czerwone_kartki Czerwone kartki
Krzywicki (59')

"Skromne zwycięstwo" -

Skromne zwycięstwo

Obóz przygotowawczy w Turcji minął półmetek. Po porażce 0:1 z jedenastym zespołem ligi chorwackiej NK Osijek i zwycięstwie 1:0 z przedostatnim zespołem czeskiej ligi Zbrojovką Brno trener Cracovii Jurij Szatałow sprawdził formę gruntownie przebudowywanego zespołu z egzotycznym Mash'al Muborak, piątym zespołem Uzbekistanu.

Trener Cracovii z różnych względów nie mógł skorzystać z kilku zawodników. Jedyny testowany zawodnik Jurij Pleszakow doznał kontuzji w poprzednim sparingu, Łukasz Nawotczyński we wtorek naciągnął więzadło w kolanie, Łukasz Mierzejewski nadal przechodzi rehabilitację, a Aleksandru Suvorov ostatni tydzień spędził na zgrupowaniu reprezentacji Mołdawii w Portugalii.

W porównaniu z poprzednim sparingiem w wyjściowym składzie nastąpiły tylko trzy zmiany. W bramce Łukasza Gąsińskiego zastąpił Wojciech Kaczmarek, miejsce kontuzjowanego Łukasza Nawotczyńskiego zajął Piotr Polczak, a Arkadiusza Radomskiego zastąpił wracający po kontuzji Mateusz Klich dla którego był to pierwszy sparing w Turcji.

Cracovia rozpoczęła mecz od zdecydowanych ataków i w pierwszym kwadransie osiągnęła znaczną przewagę. Już w 7. minucie Piotr Giza był bliski zdobycia bramki, gdy piłka po wykonanym przez niego rzucie wolnym trafiła w poprzeczkę. Pięć minut później po podaniu Bartłomieja Dudzica Marcin Krzywicki strzelał z 7 metrów, ale trafił wprost w bramkarza.

Dobry początek meczu chyba uśpił czujność defensywy Cracovii, która w ciągu kilku minut dopuściła do trzech groźnych sytuacji pod własną bramką. W 16 minucie po dokładnym dośrodkowaniu z bliskiej odległości strzelał uzbecki napastnik, ale w dobrej sytuacji nie trafił w bramkę. Dwie minuty później piłkarz rywala znalazł się z piłką 6 metrów przed bramką Pasów, ale strzelił niecelnie. Po kolejnych dwóch minutach rywale strzelali już celnie, ale skutecznie interweniował Wojciech Kaczmarek w bramce broniąc strzał zza linii pola karnego metrów, a po chwili dobitkę z 6 metrów.

Od 20 minuty spotkania mecz się wyrównał i przez kilkanaście minut żadna z drużyn nie zagroziła poważniej bramce rywala. Dopiero w 39 minucie meczu akcję zakończoną bramką przeprowadził Saidi Ntibazonkiza. Reprezentant Burundi będąc sam na sam z bramkarzem chciał go przelobować. Ten zdołał odbić piłkę, ale wprost pod nogi Ntibazonkizy, który przejął piłkę, minął bramkarza i uderzył w kierunku bramki do której zdążyło wrócić dwóch obrońców. Silnie uderzona piłka trafiła w jednego z obrońców i po rykoszecie wpadła do bramki. 1:0 dla Cracovii.

W ostatnich minutach pierwszej połowy przeważała Cracovia. Tuż przed przerwą okazję do zdobycia drugiej bramki miał Ntibazonkiza, ale jego strzał z 8 metrów zdołał obronić uzbecki bramkarz.

W przerwie meczu trener Szatałow dokonał dwóch zmian: Arkadiusz Radomski zastąpił Sławomira Szeligę, a w miejsce Bartłomieja Dudzica wszedł wracający po kontuzji Mariusz Sacha, dla którego był to pierwszy sparing w tym roku.

W pierwszym kwadransie drugiej połowy Cracovia mimo optycznej przewagi nie potrafiła poważniej zagrozić bramce rywala. W 59 minucie doskonałą okazję do zdobycia bramki miał Marcin Krzywicki, który po dokładnym podaniu od Mariusza Sachy znalazł się sam na sam z bramkarzem. Napastnik Cracovii nie dość, że przegrał ten pojedynek to jeszcze faulował przy tym bramkarza i został przez sędziego wyrzucony z boiska...

Zgodnie z wcześniejszą umową pomiędzy trenerami Cracovia nie będzie grać w liczebnym osłabieniu, bo ukaranego czerwoną kartką Krzywickiego zastąpił Sebastian Kurowski.

Na około 20 minut przed końcem spotkania trener Szatałow dokonał dwóch kolejnych zmian wprowadzając do gry Hesdeya Suarta, który na lewym skrzydle zastąpił Saidiego Ntibazonkizę i Mariana Jarabicę, który zmienił na prawej obronie Andraża Strunę.

Cracovia nadał posiadała optyczną przewagę, ale nadal nie stwarzała klarownych sytuacji do zdobycia drugiej bramki.

Kwadrans przed końcowym gwizdkiem Uzbecy byli bardzo bliscy wyrównania, gdy Wojciech Kaczmarek nie zdołał zatrzymać piłki po strzale z 20 metrów, a ta szczęśliwie trafiła w poprzeczkę. Kilka minut później bramkarz Cracovii już udanie interweniował broniąc dwa groźne strzały z rzutów wolnych.
TP!
Źródło: TerazPasy.pl 9 lutego 2011 [1]

"Cracovia skromnie, ale zwycięsko2011-02-09 18:00:00" -

Cracovia skromnie, ale zwycięsko2011-02-09 18:00:00

Piłkarze Cracovii wygrali w Turcji sparing z uzbeckim Mashal Muborak 1-0. Bramkę w 39 min zdobył Saidi Ntibazonkiza.

Cracovia - Mashal Muborak 1-0 (1-0)

1-0 Ntibazonkiza 39

Cracovia: Kaczmarek - Struna (71 Jarabica), Polczak, Trivunović, Puzigaća - Dudzic (46 Sacha), Klich, Szeliga (46 Radomski), Saidi Ntibazonkiza (68 Suart) - Giza - Krzywicki (60 Kurowski). Żółte kartki w Cracovii): Krzywicki, Ntibazonkiza. Czerwona kartka: Krzywicki (59. minuta, 2. żółta, wszedł za niego Kurowski).

Gol padł w pierwszej połowie. Ntibazonkiza Wyszedł sam na sam i chciał przelobować bramkarza. Ten zdołał odbić piłkę, ale prosto pod nogi piłkarza Cracovii. Minął bramkarza i między nim, a bramką byli już dwaj obrońcy. Ntibaznonkiza uderzył przy słupku, piłki dotknął jeszcze jeden z obrońców, ale i tak wpadła do bramki. - - Dostałem świetne podanie od Mateusza Klicha i znalazłem się przed bramkarzem. Za pierwszym razem mnie wyczuł, ale po chwili trafiłem do siatki. Gol jest golem - komentował trafienie strzelec. - W drużynie jest kilku nowych piłkarzy. Potrzebujemy jeszcze trochę czasu. Myślę jednak, że nasza gra w dzisiejszym meczu była lepsza, niż w dwóch wcześniejszych spotkaniach w Turcji - mówił o meczu.

Tak oceniał współpracę z Bojanem Puzigaćą: - Bojan to bardzo dobry zawodnik i wiem, że możemy grać razem z korzyścią dla drużyny. Jeśli rozegramy ze sobą więcej spotkań, będziemy jeszcze lepsi.

W 59 min sparingu drugą żółtą kartkę zobaczył Marcin Krzywicki. Cracovia dalej grała bez niego, ale nie w dziesiątkę, bo na boisko wszedł rekonwalescent Kurowski.

W zakończonym niedawno sezonie (w Uzbekistanie gra się systemem wiosna-jesień) Mashal uplasował się na 5. miejscu.

cracovia.pl
Źródło: Sportowe Tempo 9 lutego 2011 [2]

Mecze sezonu 2010/11

Odra Wodzisław Śląski 2010-06-26 Cracovia - Odra Wodzisław Śląski 1:2  Zagłębie Sosnowiec 2010-06-30 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 4:2  Pogoń Szczecin 2010-07-03 Pogoń Szczecin - Cracovia 0:0  Warta Poznań 2010-07-03 Warta Poznań - Cracovia 0:1  Znicz Pruszków 2010-07-07 Cracovia - Znicz Pruszków 2:3  Górnik Polkowice 2010-07-10 Górnik Polkowice - Cracovia 1:1  Górnik Łęczna 2010-07-17 Cracovia - Górnik Łęczna 1:1  GKS Katowice 2010-07-17 GKS Katowice - Cracovia 1:1  Kasımpaşa Stambuł 2010-07-21 Cracovia - Kasımpaşa Stambuł 1:0  AGOVV Apeldoorn 2010-07-24 AGOVV Apeldoorn - Cracovia 2:2  NEC Nijmegen 2010-07-27 NEC Nijmegen - Cracovia 1:1  BV Veendam 2010-07-30 BV Veendam - Cracovia 0:2  MC Algier 2010-08-06 Cracovia - MC Algier 1:0  Śląsk Wrocław 2010-08-13 Cracovia - Śląsk Wrocław 2:3  Legia Warszawa 2010-08-16 Legia Warszawa - Cracovia 2:1  Lech Poznań 2010-08-22 Lech Poznań - Cracovia 5:0  Korona Kielce 2010-08-27 Korona Kielce - Cracovia 1:0  Górnik Zabrze 2010-09-11 Cracovia - Górnik Zabrze 2:3  Lechia Gdańsk 2010-09-17 Lechia Gdańsk - Cracovia 1:0  GKP Gorzów Wielkopolski 2010-09-21 GKP Gorzów Wielkopolski - Cracovia 0:1  Arka Gdynia 2010-09-25 Cracovia - Arka Gdynia 2:0  Zagłębie Lubin 2010-10-02 KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 0:0  TSV 1860 Monachium 2010-10-09 Cracovia - TSV 1860 Monachium 2:1  Ruch Chorzów 2010-10-17 Cracovia - Ruch Chorzów 2:3  Polonia Warszawa 2010-10-23 Polonia Warszawa - Cracovia 3:0  Lech Poznań 2010-10-27 Cracovia - Lech Poznań 1:4  Polonia Bytom 2010-10-30 Cracovia - Polonia Bytom 0:1  Wisła Kraków 2010-11-05 Cracovia - Wisła Kraków 0:1  Widzew Łódź 2010-11-12 Widzew Łódź - Cracovia 2:2  Jagiellonia Białystok 2010-11-20 Jagiellonia Białystok - Cracovia 4:2  GKS Bełchatów 2010-11-26 Cracovia - PGE GKS Bełchatów 3:2  Cracovia_herb 2010-12-04 Cracovia - Cracovia (ME) 4:2  Cracovia_herb 2011 Trening Noworoczny  Kolejarz Stróże 2011-01-15 Cracovia - Kolejarz Stróże 2:3  Warta Poznań 2011-01-21 Cracovia - Warta Poznań 2:0  Dolcan Ząbki 2011-01-28 Cracovia - Dolcan Ząbki 1:0  Zagłębie Sosnowiec 2011-01-28 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 3:1  NK Osijek 2011-02-03 NK Osijek - Cracovia 1:0  Zbrojovka Brno 2011-02-06 Cracovia - Zbrojovka Brno 1:0  Mash'al Muborak 2011-02-09 Cracovia - Mash'al Muborak 1:0  Wołyń Łuck 2011-02-14 Cracovia - Wołyń Łuck 2:2  Szachtior Karaganda 2011-02-17 Cracovia - Szachtior Karaganda 1:0  Legia Warszawa 2011-02-25 Cracovia - Legia Warszawa 3:3  Śląsk Wrocław 2011-03-04 Śląsk Wrocław - Cracovia 0:0  Lech Poznań 2011-03-13 Cracovia - Lech Poznań 1:0  Korona Kielce 2011-03-19 Cracovia - Korona Kielce 3:0  MFK Ružomberok 2011-03-26 Cracovia - MFK Ružomberok 3:3  Górnik Zabrze 2011-04-03 Górnik Zabrze - Cracovia 1:0  Lechia Gdańsk 2011-04-09 Cracovia - Lechia Gdańsk 3:0  Arka Gdynia 2011-04-17 Arka Gdynia - Cracovia 3:0  Zagłębie Lubin 2011-04-21 Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin 2:2  Pogoń Lwów (2009) 2011-04-27 Cracovia - Pogoń Lwów 4:2  Ruch Chorzów 2011-05-01 Ruch Chorzów - Cracovia 1:0  Polonia Warszawa 2011-05-07 Cracovia - Polonia Warszawa 3:1  Polonia Bytom 2011-05-10 Polonia Bytom - Cracovia 1:2  Wisła Kraków 2011-05-15 Wisła Kraków - Cracovia 1:0  Widzew Łódź 2011-05-21 Cracovia - Widzew Łódź 1:2  Jagiellonia Białystok 2011-05-25 Cracovia - Jagiellonia Białystok 3:0  GKS Bełchatów 2011-05-29 PGE GKS Bełchatów - Cracovia 1:0