Cámara
Imaz

"Cracovia pewnie ograła Jagiellonię w 1/32 finału Pucharu Polski" -

Cracovia pewnie ograła Jagiellonię w 1/32 finału Pucharu Polski

W 1/32 finału Pucharu Polski spotkały się dwa zespoły z ekstraklasy - 4. w tabeli Jagiellonia Białystok gościła u 5. Cracovii.

Zapowiadało się na bardzo wyrównany mecz, bo w tej parze spotkały się zespoły wyrównane – Jagiellonia zajmuje 4. miejsce w tabeli ekstraklasy, Cracovia jest o pozycję niżej. Tymczasem „Pasy” wygrały w miarę gładko. Tylko dwóch piłkarzy z podstawowego składu, który wyszedł na mecz z Legią zagrało w spotkaniu 1/32 finału Pucharu Polski z Jagiellonią Białystok – Sergiu Hanca i Milan Dimun. Trener Michał Probierz, mając na uwadze niedzielne derby z Wisłą Kraków postanowił oszczędzać zawodników. Mogli więc pokazać się ci, którzy zwykle są rezerwowymi i rzadko pojawiają się na boisku. Był więc długo nie widziany Michał Helik, także Kamil Pestka, Bojan Cecarić i kilku innych. Jagiellonia też nie wyszła w optymalnym zestawieniu, trener Ireneusz Mamrot postanowił trochę poeksperymentować. W 11 min goście stworzyli sobie pierwszą dogodną sytuację do zdobycia bramki – główkował Tomas Prikryl, ale piłka poleciała nad bramką. Odpowiedź Cracovii była bardzo konkretna – w 16 min strzelał Hanca – Grzegorz Sandomierski, były golkiper Cracovii - odbił piłkę wprost pod nogi Filipa Piszczka, który z 5 metrów nie miał najmniejszych kłopotów z umieszczeniem piłki w siatce. W 24 min doszło do bardzo ciekawej sytuacji w polu karnym Cracovii. Za zagranie piłki przez Diego Ferraresso do bramkarza sędzia podyktował rzut wolny pośredni z 5 metrów! Lukas Hrosso został trafiony w głowę, ale w ten sposób obronił strzał!

Natychmiastowa kontra „Pasów” zakończyła się golem – Piszczek świetnie dograł piłkę z prawej strony, a zamykający akcję Bojan Cecarić z bliska strzelił do siatki. Cracovia oddała gościom inicjatywę, sama skupiając się na kontratakach. W 40 min Jagiellonia złapała bramkowy kontakt – Juan Camara strzelał z kąta w kierunku bliższego słupka i zmieścił piłkę między słupkiem, a bramkarzem. W tej sytuacji golkiper popełnił błąd.

Rezerwowi „Pasów” grali dobrze, widać, chcieli się pokazać Probierzowi i sprawić, by miał ból głowy przy ustalaniu składu na derby. Od mocnego uderzenia zaczęła się druga połowa. Vestenicky zdecydował się na strzał z 20 m – piłka poleciała w róg bramki, nie sięgnął jej Sandomierski, a interwencje utrudnił mu jeszcze Ivan Runje, od którego głowy odbiła się piłka zanim wpadła do siatki. „Pasom” nie było dość, po chwili strzelał Cecarić, ale w środek bramki i golkiper bez kłopotu złapał piłkę.

Krakowianie złapali lekkość w grze, poczynali sobie bardzo swobodnie, bez stresu.

W 67 min Runje pchnął w polu karnym Piszczka i arbiter w ogóle się nie zastanawiał tylko podyktował rzut karny. Sam poszkodowany podszedł do piłki i strzelił z 11 m bardzo źle, dając Sandomierskiemu okazję do dobrej interwencji. W 74 min Cecarić strzelał ładnie z dystansu – tuż obok słupka. Po chwili na boisku zameldował się Pelle van Amersfoort, który był ostatnio kontuzjowany. To doby prognostyk przed derbami, bo widać, że piłkarz będzie zdolny do gry. Jagiellonia zdobyła bramkę kontaktowa z bliska za sprawą młodego Wojciecha Błyszki, ale van Amersfoort wykorzystał sytuacje sam na sam z bramkarzem i to „Pasy” nadal grają na dwóch frontach.

4-2 Pelle van Amersfoort 90+4

Sędziował Krzysztof Jakubik (Siedlce). Żółte kartki: Vestenicky, Hanca - Prikryl, Kwiecień, Runje. Widzów 3512.

CRACOVIA: Hrosso - Ferraresso, Helik, Jablonsky, Pestka - Strózik (74 van Amersfoort), Hanca (46 Lusiusz), Dimun, Vestenicky (79 Wdowiak) - Cecaric, Piszczek.

JAGIELLONIA: Sandomierski - Kadlec, Runje, Błyszko, Guilherme - Prikryl (78 Savkovic), Kwiecień (65 Pospisil), Romanczuk, Camara - Poletanovic (72 Klimala) - Imaz.

Obaj trenerzy postawili na zawodników, którzy do tej pory pełnili rolę rezerwowych. Cracovia wystawiła ich w wyjściowym składzie aż dziewięciu, Jagiellonia siedmiu. Mimo to mecz stał na dobrym poziomie i był atrakcyjny dla kibica.

Gospodarze objęli prowadzenie w 16. minucie. Ostry strzał Hanki z prawej strony Sandomierski sparował przed siebie, a Piszczek z 6 m nie miał kłopotu, by skierować piłkę do siatki. Rywale mogli wyrównać w 24. minucie, gdy sędzia uznał, że Ferraresso interweniując podał futbolówkę do bramkarza. Piłkarze Pasów stanęli murem w bramce, a po wolnym pośrednim Poletanovic huknął z 5 m z całej siły pod poprzeczkę. Na drodze piłki stanął jednak Hrosso, który intuicyjnie wybił ją... głową. Po chwili było już 2-0. Krakowianie wyszli z kontrą, Piszczek z lewej strony zagrał wzdłuż pola bramkowego, a nabiegający Cecaric z 4 m trafił do siatki. Przed przerwą białostoczanie złapali kontakt po tym jak Camara uderzył mocno z 10 m w "krótki" róg, pokonując Hrosso.

Po przerwie emocji było dużo więcej. W 51. minucie Cracovia podwyższyła na 3-1. Vestenicky strzelił z ponad 25 m, po drodze piłka otarła się o głowę Runje i myląc golkipera wpadła do bramki. W 60. minucie, po "główce" Vestenicky'ego Kadlec wybił futbolówkę z linii bramkowej uprzedzając chcącego ją dobić Strózika.

W 67. minucie Piszczek został sfaulowany w polu karnym przez Runje, sam wykonał za chwilę jedenastkę, ale uderzył słabo i w sposób sygnalizowany, więc Sandomierski obronił strzał.

Goście zerwali się w końcówce. W 83. minucie Imaz dograł do Kadleca, lecz ten pomylił z 10 m. Dwie minuty później było już 3-2. W zamieszaniu po kornerze Błyszko trafił do bramki z 7 m.

Pasy broniły zwycięstwa, a w doliczonym czasie wyprowadziły zabójczą kontrę. Wdowiak obsłużył prostopadłym podaniem van Amersfoorta, który w sytuacji sam na sam pokonał z 10 m Sandomierskiego.

Statystyka meczu: 16:12 w strzałach (7:3 w celnych), 48:52% w posiadaniu piłki, 3:7 w kornerach.

st
Źródło: Sportowe Tempo 25 września 2019 [2]

Michał Probierz, trener Cracovii

Kibice zobaczyli bardzo ciekawe spotkanie. Jego tempo było dosyć dobre. Mecz miał różne fazy - początkowo pewność siebie była po stronie Jagiellonii, ale spokój wracał nam z minuty na minutę. Co ważne, zdobyliśmy piękne bramki. Zawsze zwracamy zawodnikom na to uwagę. Szkoda, że nie padła bramka na 4:1, jednak ważne, że dobrze zamknęliśmy mecz. Niepotrzebnie tylko straciliśmy gola na 2:1, bo zawodnicy Jagiellonii nabrali pewności siebie.

Dobrze, że zostawiliśmy w drużynie Tomasa Vestenickiego. Pokazał się z bardzo dobrej strony. Jest dla nas naprawdę dobrą alternatywą. Musimy się dobrze zregenerować i przygotować do meczu derbowego.

Niko Datković przejdzie jutro operację. Miejmy nadzieję, że nie będzie to długa przerwa. Rubio i Pik również muszą przejść zabieg. Zmniejszyły się nam pola manewru.

Chcieliśmy, by Pelle wszedł powoli, dlatego nie wystawiliśmy go na mecz z Legią. Nie chcę mówić, co było przyczyną, bo gramy niedługo. Nie chcielibyśmy ujawniać tego przed nadchodzącym meczem. Sztab medyczny stara się, by postawić go na nogi.

Ireneusz Mamrot, trener Jagielloni

Wynik był dla nas dużo gorszy niż gra. Cracovia na pewno była bardziej skuteczna. Traciliśmy bramki w bardzo trudnych momentach, lecz być może doszłoby do dogrywki, gdybyśmy nie narazili się na kontrę.

Nie tylko Cracovia dokonała zmian względem ostatniego meczu ligowego. W moim zespole również siedmiu zawodników zmieniło się po meczu z Lechem Poznań. Były w jego grze momenty, w których graliśmy dobry mecz, więcej utrzymywaliśmy się przy piłce. Zależało nam na Pucharze, szkoda tego wyniku. Musimy jednak myśleć już o meczu z Pogonią. To jest dla nas na chwilę obecną najważniejsze.

Źródło:[3]

Piłkarze po meczu

Kulisy meczu

Mecze sezonu 2019/20

NK Maribor 2019-06-24 NK Maribor - Cracovia 1:2  Dinamo Zagrzeb 2019-06-27 Cracovia - Dinamo Zagrzeb 1:0  FK Orenburg 2019-06-29 Cracovia - FK Orenburg 0:1  Partizani Tirana 2019-07-02 Cracovia - Partizani Tirana 0:1  Piunik Erywań 2019-07-02 Cracovia - Piunik Erywań 0:1  Puszcza Niepołomice 2019-07-07 Cracovia - Puszcza Niepołomice 1:2  DAC 1904 Dunajská Streda 2019-07-11 DAC 1904 Dunajská Streda - Cracovia 1:1  DAC 1904 Dunajská Streda 2019-07-18 Cracovia - DAC 1904 Dunajská Streda 2:2  Zagłębie Lubin 2019-07-21 Zagłębie Lubin - Cracovia 1:1  ŁKS Łódź 2019-07-27 Cracovia - ŁKS Łódź 1:2  Górnik Zabrze 2019-07-30 Cracovia - Górnik Zabrze 3:1  Raków Częstochowa 2019-08-03 Raków Częstochowa - Cracovia 1:3  Korona Kielce 2019-08-11 Cracovia - Korona Kielce 1:0  Śląsk Wrocław 2019-08-17 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:1  Arka Gdynia 2019-08-24 Cracovia - Arka Gdynia 3:1  Lech Poznań 2019-09-01 Lech Poznań - Cracovia 1:2  Piast Gliwice 2019-09-16 Cracovia - Piast Gliwice 2:0  Legia Warszawa 2019-09-22 Cracovia - Legia Warszawa 1:2  Jagiellonia Białystok 2019-09-25 Cracovia - Jagiellonia Białystok 4:2  Wisła Kraków 2019-09-29 Wisła Kraków - Cracovia 0:1  Górnik Zabrze 2019-10-06 Cracovia - Górnik Zabrze 1:1  Jagiellonia Białystok 2019-10-19 Jagiellonia Białystok - Cracovia 3:2  Pogoń Szczecin 2019-10-25 Cracovia - Pogoń Szczecin 2:0  Bytovia Bytów 2019-10-29 Bytovia Bytów - Cracovia 2:3  Lechia Gdańsk 2019-11-02 Cracovia - Lechia Gdańsk 1:0  Wisła Płock 2019-11-09 Wisła Płock - Cracovia 0:0  Zagłębie Lubin 2019-11-25 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:0  ŁKS Łódź 2019-12-01 ŁKS Łódź - Cracovia 1:0  Raków Częstochowa 2019-12-05 Cracovia - Raków Częstochowa 0:0 k.4:1  Raków Częstochowa 2019-12-08 Cracovia - Raków Częstochowa 3:0  Korona Kielce 2019-12-15 Korona Kielce - Cracovia 1:0  Śląsk Wrocław 2019-12-20 Cracovia - Śląsk Wrocław 2:0  Cracovia_herb 2020 Trening Noworoczny  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2020-01-17 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:3  Partizan Belgrad 2020-01-22 Cracovia - Partizan Belgrad 1:1  TSV Hartberg 2020-01-25 Cracovia - TSV Hartberg 3:2  PFK Soczi 2020-01-29 Cracovia - PFK Soczi 0:0  MFK Ružomberok 2020-02-01 Cracovia - MFK Ružomberok 1:2  Arka Gdynia 2020-02-07 Arka Gdynia - Cracovia 0:1  Lech Poznań 2020-02-16 Cracovia - Lech Poznań 2:1  Piast Gliwice 2020-02-22 Piast Gliwice - Cracovia 1:0  Puszcza Niepołomice 2020-02-23 Cracovia - Puszcza Niepołomice 3:2  Legia Warszawa 2020-02-29 Legia Warszawa - Cracovia 2:1  Wisła Kraków 2020-03-03 Cracovia - Wisła Kraków 0:2  Górnik Zabrze 2020-03-06 Górnik Zabrze - Cracovia 3:2  GKS Tychy 2020-03-10 GKS Tychy - Cracovia 1:2  Jagiellonia Białystok 2020-05-31 Cracovia - Jagiellonia Białystok 0:1  Pogoń Szczecin 2020-06-06 Pogoń Szczecin - Cracovia 1:0  Lechia Gdańsk 2020-06-09 Lechia Gdańsk - Cracovia 1:3  Wisła Płock 2020-06-14 Cracovia - Wisła Płock 1:1  Jagiellonia Białystok 2020-06-21 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:2  Śląsk Wrocław 2020-06-25 Śląsk Wrocław - Cracovia 3:2  Pogoń Szczecin 2020-06-29 Cracovia - Pogoń Szczecin 2:1  Lechia Gdańsk 2020-07-04 Lechia Gdańsk - Cracovia 0:3  Legia Warszawa 2020-07-07 Cracovia - Legia Warszawa 3:0  Legia Warszawa 2020-07-11 Legia Warszawa - Cracovia 2:0  Lech Poznań 2020-07-15 Cracovia - Lech Poznań 1:2  Piast Gliwice 2020-07-19 Piast Gliwice - Cracovia 1:1  Lechia Gdańsk 2020-07-24 Cracovia - Lechia Gdańsk 3:2