Sznotala
Cieślicki

"Punkt w Sanoku" -

Punkt w Sanoku

Pierwsze w sezonie starcie Cracovii z Sanokiem dostarczyło niezwykłych emocji. Mistrzowie Polski przegrywali 0:1, wyszli na prowadzenie 2:1, by do 59. minuty przegrywać 2:3 i doprowadzić do remisu po wycofaniu bramkarza. O zwycięstwie decydowały rzuty karne, a rozstrzygnięcie, korzystne dla gospodarzy przyniosła dopiero dziesiąta seria. Ostatecznie wracamy z Sanoka tylko z jednym punktem.

W ostatnich latach rywalizacja Cracovii z Sanokiem dostarczała wiele emocji. Przed sezonem w obu drużynach doszło jednak do sporych przetasowań kadrowych i trudno było oszacować jak może wyglądać pierwsze starcie obu ekip. Z podobnego założenia wyszli najwyraźniej obaj szkoleniowcy, bo początek pierwszej tercji upłynął na wzajemnym badaniu sił. Rozpoznanie skończyło się w 11. minucie kiedy pozyskany z Katowic duet Kanadyjczyków rozegrał krążek za bramką Radziszewskiego i Chwedoruk trafił pod poprzeczkę.

Wyrównanie padło w 19. minucie. Pierwsza formacja błyskawicznie rozrzuciła krążek w tercji ataku. Murray zdołał odbić potężne uderzenie Sebastiana Kowalówki ale wobec dobitki Arona Chielewskiego był już bezradny. Po chwili karę złapał Urban i wykluczenie dla gracza gospodarzy przyniosło Pasom prowadzenie, choć było to już na początku drugiej tercji. Strzelcem bramki Damian Słaboń, który skutecznie uderzał w krótki róg. Gospodarze szybko odpowiedzieli za sprawą Wilusza, który z najbliższej odległości pokonał „Radzika”. W dalszych minutach sanoczanie grali w liczebnej przewadze, w tym przez 64 sekundy w 5 na 3 i końcówce tercji objęli prowadzenie po trafieniu Białego. Po czterdziestu minutach było więc 3:2.

Taki rezultat utrzymał się niemal do końca trzeciej tercji. Na 80 sekund przed syreną na ławce kar wylądował Milan i po chwili z lodu zjechał też Radziszewski. Mistrzowie Polski wspaniale zdyskontowali grę 6 na 4. Na 32. sekundy przed końcem tercji Damian Słaboń wykorzystał dogranie Arona Chmielewskiego i doprowadził do dogrywki.

W doliczonym czasie nie padła decydująca bramka, choć po kontrowersyjnej decyzji sędziego Kępy (uznał że „Radzik” celowo poruszył bramkę) biało-czerwoni przez dwie minuty bronili się 3 na 4.

Serię rzutów karnych pewnie otworzył Damian Słaboń, ale w odpowiedzi trafił też Mahbod. Dwie kolejne pary strzelców przegrały rywalizację z bramkarzami i podobnie było w kolejnych... sześciu parach. W końcu do siatki trafił Biały, a Josef Fojtik nie zdołał pokonać Murraya i dwa punkty zostały w Sanoku. Mistrzowie Polski wracają do Krakowa z jednym punktem.

W piątek 27 września gramy w Krakowie z JKH GKS Jastrzębie. Mecz rozpocznie się o 18:30.
raf_jedynka
Źródło: TerazPasy.pl 24 września 2013 [1]

"Emocjonujące rzuty karne w Sanoku" -

Emocjonujące rzuty karne w Sanoku

Nie zabrakło emocji w Arenie Sanok, gdzie zmierzyli się zeszłoroczni półfinaliści PHL. Ciarko PBS Bank KH Sanok wygrał 4-3 po rzutach karnych z Comarch Cracovią. Do rozstrzygnięcia potrzeba było aż 10 serii najazdów. - Nie powinniśmy złapać tak nieodpowiedzialnej kary w końcówce meczu - wyjaśniał Tomasz Demkowicz - Druga piątka zagrała poniżej oczekiwań - dodał Rudolf Rohaczek.

W pierwszej tercji oba zespoły głównie się "badały" a pierwsza bramka padła dopiero w 11 minucie. Chwedoruk wykorzystał podanie zza bramki Mahboda i ulokował gumę pod poprzeczką. Cracovia odpowiedziała w 18 minucie gdy strzał Noworyty dobił Chmielewski. Na początku drugiej odsłony na prowadzenie wyszli gości. Po wymianie krążka podczas gry w przewadze z bliska gumę wsadził Słaboń. Ambitnie grająca czwarta formacja sanoczan doprowadziła do wyrównania gdy Wilusz wykorzystał doskonałe zagranie zza bramki przez Ćwikłę . W trzeciej odsłonie nie zabrakło emocji, najpierw Biały dobił strzał Ćwikły a gdy Cracovia grała w przewadze na 32 sekundy przed końcem meczu wyrównał Słaboń. W dogrywce nie padła żadna bramka chociaż gospodarze grali przez 2 minuty w przewadze. W rzutach karnych potrzeba było aż 10 serii rzutów karnych a decydującego zdobył Marcin Biały.

Zawieszenie na dwie godziny przed meczem

Niecałe dwie godziny przed meczem przyszedł email z PZHL z informacją, że reprezentant Polski nie może grać w barwach naszego klubu, bo prawa do niego rości sobie klub z Krynicy (KTH KM, którego prezesem jest były skarbnik PZHL, Michał Jasnosz - przyp. red.), z którego niegdyś był wypożyczony. Szkoda, że traci na tym klub i reprezentacja, bo miesiąc temu ten sam organ zatwierdził zawodnika a my zapłaciliśmy za niego nie małe pieniądze do związku. Jutro będziemy dokładnie wyjaśniać całą sprawę - tłumaczy Wojciech Pajestka, rzecznik prasowy Ciarko PBS Banku.

WGiD PZHL zbiera się dopiero 4 października, czy reprezentacyjny obrońca powinien cierpieć za błędy formalne?