2-0 Erik Jendrisek 33

2-1 Mateusz Szczepaniak 40 (głową)

3-1 Deniss Rakels 75 (głową)

4-1 Marcin Budziński 89

Sędziował Jarosław Przybył (Kluczbork). Żółte kartki: Pazio, Deja (Podbeskidzie). Widżów 6486.

CRACOVIA: Sandomierski - Deleu, Wołąkiewicz (6 Rymaniak), Polczak, Jaroszyński - Budziński, Dąbrowski - Kapustka, Cetnarski (71 Wójcicki), Jendrisek - Rakels (84 Wdowiak).

PODBESKIDZIE: Zubas - Pazio (70 Hiszpański), Nowak, Horoszkiewicz, Mójta - Kowalski, Deja, Możdżeń, Kato (83 Jonkisz) - Demjan (80 Bartlewski), Szczepaniak.

Cracovia od początku przejęła inicjatywę. W 1. minucie Kapustka z kąta uderzył w "krótki" róg, ale Zubas był na posterunku i nie dał się zaskoczyć.

W 9. minucie było 1-0. Cetnarski dograł z prawej strony na środek pola karnego, a nabiegający Rakels strzelił do siatki, po ręce bramkarza, przy lewym słupku.

Goście odważyli się zaatakować w 27. minucie i byli blisko wyrównania. Po ładnej akcji piłka dotarła do Szczepaniaka, który z 12 m skiksował.

Niebawem Pasy podwyższyły. Kapustka podał do Cetnarskiego, ten na lewo do Jendriska, który, nieatakowany, skierował futbolówkę do pustej bramki. Sytuacja była kontrowersyjna, ale spalonego chyba jednak nie było.

Pod koniec I połowy "Górale" złapali kontakt. W 38. minucie Sandomierskiemu zagroził Pazio, a dwie minuty później padła bramka. Mójta zacentrował z lewego skrzydła na 7. metr, a Szczepaniak ubiegł Jaroszyńskiego i głową pokonał golkipera krakowian.

Przez dwa kwadranse po przerwie bielszczanie nie tracili nadziei na remis, próbowali budować akcje, lecz tylko raz, w 55. minucie, wypracowali sytuację bramkową. Szczepaniak główkował z 8 m pod poprzeczkę, ale Sandomierski pofrunął i wybił piłkę na korner.

W 75. minucie, po rzucie rożnym dla gości, Cracovia wyprowadziła błyskawiczną kontrę. Od połowy boiska popędził z futbolówką Wójcicki, ale nie potrafił minąć Zubas. Nie stracił jednak głowy, zszedł na prawo i zacentrował prosto na głowę Rakelsa, który dopełnił formalności. To trafienie Łotysza podcięło skrzydła piłkarzom Podbeskidzia, którzy nie podjęli już walki.

W końcówce Pasy grały na dużym luzie. W 87. minucie kończący ładną kombinację zespołową Jendrisek uderzył chytrze, lecz wywalczył jedynie rzut rożny. Niebawem, po efektownej akcji w trójkącie Kapustka - Wójcicki - Budziński, padł czwarty gol!

ST
Źródło: Sportowe Tempo 2 grudnia 2015 [1]

"Cracovia to najbardziej rozrywkowy klub ligi" -

Cracovia to najbardziej rozrywkowy klub ligi

Piłkarska ekstraklas „Pasy” rozbiły Podbeskidzie. To ich szóste zwycięstwo z rzędu na własnym stadionie. Poprzednio taka seria zdarzyła się klubowi z ul. Kałuży w 1948 roku.

Mecze Cracovii można w tej chwili z czystym sumieniem reklamować jednym hasłem: będzie się działo. „Pasy” wyrosły w tym sezonie na głównego dostarczyciela rozrywki w ekstraklasie, nie ma w tej chwili w lidze drużyny próbującej grać tak ofensywnie i bezkompromisowo, widać to zresztą w statystykach: w ostatnich 11 meczach krakowian padło aż 47 bramek. Pięć z nich wczoraj.

Bywa, że podopieczni Jacka Zielińskiego potrzebują czasu, żeby się rozpędzić, ale akurat wczoraj rozpędzeni wyszli już z szatni. Jeśli goście mieli jakiś plan na ten mecz - a przynajmniej w teorii mieć powinni, wszak trenerem Podbeskidzia jest świetnie znający „Pasy” Robert Podoliński, poprzednik Zielińskiego - to krakowianie od razu zmusili ich do zmiany koncepcji. Grali szybko i na luzie, tak, jakby wygrane wcześniej derby dodały im jeszcze skrzydeł. Nie wybiła ich z rytmu nawet wymuszona już w 6 min zmiana, kiedy kontuzjowanego Huberta Wołąkiewicza zastąpił Bartosz Rymaniak. Chwilę później bowiem Deniss Rakels pokazał, że nie zawsze trzeba na gwałt sprowadzać dobrego napastnika - do czego Cracovię od dawna namawiano - czasem po prostu trzeba na niego zaczekać. Łotysz zdobył swoją 10. bramkę w tym sezonie; po przerwie dorzucił 11. W 33 min drugiego gola dołożył Erik Jendrisek (w sumie już siedem trafień na koncie, choć w tym wypadku był na nieznacznym spalonym, czego sędzia nie zauważył) i gospodarze byli panami sytuacji Co udało się również, a może przede wszystkim, dzięki Mateuszowi Cetnarskiemu, który asystował przy obu bramkach. I znów dał do myślenia Adamowi Nawałce, zresztą selekcjoner zjawił się wczoraj na stadionie przy ul. Kałuży.

Ale Cracovia, jak to Cracovia, postanowiła jeszcze zadbać o to, żeby emocje za szybko się nie skończyły. W 40 min dała sobie strzelić gola (Mateusz Szczepaniak) w pozornie niegroźnej sytuacji.

Były więc nerwy po przerwie, ale mocniejsze karty nadal trzymała Cracovia. W końcu udało się jej postawić kropkę nad i. W dość zabawnych zresztą okolicznościach, bo po szybkiej kon¬Jakub Wójcicki znalazł się oko w oko z Maciejem Zubasem, ale zachował się dość nieporadnie i wydawało się, że nic z tego nie będzie. Spod linii końcowej idealnie dograł jednak piłkę do Rakelsa i akcja ostatecznie skończyła się golem.

Teraz przed "Pasami” mecz na szczycie - w sobotę zmierzą się w Gliwicach z liderem ekstraklasy. Czyli będzie się działo.
Przemysław Franczak
Źródło: Dziennik Polski 3 grudnia 2015

Piłkarze po meczu

Kulisy meczu

Mecze sezonu 2015/16

Baník Ostrawa 2015-06-27 Cracovia - Baník Ostrawa 3:1  MFK Košice 2015-07-01 FC VSS Košice - Cracovia 3:2  Zemplín Michalovce 2015-07-04 Zemplín Michalovce - Cracovia 1:2  MFK Ružomberok 2015-07-07 Cracovia - MFK Ružomberok 3:1  Ruch Chorzów 2015-07-10 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  Lechia Gdańsk 2015-07-17 Lechia Gdańsk - Cracovia 0:1  Wisła Kraków 2015-07-24 Cracovia - Wisła Kraków 1:1  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-08-01 Podbeskidzie Bielsko-Biała - Cracovia 0:1  Piast Gliwice 2015-08-07 Cracovia - Piast Gliwice 1:2  Dolcan Ząbki 2015-08-11 Dolcan Ząbki - Cracovia 2:3  Korona Kielce 2015-08-14 Korona Kielce - Cracovia 0:3  Jagiellonia Białystok 2015-08-22 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:1  Górnik Zabrze 2015-08-30 Górnik Zabrze - Cracovia 1:1  Korona Kielce 2015-09-04 Cracovia - Korona Kielce 4:1  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2015-09-12 Cracovia - Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2:3  Zagłębie Lubin 2015-09-18 KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia 4:2  GKS Katowice 2015-09-22 GKS Katowice - Cracovia 1:3  Ruch Chorzów 2015-09-26 Cracovia - Ruch Chorzów 2:1  Lech Poznań 2015-10-04 Cracovia - Lech Poznań 5:2  Legia Warszawa 2015-10-18 Legia Warszawa - Cracovia 3:1  Pogoń Szczecin 2015-10-24 Cracovia - Pogoń Szczecin 4:1  Zagłębie Sosnowiec 2015-10-27 Zagłębie Sosnowiec - Cracovia 1:2  Górnik Łęczna 2015-10-30 Górnik Łęczna - Cracovia 1:0  Śląsk Wrocław 2015-11-06 Cracovia - Śląsk Wrocław 4:1  Zagłębie Sosnowiec 2015-11-19 Cracovia - Zagłębie Sosnowiec 0:2  Lechia Gdańsk 2015-11-23 Cracovia - Lechia Gdańsk 3:0  Wisła Kraków 2015-11-29 Wisła Kraków - Cracovia 1:2  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2015-12-02 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:1  Piast Gliwice 2015-12-05 Piast Gliwice - Cracovia 2:2  Korona Kielce 2015-12-14 Cracovia - Korona Kielce 2:2  Jagiellonia Białystok 2015-12-19 Jagiellonia Białystok - Cracovia 2:2  Cracovia_herb 2016 Trening Noworoczny  Górnik Wałbrzych 2016-01-16 Górnik Wałbrzych - Cracovia 3:2  1. FC Kaiserslautern 2016-01-24 Cracovia - 1. FC Kaiserslautern 0:1  La Hoya Lorca 2016-01-28 La Hoya Lorca - Cracovia 0:1  Olímpic de Xàtiva 2016-02-02 Olímpic de Xàtiva - Cracovia 0:0  Zemplín Michalovce 2016-02-06 Cracovia - Zemplín Michalovce 2:0  Górnik Zabrze 2016-02-13 Cracovia - Górnik Zabrze 3:0  Termalica Bruk-Bet Nieciecza 2016-02-20 Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Cracovia 1:1  Zagłębie Lubin 2016-02-27 Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin 1:2  Ruch Chorzów 2016-03-02 Ruch Chorzów - Cracovia 2:3  Lech Poznań 2016-03-06 Lech Poznań - Cracovia 2:1  Legia Warszawa 2016-03-12 Cracovia - Legia Warszawa 1:2  Pogoń Szczecin 2016-03-20 Pogoń Szczecin - Cracovia 2:2  Górnik Łęczna 2016-04-02 Cracovia - Górnik Łęczna 0:0  Śląsk Wrocław 2016-04-09 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:1  Piast Gliwice 2016-04-16 Piast Gliwice - Cracovia 1:1  Zagłębie Lubin 2016-04-19 Cracovia - Zagłębie Lubin 1:0  Legia Warszawa 2016-04-22 Legia Warszawa - Cracovia 4:0  Ruch Chorzów 2016-04-29 Ruch Chorzów - Cracovia 0:1  Lech Poznań 2016-05-08 Cracovia - Lech Poznań 2:0  Pogoń Szczecin 2016-05-11 Pogoń Szczecin - Cracovia 3:2  Lechia Gdańsk 2016-05-15 Cracovia - Lechia Gdańsk 2:0