Šinágl

Zygmunt

"Debiut 17-letniego Pawła Zygmunta. "Pasy" nie miały problemów w Bytomiu" -

Debiut 17-letniego Pawła Zygmunta. "Pasy" nie miały problemów w Bytomiu

W drugim meczu hokejowej ekstraklasy Comarch Cracovia pewnie pokonała Polonię w Bytomiu 3:1.

Krakowianie już na początku meczu nie skorzystali z wielkiej szansy, kiedy przez 115 sekund grali w podwójnej przewadze. W 12 min wykorzystali kolejne osłabienie rywala i po strzale Tomasa Sykory prowadzili. W drugiej tercji podwyższył na 2:0 mocnym strzałem Maciej Kruczek. W 48 min Polonia zdobyła kontaktowego gola, ale potem na lodzie dominowali goście, a ich wygraną przypieczętował Damian Kapica po efektownej akcji drugiego ataku.

W „Pasach” zadebiutował niespełna 18-letni młodzieżowy reprezentant Polski Paweł Zygmunt, który w minionym sezonie grał w SMS PZHL, a jest wychowankiem KTH Krynica. To syn czterokrotnego olimpijczyka w łyżwiarstwie szybkim.
Andrzej Stanowski
Źródło: Gazeta Krakowska 15 września 2017 [1]

"Mistrz Polski za mocny dla Polonii" -

Mistrz Polski za mocny dla Polonii

Hokeiści Polonii Bytom przegrali z aktualnymi mistrzami Polski Comarch Cracovią 1:3. W bramce dobrze spisywał się Ondřej Raszka, ale nie zdołał uchronić zespołu przed siłą napędową rywala.

Spotkanie niefortunnie rozpoczęło się dla zawodników Polonii, którzy już w 1. minucie w odstępie pięciu sekund złapali dwie kary. Podopieczni Rudolfa Roháčka nie byli jednak w stanie, grając przez 115 sekund w 5 na 3, zaskoczyć ofiarnie broniących się gospodarzy. W 10. minucie bytomski golkiper Ondřej Raszka wygrał co prawda pojedynek sam na sam z Maciejem Urbanowiczem, jednak chwilę później, gdy niebiesko-czerwoni ponownie musieli bronić się w osłabieniu, był już bezradny. Wynik otworzył w 12. minucie Petr Kalus obsłużony podaniem wzdłuż bramki przez Tomáša Sýkorę. Poloniści mimo kilku prób nie zdołali doprowadzić do wyrównania.

W drugiej odsłonie "Pasy" od początku ruszyły do ataku i na efekty nie trzeba było długo czekać. W 24. minucie bytomianom przytrafił się błąd w tercji środkowej. Krążek przejął Damian Kapica, wypatrzył niekrytego Macieja Kruczka, a ten uderzeniem z bliska podwyższył na 2-0. Polonia najlepszą okazję na gola stworzyła w 35. minucie, kiedy to w sytuacji 2 na 1 strzał Sebastiana Owczarka wybronił Rafał Radziszewski.

Nadzieje na korzystny rezultat dla gospodarzy odżyły w 48. minucie, po tym jak Łukasz Krzemień zdobył kontaktową bramkę, popisując się pięknym strzałem z bulika w samo okienko po długim rogu. Niebiesko-czerwoni walczyli o drugiego gola, jednak to do krakowian należało ostatnie słowo w tej potyczce. W 57. minucie zasłużone zwycięstwo Cracovii przypieczętował Damian Kapica po zagraniu wzdłuż bramki Macieja Urbanowicza. Warto podkreślić bardzo dobry występ bramkarza Polonii Ondřeja Raszki, który wielokrotnie ratował swój zespół z opresji, broniąc 39 z 42 uderzeń rywali.

W drużynie mistrzów Polski zadebiutował niespełna 18-letni Paweł Zygmunt, który wystąpił w czwartej formacji u boku Damiana Słabonia oraz Filipa Drzewieckiego.