Mężyk (46' Ciećko)

"Sparing: Cracovia - Kolejarz Stróże 2:3 (1:3) - Kompromitacja!" -
Terazpasy.pl

Sparing: Cracovia - Kolejarz Stróże 2:3 (1:3) - Kompromitacja!

W fatalnym stylu rozpoczęli serię zimowych sparingów piłkarze Cracovii. Zespół pozbawiony dziewięciu piłkarzy, którzy w piątek wygrali halowy turniej Remes Cup Extra, w żadnym elemencie gry nie sprostał 15. zespołowi pierwszej ligi Kolejarzowi Stróże. Wśród 9. testowanych kandydatów do gry w Kolejarzu był piłkarz specjalizujący się w... piłce plażowej!

Mimo zdecydowanej przewagi "na papierze" Cracovia już po pół godziny przegrywała na własnym boisku z pierwszoligowcem aż 0:3. Wiele w tym "zasługi" defensorów Cracovii z debiutującym w Pasach stoperem Łukaszem Nawotczyńskim, a przede wszystkim Milosza Budakovicia w bramce, który jako jedyny z trójki bramkarzy pozostanie nadal w klubie (odszedł Marcin Cabaj, odejdzie Łukasz Merda).

W 8. minucie młody bramkarz Cracovii fatalnie podał piłkę ręką do Gryźlaka, który strzałem z 20. metrów zdobył pierwszą bramkę. Dwadzieścia minut później w stosunkowo nietrudnej sytuacji Budaković stojąc na linii bramkowej wybił piłkę tuż przed siebie pod nogi napastnika Kolejarza i Paweł Sasin zmuszony był ratować sytuację faulem. "11" pewnie wykorzystał Socha. W 31 minucie Budaković po raz trzeci musiał wyjąć piłkę z siatki po precyzyjnym uderzeniu Madejskiego z rzutu wolnego.

Cracovia niby starała się atakować, ale gdy nawet dochodziła do sytuacji strzeleckich to fatalnie je marnowała. Przodował w tym Marcin Krzywicki, jedyny nominalny napastnik jaki po rundzie jesiennej pozostał w Cracovii. Niewiele ustępowali mu Saidi Ntibazonkiza, który powrócił już z dłuższego o kilka dni urlopu oraz Sebastian Kurowski dla którego był to pierwszy mecz po wielomiesięcznej przerwie spowodowanej kontuzją więzadła krzyżowego.

Mimo to kibice jacy przyszli w sobotę na boisko przy ulicy Wielickiej z pewnością nie żałowali poświęconego na ten mecz czasu z powodu gry jednego zawodnika: Aleksandru Suvorova. Reprezentant Mołdawii u progu zimowych przygotowań znajduje się w znakomitej formie czego niewielkim przykładem był fantastycznie wykonany rzut wolny w ostatniej minucie pierwszej połowy po którym Cracovia zdobyła pierwszą bramkę.

W drugiej połowie na boisku pojawiło się kilku młodych piłkarzy. Trener Dietmar Brehmer, który pod nieobecność Jurija Szatałowa (wracał z Poznania) prowadził zespół w tym meczu zmienił m.in. bramkarzy (Merda za Budakovicia) oraz parę stoperów zastępując Nawotczyńskiego i Jarabicę Kosanovicem i Wasilukiem.

Pomogło to o tyle, że Cracovia nie straciła kolejnych bramek, ale zdołała zdobyć tylko jednego gola po strzale w 60 minucie Pawła Sasina, który - obok wspomnianego Alexandru Suvorova - był najlepszym piłkarzem Cracovii w tym meczu.

Dobry występ Pawła Sasina nie zmienił jednak decyzji trenerów i zawodnik - podobnie jak pięciu innych piłkarzy (Łukasz Merda, Michał Goliński, Krzysztof Janus, Wojciech Łuczak, Marek Wasiluk) otrzymał polecenie szukania sobie nowego klubu.

Kolejne sparingi Cracovia rozegra podczas rozpoczynającego się w poniedziałek tygodniowego zgrupowania w Jarocinie. W piątek (21 stycznia) Pasy zagrają z pierwszoligową Wartą Poznań i drugoligową Jarotą Jarocin.
TP!
Źródło: Terazpasy.pl 15 stycznia 2011 [1]

"Cracovia przegrała z Kolejarzem Stróże" -

Cracovia przegrała z Kolejarzem Stróże

0-1 Cichy 8

0-2 Socha 27, karny 0-3 Madejski 31 1-3 Suworow 45 2-3 Sasin 60 CRACOVIA: Budaković (46 Merda) - Sasin, Nawotczyński (46 Wasiluk), Jarabica (46 Kosanović), Janus - Ntibazonkiza (46 Rupa), Goliński (39 Dynarek), Łuczak (58 Pytel), Suworow - Kurowski (46 Żołądź). Krzywicki. KOLEJARZ, I połowa: Zarychta - Cichy, Staniek, Dudek, Walęciak - Gryźlak, Uwakwe, Jarosiewicz, Madejski - Socha, Mężyk; II połowa: Lisak - Basta, Dudek, Bednarz, Kominiak - Gruca, Stefanik, Juzwa, Rado - Ciećko, Salami. Sędzia: Tomasz Musiał (Kraków).

W deszczu lepszy okazał się zespół ze Stróż, ale wynik nie odzwierciedla przebiegu spotkania, które- zwłaszcza w drugiej połowie - w znacznym stopniu zdominowali krakowianie.

Już w 3 minucie mogło być 1:0. Na lewej stronie powalczył Krzywicki, dobrze dośrodkował, ale żaden z jego kolegów nie zdołał oddać strzału na bramkę Zarychty. Cracovia prowadziła grę, ale to goście objęli prowadzenie. W 8 minucie, nieporozumienie pomiędzy Budakoviciem a Golińskim wykorzystał Cichy, strzelając do pustej bramki. „Pasy” dalej jednak grały do przodu, chcąc jak najszybciej doprowadzić do wyrównania. W 19 minucie minimalnie pomylił się Krzywicki, a cztery minuty po nim Łuczak strzelił wprost w bramkarza.

Tymczasem kolejną kontrę przeprowadzili zawodnicy Kolejarza i zdobyli drugiego gola. W 27 minucie znowu błąd popełnił Budaković, wybijając niegroźną piłkę przed siebie, a dobijającego strzał zawodnika ze Stróż faulował Sasin. Sędzia Tomasz musiał bez wahania wskazał na „wapno”, a Bartłomiej Socha zamienił rzut karny na bramkę. Chwilę później było już 0:3. I przy tej bramce młody bramkarz Cracovii nie pozostaje bez winy. Madejski strzelił z wolnego w krótki róg, a piłka po rękach Budakovicia wpadła do bramki. Najlepszą okazję do zdobycia kontaktowej bramki miał w 44 minucie Krzywicki, ale będąc „oko w oko” z bramkarzem przeciwnika spudłował z 12 metrów. Minutę później Alex Suworow przymierzył z rzutu wolnego i pięknym strzałem zdobył bramkę dla swojej drużyny. Do przerwy słabo grająca Cracovia, niespodziewanie przegrywała z teoretycznie słabszym rywalem aż 1:3.

W drugiej odsłonie na boisku pojawiło się wielu nowych zawodników. Szczególnie po stronie przyjezdnych, którzy wymienili cały skład. Na pierwszą ciekawą akcję trzeba była czekać aż do 61 minuty, kiedy to wprowadzony w przerwie Żołądź po ładnej akcji z lewej strony wyłożył piłkę Sasinowi, któremu nie pozostało nic innego jak wbić ją do pustej bramki. Cracovia konsekwentnie grała ofensywnie, a kolejarz ograniczał się tylko do kontrataków, rzadko zagrażając Merdzie. Kilka razy z bardzo dobrej strony pokazał się Suworow, który mocnymi strzałami z dystansu starał się zdobyć wyrównanie. W 77 minucie po jego strzale z ok.30 metrów piłka uderzyła w poprzeczkę. Do końca meczu wynik jednak nie uległ zmianie i to pierwszoligowcy ze Stróż mogli się cieszyć pierwszym w tym roku wygranym meczem. Po niezłej w ich wykonaniu pierwszej połowie i bardzo marnej drugiej, pokonali ostatnią drużynę Ekstraklasy 3:2.

Po meczu powiedzieli:

Dietmar Brehmer, II trener Cracovii: Jesteśmy w trudnej sytuacji i musimy nauczyć się wygrywać we wszystkich spotkaniach. Dziś przegraliśmy jednak z Kolejarzem Stróże, a w pierwszej połowie nasza gra była - żeby nie używać mocniejszych słów - bardzo słaba.

Alexandru Suworow: Nie wiem co z moją przyszłością. Jeśli będę grał to na pewno zostanę w Cracovii, nie chcę siedzieć na ławce. Mam propozycję z różnych klubów, ale jeśli będę grał dobrze, to wierzę, że wywalczę sobie miejsce w składzie i będę grał regularnie. Dzisiaj dobrze czułem się na lewej stronie, mam nadzieję, że właśnie tam będzie mnie wystawiał trener.
Źródło: Sportowe Tempo 15 stycznia 2011 [2]

"Trener się wstydził" -

Trener się wstydził

Na sztucznym boisku przy ul. Wielickiej Cracovia przegrała w sparingowym meczu z I-ligowym Kolejarzem Stróże 2-3. Dla obu zespołów był to dopiero pierwszy pojedynek w nowym roku.

W „Pasach” zabrakło 9 graczy, którzy w piątek uczestniczyli w zwycięskim dla krakowian turnieju halowym Remes Cup w Poznaniu. Nie grali też kontuzjowani Mierzejewski i Sacha oraz chory Radomski. Kolejarz wystąpił w mocno przemeblowanym składzie, bowiem z zespołu, który grał jesienią, odeszło aż 9 graczy.

W pierwszej połowie trener Kolejarza Marek Motyka wystawił mocniejszy zespół i po 31 minutach goście prowadzili 3-0. Przy wszystkich trzech bramkach zawinił młody bramkarz „Pasów” Serb Budaković. Najpierw źle wyrzucił piłkę na 20. metr do Golińskiego, z prezentu skorzystał Gryźlak. Potem odbił przed siebie uderzenie jednego z graczy Kolejarzą sytuację starał się ratować Sasin, faulowa! w polu karnym i Socha pewnie wyegzekwował Jedenastkę”. W 31 min po strzale z wolnego Madejskiego piłka po rękach Budakowda wpadła do siatki. Budaković ściągnięty został do Krakowa po to, aby w przyszłości być bramkarzem numer jeden. Droga do tego bardzo daleka Cracovia w pierwszej połowie grała źle, ale mimo to miała kilka okazji, dwukrotnie zmarnował je Krzywicki, raz Łuczak. W 45 min Suworow świetnie uderzył piłkę z wolnego z ponad 20 m i było 1-3.

W drugiej odsłonie trener Motyka całkowicie wymienił zespół (na boisku został tylko testowany Tomasz Dudek), w Cracovii pojawiło się kilku nowych graczy, m.in. trzej zawodnicy z zespołu Młodej Ekstraklasy: Żołądź, Rupa i Pytel. Teraz sporą przewagę osiągnęli krakowianie, widać było, że drugi skład Kolejarza jest znacznie słabszy. Ataki Cracovii przyniosły tylko jedną bramkę, w 61 min po dokładnej centrze Żołądzia Sasin z bliska strzelił na 2-3. Potem świetnymi uderzeniami z dystansu z wolnego popisywał się Suworow. Raz piłka zatrzymała się na poprzeczce, za drugim razem trafiła w spojenie słupka z poprzeczką. Mimo olbrzymiej przewagi Cracovia nie doprowadziła do remisu.

W Cracovii zadebiutował obrońca Nawotczyński, ale po 45 minutach nie można ocenić jego przydatności dla zespołu. Po dłuższej przerwie pokazał się Kurowski, starał się, był aktywny. W 40 min urazu nogi doznał Goliński i zszedł z boiska zastąpiony przez Dynarka 45 minut grał Ntibazonkiza, który trenuje z drużyną dopiero od dwóch dni.

Trener Marek Motyka testował z Cracovią kilku nowych graczy: Marcina Stańka (ostatnio Flota Świnoujście), Kamila Rado (Wisła Kraków), Łukasza Kominiaka (Sandecja), Tomasza Dudka (Piaseczno), Łukasza Jarosiewicza (to były gracz Polonii Warszawa), Abela Salamiego (ostatnio grał w piłkę plażową), Lon-ginusa Uwakwe (Stal St. Wola), Szymona Grucę (Grybovia), Andrzeja Bednarza (ostatnio grał w Iranie).
AS
Źródło: Dziennik Polski 17 stycznia 2011

Film

Bramki z meczu

Mecze sezonu 2010/11

Odra Wodzisław Śląski 2010-06-26 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 1:2  Zagłębie Sosnowiec 2010-06-30 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 4:2  Pogoń Szczecin 2010-07-03 Pogoń Szczecin - Cracovia 0:0  Warta Poznań 2010-07-03 Warta Poznań - Cracovia 0:1  Znicz Pruszków 2010-07-07 Cracovia - Znicz Pruszków 2:3  Górnik Polkowice 2010-07-10 Górnik Polkowice - Cracovia 1:1  Górnik Łęczna 2010-07-17 Cracovia - Górnik Łęczna 1:1  GKS Katowice 2010-07-17 GKS Katowice - Cracovia 1:1  Kasımpaşa Stambuł 2010-07-21 Cracovia - Kasımpaşa Stambuł 1:0  AGOVV Apeldoorn 2010-07-24 AGOVV Apeldoorn - Cracovia 2:2  NEC Nijmegen 2010-07-27 NEC Nijmegen - Cracovia 1:1  BV Veendam 2010-07-30 BV Veendam - Cracovia 0:2  MC Algier 2010-08-06 Cracovia - MC Algier 1:0  Śląsk Wrocław 2010-08-13 Cracovia - Śląsk Wrocław 2:3  Legia Warszawa 2010-08-16 Legia Warszawa - Cracovia 2:1  Lech Poznań 2010-08-22 Lech Poznań - Cracovia 5:0  Korona Kielce 2010-08-27 Korona Kielce - Cracovia 1:0  Górnik Zabrze 2010-09-11 Cracovia - Górnik Zabrze 2:3  Lechia Gdańsk 2010-09-17 Lechia Gdańsk - Cracovia 1:0  GKP Gorzów Wielkopolski 2010-09-21 GKP Gorzów Wielkopolski - Cracovia 0:1  Arka Gdynia 2010-09-25 Cracovia - Arka Gdynia 2:0  Zagłębie Lubin 2010-10-02 KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 0:0  TSV 1860 Monachium 2010-10-09 Cracovia - TSV 1860 Monachium 2:1  Ruch Chorzów 2010-10-17 Cracovia - Ruch Chorzów 2:3  Polonia Warszawa 2010-10-23 Polonia Warszawa - Cracovia 3:0  Lech Poznań 2010-10-27 Cracovia - Lech Poznań 1:4  Polonia Bytom 2010-10-30 Cracovia - Polonia Bytom 0:1  Wisła Kraków 2010-11-05 Cracovia - Wisła Kraków 0:1  Widzew Łódź 2010-11-12 Widzew Łódź - Cracovia 2:2  Jagiellonia Białystok 2010-11-20 Jagiellonia Białystok - Cracovia 4:2  GKS Bełchatów 2010-11-26 Cracovia - PGE GKS Bełchatów 3:2  Cracovia_herb 2010-12-04 Cracovia - Cracovia (ME) 4:2  Cracovia_herb 2011 Trening Noworoczny  Kolejarz Stróże 2011-01-15 Cracovia - Kolejarz Stróże 2:3  Warta Poznań 2011-01-21 Cracovia - Warta Poznań 2:0  Dolcan Ząbki 2011-01-28 Cracovia - Dolcan Ząbki 1:0  Zagłębie Sosnowiec 2011-01-28 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 3:1  NK Osijek 2011-02-03 NK Osijek - Cracovia 1:0  Zbrojovka Brno 2011-02-06 Cracovia - Zbrojovka Brno 1:0  Mash'al Muborak 2011-02-09 Cracovia - Mash'al Muborak 1:0  Wołyń Łuck 2011-02-14 Cracovia - Wołyń Łuck 2:2  Szachtior Karaganda 2011-02-17 Cracovia - Szachtior Karaganda 1:0  Legia Warszawa 2011-02-25 Cracovia - Legia Warszawa 3:3  Śląsk Wrocław 2011-03-04 Śląsk Wrocław - Cracovia 0:0  Lech Poznań 2011-03-13 Cracovia - Lech Poznań 1:0  Korona Kielce 2011-03-19 Cracovia - Korona Kielce 3:0  MFK Ružomberok 2011-03-26 Cracovia - MFK Ružomberok 3:3  Górnik Zabrze 2011-04-03 Górnik Zabrze - Cracovia 1:0  Lechia Gdańsk 2011-04-09 Cracovia - Lechia Gdańsk 3:0  Arka Gdynia 2011-04-17 Arka Gdynia - Cracovia 3:0  Zagłębie Lubin 2011-04-21 Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin 2:2  Pogoń Lwów (2009) 2011-04-27 Cracovia - Pogoń Lwów 4:2  Ruch Chorzów 2011-05-01 Ruch Chorzów - Cracovia 1:0  Polonia Warszawa 2011-05-07 Cracovia - Polonia Warszawa 3:1  Polonia Bytom 2011-05-10 Polonia Bytom - Cracovia 1:2  Wisła Kraków 2011-05-15 Wisła Kraków - Cracovia 1:0  Widzew Łódź 2011-05-21 Cracovia - Widzew Łódź 1:2  Jagiellonia Białystok 2011-05-25 Cracovia - Jagiellonia Białystok 3:0  GKS Bełchatów 2011-05-29 PGE GKS Bełchatów - Cracovia 1:0