generalną przed pierwszym ligowym meczem ze Śląskiem Wrocław. Pech sprawił, że tuż przed ostatnim sprawdzianem formy drużyny kontuzje wyeliminowały z gry dwóch piłkarzy, którzy w zbliżającym sezonie mają pełnić kluczowe role w zespole. Jakby tego było mało, w trakcie spotkania z powodu kontuzji boisko puściło dwóch kolejnych graczy Cracovii...

W czwartek na treningu drobnego urazu doznał Saidi Ntibazonkiza i choć piłkarz przyjechał z drużyną do Dankowic to już wcześniej trener Ulatowski podjął decyzję, że Burundyjczyk w tym meczu nie wystąpi. Drugim pechowcem okazał się Arkadiusz Radomski, który na przedmeczowej rozgrzewce poczuł ból Achillesa i zamiast na boisku zajął miejsce na trybunach.

Wobec deficytu w kadrze Cracovii nominalnych defensywnych pomocników trener Ulatowski miał dwie propozycje na dublera Radomskiego: Marka Wasiluka i Mateusza Klicha. Ostatecznie zdecydował, że w wyjściowym składzie za Radomskiego zagra Klich, który okazał się jedną z jaśniejszych postaci w tym spotkaniu. Właśnie ten zawodnik jako pierwszy poważniej zagroził bramce rywali, gdy w 15 minucie piłka po jego strzale trafiła w słupek. Niestety kilka minut przed przerwą Klich musiał opuścić boisko z powodu kontuzji pachwiny.

W obronie co najmniej poprawnie spisywali się dwaj boczni obrońcy: Janus z prawej i Sasin z lewej strony. Gorzej było w środku obrony, gdzie trwał prawdziwy "casting" na parę stoperów... W wyjściowym składzie trener Ulatowski wystawił Polczaka w parze z pozyskanym w tym tygodniu Jarabicą. Kilka minut po przerwie Polczak doznał kontuzji uda i ta para została zastąpiona przez Kosanovica i Wasiluka. Kosanović w ostatnich minutach meczu dostał drugą żółtą kartkę i opuścił boisko a miejsce na środku obrony zajął Szeliga. Mimo pozornego bogactwa wyboru trudno na podstawie tego meczu wskazać na parę stoperów, którą ze spokojem można byłoby desygnować do gry w meczu ze Śląskiem.

Cracovia niewątpliwie przez całe spotkanie była zespołem lepszym, ale swoją grą nie zachwyciła. Mimo większych indywidualnych umiejętności piłkarzy Cracovii niewiele było klarownych sytuacji bramkowych, a co najmniej dwa poważne błędy w obronie nie skończyły się bramkami tylko dzięki udanym interwencjom Marcina Cabaja.

Jedyna bramka padła w 49 minucie i była ozdobą tego stojącego na przeciętnym poziomie spotkania. Słabo dysponowany w tym meczu Suvorov wrzucił piłkę z rzutu wolnego do Pawlusińskiego. Popularny Plastik odegrał piłkę głową do Bartosza Ślusarskiego, a ten w ekwilibrystyczny sposób - stojąc tyłem do bramki - skierował piłkę do bramki.

Tuż przed meczem nad boiskiem przeszła potężna ulewa i grząska murawa, choć świetnie utrzymana i wydrenowana, nie ułatwiała gry. Podobnie jak nie ułatwiała gry nad wyraz brutalna gra Algierczyków, którzy mimo dwóch czerwonych kartek... cały czas grali w pełnym składzie!
Crac
Źródło: TerazPasy.pl 6 sierpnia 2010 [1]

"Kości trzeszczały" -

Kości trzeszczały

piłka nożna. Wygrana Cracovii w sparingu z mistrzem Algierii

W ostatnim meczu sparingowym przed rozgrywkami ligowymi aiłkarze Cracovii pokonali w Dancowicach mistrza Algierii AM Mger 1-0. Decydującego gola zdobył Ślusarski. Trener Rafał Ulatowski chciał przetestować ustawienie przed oierwszym meczem ze Śląskiem. Ale już w czwartek drobny uraz mięśnia zgłosił Ntibazonkiza i szkoleniowiec nie chciał ryzykować. Na rozgrzewce ukłucie w ścięgnie Achillesa poczuł Radomski i nie wybiegł na boisko.

W trakcie bardzo ostrego ze strony Algierczyków meczu (aż dwóch ich graczy otrzymało czerwone kartki) najpierw zszedł z boiska Klich, potem urazu mięśnia nabawił się Pol-?zak. Janus kończył mecz z odbitymi korkami na plecach. To efekt brutalnego faulu rywala który z premedytacją nadepnął na gracza Cracovii.

Wobec kontuzji Radomskiego, jako defensywny pomocnik zagrał Klich i radził sobie bardzo dobrze. Od niego zaczynała się także większość ofensywnych akcji krakowian. W 13 min po indywidualnej szarży Klich strzelił mocno, ale piłka trafiła w słupek. W18 min prosty błąd przydarzył się dobrze grającemu Janusowi, lecz gracz z Algierii nie wykorzystał sytuacji sam na sam z Ca bajem. Pod koniec połowy boisko opuścił Klich. - Poczułem ukłucie w przywodzicielu, ale myślę, że to nic groźnego - mówił. Tuż po przerwie „Pasy” przyspieszyły tempo i w 48 miń zdobyły gola Z wolnego podawał Suworow, Pawlusiński głową odegrał piłkę do środka, a Ślusarski z bliska trafił do siatki. Potem przez kilka minut pokazały kilka ciekawych akcji, strzelali Sacha, Łuczak, ale niecelnie.

W 54 min opuścił boisko kontuzjowany Polczak. Poczuł lekki ból w mięśniu dwugłowym i trener Ulatowski wołał zdjąć go z boiską zastąpił go Serb Kosanović. Pod koniec meczu starali się atakować Algierczycy, Cracovia grała na kontrę. Taką akcję krakowianie przeprowadzili w 80 min, ale źle wykończył ją Krzywicki. W 84 min goście mogli doprowadzić do remisu, lecz mocne uderzenie z dystansu znakomicie obronił Merda.

Jak ocenić grę „Pasów” na tydzień przed ligą? Na pewno cieszy, że poprawnie grała obroną krakowianie nie stracili golą ale rywal przecież nie był mocny. W pomocy dobrze prezentował się Klich. Nadal szwankuje przechodzenie z obrony do ataku, za dużo jest niedokładnych podań. Napastnicy stwarzają za mało sytuacji bramkowych. W trakcie, meczu wyraźnie rozkręcał się Ślusarski. Jak wróci do pełnej dyspozycji fizycznej Matusiak, powinni tworzyć dobry i groźny duet. Pochwalić trzeba obu bramkarzy, nie mieli dużo pracy, ale pewnie interweniowali.

W Cracovii zadebiutował obrońca Jarabicą grał tylko jedną połowę, bo jedzie w niedzielę na zgrupowanie kadry słowackiej do lat 23. Trudno po 45 minutach ocenić jego grę.
AS
Źródło: Dziennik Polski sierpnia 2010

Rafał Ulatowski, trener Cracovii:

-Wobec kilku kontuzji nie mogłem sprawdzić ustawień personalnych przed meczem ze Śląskiem. Mam czterech kontuzjowanych graczy, ale mam nadzieje, że nie są to groźne urazy. Nie jestem bardzo zadowolony ze sparingu, ale liczy się to, że potrafiliśmy wygrać w meczu, który chwilami przypominał bitwę, w którym trzeszczały kości i lała się krew. Znów nie straciliśmy gola. Z zawodników chciałbym wyróżnić Mateusza Klicha. Wystosowaliśmy jeszcze raz odwołanie do Ekstraklasa SA w sprawie spotkań ze Śląskiem i Legią. Uważamy, że ze Śląskiem powinniśmy grać nie 13, a 14 sierpnia, a mecz z Legią z 16 sierpnia można przełożyć.

Mecze sezonu 2010/11

Odra Wodzisław Śląski 2010-06-26 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 1:2  Zagłębie Sosnowiec 2010-06-30 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 4:2  Pogoń Szczecin 2010-07-03 Pogoń Szczecin - Cracovia 0:0  Warta Poznań 2010-07-03 Warta Poznań - Cracovia 0:1  Znicz Pruszków 2010-07-07 Cracovia - Znicz Pruszków 2:3  Górnik Polkowice 2010-07-10 Górnik Polkowice - Cracovia 1:1  Górnik Łęczna 2010-07-17 Cracovia - Górnik Łęczna 1:1  GKS Katowice 2010-07-17 GKS Katowice - Cracovia 1:1  Kasımpaşa Stambuł 2010-07-21 Cracovia - Kasımpaşa Stambuł 1:0  AGOVV Apeldoorn 2010-07-24 AGOVV Apeldoorn - Cracovia 2:2  NEC Nijmegen 2010-07-27 NEC Nijmegen - Cracovia 1:1  BV Veendam 2010-07-30 BV Veendam - Cracovia 0:2  MC Algier 2010-08-06 Cracovia - MC Algier 1:0  Śląsk Wrocław 2010-08-13 Cracovia - Śląsk Wrocław 2:3  Legia Warszawa 2010-08-16 Legia Warszawa - Cracovia 2:1  Lech Poznań 2010-08-22 Lech Poznań - Cracovia 5:0  Korona Kielce 2010-08-27 Korona Kielce - Cracovia 1:0  Górnik Zabrze 2010-09-11 Cracovia - Górnik Zabrze 2:3  Lechia Gdańsk 2010-09-17 Lechia Gdańsk - Cracovia 1:0  GKP Gorzów Wielkopolski 2010-09-21 GKP Gorzów Wielkopolski - Cracovia 0:1  Arka Gdynia 2010-09-25 Cracovia - Arka Gdynia 2:0  Zagłębie Lubin 2010-10-02 KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 0:0  TSV 1860 Monachium 2010-10-09 Cracovia - TSV 1860 Monachium 2:1  Ruch Chorzów 2010-10-17 Cracovia - Ruch Chorzów 2:3  Polonia Warszawa 2010-10-23 Polonia Warszawa - Cracovia 3:0  Lech Poznań 2010-10-27 Cracovia - Lech Poznań 1:4  Polonia Bytom 2010-10-30 Cracovia - Polonia Bytom 0:1  Wisła Kraków 2010-11-05 Cracovia - Wisła Kraków 0:1  Widzew Łódź 2010-11-12 Widzew Łódź - Cracovia 2:2  Jagiellonia Białystok 2010-11-20 Jagiellonia Białystok - Cracovia 4:2  GKS Bełchatów 2010-11-26 Cracovia - PGE GKS Bełchatów 3:2  Cracovia_herb 2010-12-04 Cracovia - Cracovia (ME) 4:2  Cracovia_herb 2011 Trening Noworoczny  Kolejarz Stróże 2011-01-15 Cracovia - Kolejarz Stróże 2:3  Warta Poznań 2011-01-21 Cracovia - Warta Poznań 2:0  Dolcan Ząbki 2011-01-28 Cracovia - Dolcan Ząbki 1:0  Zagłębie Sosnowiec 2011-01-28 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 3:1  NK Osijek 2011-02-03 NK Osijek - Cracovia 1:0  Zbrojovka Brno 2011-02-06 Cracovia - Zbrojovka Brno 1:0  Mash'al Muborak 2011-02-09 Cracovia - Mash'al Muborak 1:0  Wołyń Łuck 2011-02-14 Cracovia - Wołyń Łuck 2:2  Szachtior Karaganda 2011-02-17 Cracovia - Szachtior Karaganda 1:0  Legia Warszawa 2011-02-25 Cracovia - Legia Warszawa 3:3  Śląsk Wrocław 2011-03-04 Śląsk Wrocław - Cracovia 0:0  Lech Poznań 2011-03-13 Cracovia - Lech Poznań 1:0  Korona Kielce 2011-03-19 Cracovia - Korona Kielce 3:0  MFK Ružomberok 2011-03-26 Cracovia - MFK Ružomberok 3:3  Górnik Zabrze 2011-04-03 Górnik Zabrze - Cracovia 1:0  Lechia Gdańsk 2011-04-09 Cracovia - Lechia Gdańsk 3:0  Arka Gdynia 2011-04-17 Arka Gdynia - Cracovia 3:0  Zagłębie Lubin 2011-04-21 Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin 2:2  Pogoń Lwów (2009) 2011-04-27 Cracovia - Pogoń Lwów 4:2  Ruch Chorzów 2011-05-01 Ruch Chorzów - Cracovia 1:0  Polonia Warszawa 2011-05-07 Cracovia - Polonia Warszawa 3:1  Polonia Bytom 2011-05-10 Polonia Bytom - Cracovia 1:2  Wisła Kraków 2011-05-15 Wisła Kraków - Cracovia 1:0  Widzew Łódź 2011-05-21 Cracovia - Widzew Łódź 1:2  Jagiellonia Białystok 2011-05-25 Cracovia - Jagiellonia Białystok 3:0  GKS Bełchatów 2011-05-29 PGE GKS Bełchatów - Cracovia 1:0