2015-10-04 Orlik Opole – Comarch Cracovia 1:5

Opole, niedziela, 4 października 2015, 17:00

1
:
5

(0:2; 1:1; 0:2)

Sędzia: Włodzimierz Marczuk (główny) - Wojciech Moszczyński, Sławomir Szachniewicz (liniowi)

59:16 Drzewiecki (Pasiut)

6 min. 6 min.

Twarda lekcja hokeja

Hokeiści Orlika Opole przegrali z Comarch Cracovią 1:5. Krakowanie od początku kontrolowali przebieg spotkania, przeważając szczególnie w pierwszej i trzeciej tercji.

Faworytem dzisiejszego spotkania byli niewątpliwie goście z Krakowa i można śmiało powiedzieć, że nie zawiedli. Rozpoczęli mecz od szybko zdobytej bramki, która dała im spokój, opanowanie i możliwość odpowiedzialnej i kontrolowanej gry. Zdobycie drugiej bramki w końcówce pierwszej tercji postawiło ich w komfortowej sytuacji.

W drugiej odsłonie spotkania gracze Orlika ponownie dali się zaskoczyć po wyjściu z szatni i Frank Slubowski musiał po raz trzeci wyciągać krążek z siatki. Opolanie mieli kilka okazji, ale po raz kolejny brakowało im skuteczności. Szczególnie pierwsza i druga piątka ostatnio grają bardzo ładny hokej, jednak nie potrafią wpakować krążka do siatki. Dopiero w 32 minucie spotkania Orlik strzelił pierwszego i jak się okazało później jedynego gola za pośrednictwem Alexa Szczechury, który wykorzystał podanie Bronislava Fabrego. Orlik miał jeszcze okazję na bramkę kontaktową, ale Rafał Radziszewski stawał na wysokości zadania i nie pozwolił się ponownie pokonać.

W trzeciej odsłonie meczu to znów krakowianie przejęli inicjatywę i prowadzili grę. Orlik próbował gry z kontry, jednak z nikłym skutkiem. Błędy własne spowodowały jednak stratę dwóch kolejnych bramek, ale brawa należą się bramkarzowi gospodarzy, który w 48 minucie spotkania obronił rzut karny wykonywany przez Petra Sinagla. Zawodnicy Cracovii w 100 % zrealizowali taktykę przygotowaną przez trenera na dzisiejszy mecz, co poskutkowało zasłużonym zwycięstwem 5:1.
Joanna Knetsz-Wajs
Źródło: Hokej.net 4 października 2015 [1]

Wywalczyliśmy dobry wynik. Chcieliśmy zagrać odpowiedzialnie, bez wymuszonych błędów i to się udało. Pierwsza tercja pod nasza kontrolą zakończyła się wynikiem 2:0, podobnie toczyła się druga, a przynajmniej jej początek. Orlik strzelił na 3:1 i wytrzymaliśmy jego opór. W trzeciej dołożyliśmy kolejne trafienia i zakończyliśmy mecz na swoją korzyść.

Jacek Szopiński, trener Orlika

Zabrakło nam odpowiedzialności i dyscypliny, zaliczyliśmy za dużo błędów, w prosty sposób traciliśmy krążek i przegraliśmy tercję 0:2. W drugiej było już lepiej, choć oczywiście pierwsza piątka nie może tracić gola po 15 sekundach od wznowienia. W przekroju całego spotkania oceniam, że zagraliśmy bardzo słabo.

Źródło: Cracovia-hokej.pl [2]