Papadopulos (76' Żyro)
Mecz poprzedniego dnia:

2019-08-10 Unia Oświęcim - Cracovia II 1:3

Bilet meczowy ze zbiorów kolekcjonera Cracovii idenamecz.blog

"Cracovia gra ekonomicznie, jedna bramka wystarczyła do zwycięstwa z Koroną Kielce" -

W meczu 4. kolejki ekstraklasy Cracovia wygrała z Koroną Kielce i awansowała na czwarte miejsce w tabeli.

Spotkały się drużyny ze środka tabeli. Trener Michał Probierz nie zaskoczył składem. Kłopoty na lewej obronie (kontuzjowany Michal Siplak, urlopowany Kamil Pestka) rozwiązał poprzez danie szansy gry Diego Ferraresso. Cracovia czekała na pierwsze domowe zwycięstwo w tym sezonie. W 6 min pierwsza groźną okazję stworzyły „Pasy” - głową strzelał Pelle van Amersfoort, Paweł Sokół wybił piłkę, poradził sobie też z dobitką Ołeksija Dytiatjewa. W rewanżu w 12 min sam na sam z Michalem Peskoviciem znalazł się Michał Gardawski – golkiper Cracovii obronił strzał obrońcy gości.

Burzę braw wywołał Sergiu Hanca w 22 min, kiedy to uderzona przez niego piłka z rzutu wolnego szybowała pod poprzeczkę – świetnie w tej sytuacji zachował się Sokół, który wybił piłkę.

W 35 min gospodarze wykazali się sprytem – szybko wykonali rzut z autu, wykorzystując rozprężenie w szeregach gości. Gol podał na lewą stronę do Hanki, który strzelił po ziemi w róg i było 1:0. To jego trzeci gol w trzecim kolejnym meczu! Korona próbowała odpowiedzieć – w 41 min strzelał Erik Pacindam, ale Pesković nie dał się zaskoczyć. Tuż po przerwie wreszcie pokazał się Rafael Lopes, ale uderzył z kilkunastu metrów nad spojeniem słupka i poprzeczki. Po godzinie gry mogło być 2:0, głową strzelał bowiem Dytiatjew, ale bramkarz odbił piłkę.

Po godzinie gry nastąpiło przesunięcie w szeregach „Pasów”. Na boisku zameldował się Sebastian Strózik, który zagrał na skrzydle, co spowodowało, że Hanka został cofnięty do II linii. Po chwili Probierz wprowadził na boisko drugiego napastnika – Filipa Piszczka. Krakowianie spokojnie kontrolowali przebieg gry do samego końca.
Źródło: Gazeta Krakowska 11 sierpnia 2019 [1]

"Cracovia zmogła Koronę" -

Cracovia zmogła Koronę

1-0 Sergiu Hanca 35

Sędziował Tomasz Kwiatkowski (Warszawa). Żółta kartka: Gol (Cracovia). Widzów 7698.

CRACOVIA: Peskovic - Rapa, Dytiatiev, Jablonsky, Ferraresso - Gol - Wdowiak (81 Dimun), van Amersfoort (68 Piszczek), Lusiusz (64 Strózik), Hanca - Lopes.

KORONA: Sokół - Gardawski, Tzimopoulos, Marquez, Dziwniel - Pacinda, Kovacevic, Żubrowski, Arveladze (61 Duranovic), Cebula (61 Pucko) - Papadopulos (76 Żyro).

Pierwszą okazję mieli gospodarze. W 8. minucie kotłowało się pod bramkę Sokoła, ostatecznie Dytiatiev uderzył obok słupka. W 12. i 13. minucie dwie szanse miała z kolei Korona. Najpierw na czystą pozycję wyszedł Gardawski, lecz jego strzał z 12 m obronił Peskovic. Za moment Kovacevic trafił w booczną siatkę. W 22. minucie blisko powodzenia były Pasy. Hanca przymierzył z wolnego z 20 m pod poprzeczkę, lecz golkiper rywali wykazał się refleksem.

W 29. minucie Arveladze odebrał piłkę Dytiatievowi, zagrał z Papadopulosem, po czym celnie uderzył do siatki "po długim". Sędzia odgwizdał jednak spalonego.

Decydująca, jak się okazało, akcja meczu nastąpiła w 35. minucie. Po szybkim wyrzucie z autu, Gol natychmiast podał na lewo do biegnącego środkiem Hanki, ten strzelił z pełnym biegu z 20 m zdobywając gola. Z interwencją nie zdążył obrońca gości Tzimopoulos.

Trzy minuty po przerwie z 16 m tuż obok "okienka" uderzył Lopes. A w 59. minucie Dytiatiev główkował z 7 m pod poprzeczkę, ale Sokół obronił strzał. Cracovia w dalszej części meczu kontrolowała wynik, kielczanie nie potrafili zagrozić poważniej bramce Peskovica.

Statystyka meczu: 14:9 w strzałach (5:3 w celnych), 49:51% w posiadaniu piłki, 8:3 w kornerach, 106:102 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.
Źródło: Sportowe Tempo 12 sierpnia 2019 [2]

Michał Probierz, trener Cracovii

Wiedzieliśmy, że Korona to bardzo ciężki przeciwnik. Znając, jak Gino zmienia ustawienia, spodziewaliśmy się trudnego meczu. To bardzo agresywny zespół, który podchodzi do wysokiego pressingu. Cały zespół Korony utrzymywał się blisko nas i nie mogliśmy rozgrywać piłek tak, jak chcemy.

Muszę pochwalić drużynę za ambicję i wysiłek włożony w ten mecz. Warunki pogodowe były bardzo trudne. Nie wiem, jak było na górze, ale na dole nie dało się oddychać. Stanie z boku było ciężkie, a co dopiero bieganie. Zawodnicy włożyli bardzo dużo od siebie. Cały tydzień trenowaliśmy bardzo ciężko.

Przy sytuacji bramkowej dużą rolę odegrał siedzący na ławce Michał Helik, który zagrał szybko piłkę zza linii. W drużynie nikt się nie obraża, nawet jeśli nie gra. Po bramce mieliśmy mecz tak naprawdę pod kontrolą. Brakuje nam jeszcze takiego "cwaniactwa", by szybko zamknąć mecz, ale najważniejsze jest to, że wygraliśmy do zera. Czekaliśmy na to bardzo długo. Widać było pewną nerwowość u zawodników. Jeśli przegrywa się u siebie z Pogonią, później remisuje z Dunajską Stredą i przegrywa z ŁKSem, ma się pewien nerw przed kolejnym domowym meczem.

Oceniam pozytywnie Sylwestra Lusiusza. Jeśli mówi się o braku młodzieżowca, to prezentuje się on tak, że po dwóch ostatnich meczach mamy sześć punktów. Jest jednak jeszcze wielu zawodników, z których chcielibyśmy skorzystać na boisku. Jeszcze raz uważam, że większość trenerów powinna zabrać głos w temacie dodatkowej, czwartej zmiany "młodzieżowiec za młodzieżowca".

Gino Lettieri, trener Korony Kielce

Muszę przyznać, że w pierwszej połowie mój zespół prezentował się naprawdę dobrze. Graliśmy szybko, ofensywnie. Tak naprawdę Cracovia nie stworzyła sytuacji przeciwko nam, poza stałymi fragmentami gry. Najgorsze jest to, że możemy naprawdę ustawiać drużynę tak, jak myślimy, że zwyciężymy, ale przegrywamy trzeci mecz z rzędu. Trzeci mecz, dodajmy, po stałych fragmentach gry.

Przez to, że padł gol dla Cracovii, cała nasza ofensywna postawa na boisku przestała mieć znaczenie. Rozmawialiśmy z drużyną, uczulaliśmy graczy na takie sytuacje. W bardzo podobny sposób straciliśmy bramki przeciwko Legii i Arce. W sytuacjach boiskowych problem mamy "załatwiony", ale ze stałymi fragmentami gry wciąż jest problem.

W drugiej połowie wychodziliśmy z założenia, że Cracovia po zdobyciu bramki zagra ofensywniej. Cofnęliśmy się, licząc na wyrównanie z kontry. Cracovia nie dała nam jednak miejsca. Nie mogliśmy się odnaleźć w grze 1 na 1. Straciliśmy bramkę, bo po lewej stronie mieliśmy masę zawodników, na których się skupialiśmy. Po prawej był jednak wolny korytarz. Uczulaliśmy zawodników, by zawsze uważać również na drugą stronę. Możemy mówić, że to błąd Sokoła, ale nie uważam by to była jego wina. Możemy również winić graczy, którzy nie wykonali swojej pracy i nie przecięli tej akcji. Sokół dał nam również dwie parady, bez których moglibyśmy przegrywać znacznie wyżej. Zawodnicy mają przykazane, kogo mają kryć, i jesli nie wykonują swojej pracy, dzieją się takie rzeczy. Miało to miejsce również w Kielcach, gdy było 1:0. Zachowanie piłkarzy zawiodło i było spóźnione. Taka jest piłka.

Źródło: [3]

Felieton

Raf_jedynka: 90 słów o meczu (plus to co doliczy sędzia): Rekord Hierländera

Helio, Pelle, Gol, Hanca i gol!

Bramkowa akcja pokazała jak przez zaskoczenie można zbudować przewagę pozycyjną, wykorzystując chwilę dekoncentracji przeciwnika. To jeden z elementów, na jakie trener Pasów kładzie nacisk. Mecz toczy się także wtedy kiedy piłka jest poza boiskiem.

W tej sytuacji wszyscy spisali się wyśmienicie, ale szczególne słowa uznania należą się Michałowi Helikowi, który w praktyce pokazał jak można uczestniczyć w grze nawet kiedy siedzi się na ławce rezerwowych.

Wszystkie drogi prowadzą do zwycięstwa. A jest to już 32. wygrana Cracovii pod wodzą Michała Probierza. Rekord zwycięstw Viktora Hierländera został wyrównany.

Źródło: terazpasy.pl [4]

Piłkarze po meczu

Kulisy meczu

Mecze sezonu 2019/20

NK Maribor 2019-06-24 NK Maribor - Cracovia 1:2  Dinamo Zagrzeb 2019-06-27 Cracovia - Dinamo Zagrzeb 1:0  FK Orenburg 2019-06-29 Cracovia - FK Orenburg 0:1  Partizani Tirana 2019-07-02 Cracovia - Partizani Tirana 0:1  Piunik Erywań 2019-07-02 Cracovia - Piunik Erywań 0:1  Puszcza Niepołomice 2019-07-07 Cracovia - Puszcza Niepołomice 1:2  DAC 1904 Dunajská Streda 2019-07-11 DAC 1904 Dunajská Streda - Cracovia 1:1  DAC 1904 Dunajská Streda 2019-07-18 Cracovia - DAC 1904 Dunajská Streda 2:2  Zagłębie Lubin 2019-07-21 Zagłębie Lubin - Cracovia 1:1  ŁKS Łódź 2019-07-27 Cracovia - ŁKS Łódź 1:2  Górnik Zabrze 2019-07-30 Cracovia - Górnik Zabrze 3:1  Raków Częstochowa 2019-08-03 Raków Częstochowa - Cracovia 1:3  Korona Kielce 2019-08-11 Cracovia - Korona Kielce 1:0  Śląsk Wrocław 2019-08-17 Śląsk Wrocław - Cracovia 2:1  Arka Gdynia 2019-08-24 Cracovia - Arka Gdynia 3:1  Lech Poznań 2019-09-01 Lech Poznań - Cracovia 1:2  Piast Gliwice 2019-09-16 Cracovia - Piast Gliwice 2:0  Legia Warszawa 2019-09-22 Cracovia - Legia Warszawa 1:2  Jagiellonia Białystok 2019-09-25 Cracovia - Jagiellonia Białystok 4:2  Wisła Kraków 2019-09-29 Wisła Kraków - Cracovia 0:1  Górnik Zabrze 2019-10-06 Cracovia - Górnik Zabrze 1:1  Jagiellonia Białystok 2019-10-19 Jagiellonia Białystok - Cracovia 3:2  Pogoń Szczecin 2019-10-25 Cracovia - Pogoń Szczecin 2:0  Bytovia Bytów 2019-10-29 Bytovia Bytów - Cracovia 2:3  Lechia Gdańsk 2019-11-02 Cracovia - Lechia Gdańsk 1:0  Wisła Płock 2019-11-09 Wisła Płock - Cracovia 0:0  Zagłębie Lubin 2019-11-25 Cracovia - Zagłębie Lubin 2:0  ŁKS Łódź 2019-12-01 ŁKS Łódź - Cracovia 1:0  Raków Częstochowa 2019-12-05 Cracovia - Raków Częstochowa 0:0 k.4:1  Raków Częstochowa 2019-12-08 Cracovia - Raków Częstochowa 3:0  Korona Kielce 2019-12-15 Korona Kielce - Cracovia 1:0  Śląsk Wrocław 2019-12-20 Cracovia - Śląsk Wrocław 2:0  Cracovia_herb 2020 Trening Noworoczny  Podbeskidzie Bielsko-Biała 2020-01-17 Cracovia - Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:3  Partizan Belgrad 2020-01-22 Cracovia - Partizan Belgrad 1:1  TSV Hartberg 2020-01-25 Cracovia - TSV Hartberg 3:2  PFK Soczi 2020-01-29 Cracovia - PFK Soczi 0:0  MFK Ružomberok 2020-02-01 Cracovia - MFK Ružomberok 1:2  Arka Gdynia 2020-02-07 Arka Gdynia - Cracovia 0:1  Lech Poznań 2020-02-16 Cracovia - Lech Poznań 2:1  Piast Gliwice 2020-02-22 Piast Gliwice - Cracovia 1:0  Puszcza Niepołomice 2020-02-23 Cracovia - Puszcza Niepołomice 3:2  Legia Warszawa 2020-02-29 Legia Warszawa - Cracovia 2:1  Wisła Kraków 2020-03-03 Cracovia - Wisła Kraków 0:2  Górnik Zabrze 2020-03-06 Górnik Zabrze - Cracovia 3:2  GKS Tychy 2020-03-10 GKS Tychy - Cracovia 1:2  Jagiellonia Białystok 2020-05-31 Cracovia - Jagiellonia Białystok 0:1  Pogoń Szczecin 2020-06-06 Pogoń Szczecin - Cracovia 1:0  Lechia Gdańsk 2020-06-09 Lechia Gdańsk - Cracovia 1:3  Wisła Płock 2020-06-14 Cracovia - Wisła Płock 1:1  Jagiellonia Białystok 2020-06-21 Cracovia - Jagiellonia Białystok 1:2  Śląsk Wrocław 2020-06-25 Śląsk Wrocław - Cracovia 3:2  Pogoń Szczecin 2020-06-29 Cracovia - Pogoń Szczecin 2:1  Lechia Gdańsk 2020-07-04 Lechia Gdańsk - Cracovia 0:3  Legia Warszawa 2020-07-07 Cracovia - Legia Warszawa 3:0  Legia Warszawa 2020-07-11 Legia Warszawa - Cracovia 2:0  Lech Poznań 2020-07-15 Cracovia - Lech Poznań 1:2  Piast Gliwice 2020-07-19 Piast Gliwice - Cracovia 1:1  Lechia Gdańsk 2020-07-24 Cracovia - Lechia Gdańsk 3:2